Lületaşı Rengi Duvar Boyası Uygulama Örnekleri

Lületaşı rengi, kum beji ile birlikte en çok kullanılan boya badana renkleri arasında yer almaktadır. Ferah bir izlenim uyandırması, mobilyalar ve diğer eşyalar ile kolayca uyum sağlaması burada rengin genel kullanımı yaygınlaştıran nedenler arasında yer almaktadır. Burada evin tüm dekorasyonu, evin tüm yapısı gerçekten ciddiye alınarak ele alındığında iç mimarlar tarafından da bu renk önerilmektedir. İç mimar dünyasının yanı sıra ev sahipleri gözünde de kabul görmüş olan lületaşı rengi duvar boyası örnekleri ile birlikte de ele alınmaktadır. Biz de Evde Mimar olarak sizlere bu doğrultuda bilgiler vermeye, örnekler ile sizlere eşsiz ilhamlar oluşturmaya çalışacağız.

evguzellestirme

Lületaşı Rengi Boya Badana Örnekleri

Lületaşı rengi boya badana dünyası için tam bir devrim niteliği taşımaktadır. Bu devrim, ev sahipleri tarafından yapılmıştır. Ev sahipleri taleplerde bulunarak sürece katkıda bulunmuş, yapı marketlerde bu rengin bulunmasını zorunlu hale getirmiştir. Burada evlerde, duvarlarda rengin duruşunun iyi olması büyük bir fayda sağlamaktadır.

Görsellerin ev dekorasyonu ile birlikte çalıştığını hemen görebilirsiniz. Burada hem doğru ışıklandırma hem de dekorasyon aklının ortaya iyi bir şekilde konulduğuna şahit olabilirsiniz. Işıklandırmanın en verimli kullanıldığı alanlardan biri de giyinme odalarıdır. Lületaşı rengi giyinme odalarında en sık tercih edilen renklerin başında gelir. Dilerseniz giyinme odası modelleri içeriğimizden örnekleri inceliyebilirsiniz.

Lületaşı rengi gibi açık renkleri odanızı olduğundan daha büyük göstermek için de tercih edebilirsiniz. Çoğunlukla kahverengi, siyah ve beyaz gibi renklerle oldukça uyum sağlar. Duvar renginizi lületaşı renk tonunda seçmek, evinizi daha aydınlık ve ferah bir görüntüye kavuşturur.

İlgili içerik: Oda renkleri

Filli Boya Lületaşı Rengi

Filli boya lületaşı rengi boya markaları arasından sıyrılan önemli renk segmentlerinden biridir. Ev sahipleri yapı marketlerinde, nalburlarda bu rengi araştırırlar. Bu renk ile birlikteevlerini güzelleştirme yoluna giderler. Filli boya renk kartelası içerisinde bu renk apayrı bir yer tutmaktadır.

filliboyaluletasirengi

Lületaşı Rengi ile Uyumlu Renkler

Modern yaşamda alıştığımız renkler yerini artık iç açıcı renklere bırakmıştır. Lületaşı da bu renkler arasında yer almaktadır ve kullanımı rahat olan bir renktir. Soğuk renk olarak bilinen yeşil aynı zamanda doğanın rengidir. Gözü dinlendiren bir renk ve lületaşı rengiyle birlikte kullanıldığında çok daha şık ve rahatlatıcı bir ortam oluşturacaktır. Sizde huzurlu ve sakin görünümlü bir ortam yaratmak istiyorsanız, lületaşı rengi ve petrol yeşili rengini tercih ederek evinizin atmosferini doğa ile bağdaştırabilirsiniz.

petrolyesılırengı

Ev dekorasyonunda mobilyalar ile uyum içerisinde olan lületaşı rengi antrasit rengi ile kullanıldığında adeta havalı bir ortam yaratmaktadır. Özellikle mutfak ve salon için tercih edilebilmektedir. Lületaşı rengi canlı ve iç açıcı bir renk olduğundan, antrasit rengini ön plana çıkartıp daha modern bir tarz yaratacaktır. Kontrast oluşturmaya müsait bir renktir ve sizde daha özgün ve şık bir tarz yaratmak isterseniz bu renk uyumunu tercih edebilirsiniz.

antrasitrengiduvarboyasi

Güzel bir dekorasyon için mobilya seçimi kadar duvar rengi boyası tercihi de çok önemlidir. Cappuccino rengi evlerimizin zengin bir gösterişe sahip olmasını sağlayacaktır. Yumuşak ve tok bir görünüme sahip olan bu renk, lületaşı rengi ile birlikte kullanıldığında odayı daha aydınlık gösterecektir. Boya badana rengi olarak bu renk uyumunu tercih edip, duvar dekorasyonu ve mobilyalarınız ile şık ve zarafet dolu bir ortam yaratabilirsiniz.

Lületaşı Rengi ile Ev Dekorasyonu

Dekorasyon denilince akla kişisel tarz ve özgün tasarımlar gelmektedir. Siz de kendi zevkinize uygun, uyumlu renkleri, eşyaları ve aksesuarları bir arada kullanarak çok güzel bir ortam hazırlayabilirsiniz. Dekorasyon kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu da duygu ve düşüncelerin aynı olmamasından kaynaklıdır.Yaşam alanımız bizler için önemlidir. Renk seçerken dikkatli ve güzel renkler seçmeliyiz. Özgün dekorasyonlar oluşturmayı seviyor, fakat renk uyumu konusunda kararsız kalıyorsanız renk seç testimizden faydalanabilirsiniz.

Lületaşı rengi doğru renklerle kullanıldığında göze hitap eden bir ev ve dekorasyon yaratacaktır. Bu renk sade ve iç açıcı bir renk olduğundan kullanılan odayı daha aydınlık gösterecektir. Eğer ev ya da iş yeriniz güneş ışığını alan bir konumda değil ise bu rengi rahatlıkla tercih edebilir daha ferah bir ortam elde edebilirsiniz. Lületaşı rengi duvar boyasını soğuk ve sıcak renkler ile rahatlıkla kullanabilir mobilya ve duvar aksesuarlarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu renk kullanıldığı odayı daha derin ve geniş gösterecektir. Evde Mimar ekibi olarak sizlere lületaşı rengi ile ev dekorasyonunu görsel örnek ile paylaştık.

Bu içeriğimizde size lületaşı rengi ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Bilgilerin büyük bir çoğunluğunu sizlere örnekler vererek, tavsiyeler sunarak aktarmaya gayret ettik. Tüm bu çalışmalar umarım sizlere iyi gelmiştir. Belki de bu renk ile evinizi boyatmak istemişsinizdir. Kendi eviniz ile alakalı böyle karar vermeye yakınsanız Evde Mimar ekibi ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tavan_dekorasyon_fikirleri

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

2 yorum

  1. Merhaba, öncelikle emeğinize sağlık sitenizden dekorasyonla ilgili bir cok bilgi edindim…. Mobilya renklerim krem kahve duvarları boyatmak istiyorum tek taraflı duvar kağıdı kullanarak nasıl renklerle uyum yakalayabilirim önerileriniz için şimdiden teşekkürler……Not(salonum kare yeterince geniş)

    5 Eylül 2019, 06:11
    1. Merhaba, ilk olarak güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Krem ve kahve mobilyalar her renk ile uyum sağlar. Eğer lületaşı rengini beğendiyseniz evinizde içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Lületaşı ile birlikte antrasit rengini kullanabilirsiniz. Eviniz geniş olduğu gibi doğal ışıkta alıyorsa antrasit rengi aynı zamanda modern ve asil bir görünüm sunacaktır.

      6 Eylül 2019, 13:05

Bizi Arayın