Mavi ile Uyumlu 40 Renk

maviileuyumlurenkler

Mavi renk insan doğasını olumlu yönde etkileyen renklerin arasında sayılmaktadır. Renklerin anlamlarına şöyle bir göz attığımızda mavi ile uyumlu renkler sayıldığında hep huzur verici açıklamalar ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda hayatımıza bu denli etki eden rengin incelemesini Evde Mimar olarak yapmak bize düşüyor. Evlerin güzelleşmesi ve hayal ettiğimiz seviyeye gelmesi için sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz.

evguzellestirme

Mavi ile Uyumlu Renkler

Her evin kendine has dekorasyon fikirlerine ihtiyacı vardır. Bu fikirler arasından doğru olanı seçebilmek, eve uygulayabilmek ise iç mimar aklı ister. Özellikle boya badana yapma aşamasında renk seçimi tüm dekorasyon aklında belirleyici olur. Bunun için vizyonu açık bir şekilde boya renkleri içerisinden müthiş rengi seçmek gerekir. Mavi ile uyumlu renkler serisi de bu tercihlerinizde size faydalı olabilir. Bunun için uyumlu renkleri size sunmaya başlıyoruz. İşte mavi ile uyumlu 40 renk:

Beyaz Renk ve Mavi Uyumu

beyazilemavininuyumu

Beyaz saflığın ve temizliğin rengi olmakla birlikte dekorasyon dünyasında sadeliğin baş rengi olarak da bilinir. Bu noktada huzurun rengi olan tanına mavi renk ve tonları ile muhteşem bir uyum içerisinde çalışmaktadır. Beyaz severlerin mavi severler ile buluştuğu evlerde ise mutluluk hakimdir. İşte bu yüzden beyaz ile mavi aşk ile birbirine bağlanmış, evlere mutluluk getiren çalışmalar arasında yer almaktadır.

Cam Göbeği Rengi ile Mavi Renk

camgobegirengivemavi

Mavi renk ile yeşilden çalan maviye kaçan bir renk olan cam göbeği harika bir işlevsellik ile çalışabilir. Burada özellikle ahşap ev eşyaları ile harika duracak bir atmosferden bahsedebiliriz. Bu bağlamda evinizi boyatmadan önce kesinlikle cam göbeği rengi incelemesi yapmalı, evinizin tüm atmosferini etkilemeyi hayal etmelisiniz.

Siyah ile Mavi Renklerin Uyumu

maviilesiyahrenkevdekorasyonu

Siyah ile mavi renk birbirini tamamlayan iki iş arkadaşı gibidir. İkisi birlikte evi şahane hale getirebilir. Mavi ile başlayan atmosfer arayışı siyah ile son noktaya kadar rahatlıkla gelebilir. Bu bağlamda ev sahiplerine boya badana yapmadan önce kesinlikle önerimiz bu iki rengi doğru şekilde kullanmayı düşlemeleri yönünde olacaktır.

Mavi Renk ile Uyumlu Turkuaz Rengi

turkuazrenkvemavirenk

Turkuaz rengi Türkiye’nin yurtdışında temsilcisi olan şahane bir renktir. Özellikle mavi ile birlikte kullanıldığında hayallerdeki eve bir tık daha yaklaştırabilir. Bu nedenle badanacı ile görüşürken turkuaz rengi olan kataloglara bakmayı ve incelemeyi kesinlikle atlamadan incelemelisiniz.

Pembe Renk Artık Uyumlu

pemberenkveuyumu

Eskiden pembe renge karşı bir tavır toplumumuzda mevcuttu, fakat artık pembe renk çok sevilen ve kullanılan renk grupları arasına girmeyi başardı. Özellikle mavi ile birlikte kullanıldığında eve saf bir duygu kattığını rahatlıkla görebilmek mümkün. Bu nedenle Evde Mimar olarak evlerin güzelleştirilmesi konusunda pembe rengi mutlaka önermekteyiz.

Kırmızı Yakışır

mavivekirmiziuyumu

Kırmızı birçok eve birçok gence tam olarak yakışır. Enerji katması ve harekete geçirmesi dolayısı ile kırmızı rengin pek çok etmene olumlu yönde etki etmesinden rahatlıkla söz edebiliriz. Bu bağlamda kırmızı renk tonları ile uyumlu olan mavi renk ile de harika bir enerji evi oluşturabiliriz.

Turuncu ile Şenlenin

turuncurenkveuyumu

Turuncu, yaratıcılığın rengi olarak bilinir. Turuncu rengin kullanımı da eve neşe ve enerji katabilir. Bu nedenle mavi ile birlikte kullanılması tavsiye edilen renkler arasında yer almaktadır.

Sarı ile Mavi Uyumu

sarivemavirenk

Civciv sarısı rengi ile mavi rengin birbiri ile capcanlı bir uyumu söz konusudur. Bu iki renk evi enerji dolu bir hale getirebilir. Elbette ki burada dekorasyonunun da ön planda tutularak çalışmaların yapılması gerekmektedir.Mavi ile uyumlu olmasının yanında, son zamanların en gözde seçeneği  sarı renk ev dekorasyonudur.

Deniz Kabuğu Rengi ile Mavi Renk

denizkabugurengimavi

Mavi renk ve tonları birçok açıdan bakılabilir. İşte denize doğru olan bakış açısı da buna işarettir. Deniz kabuğu rengi iyi bir çalışma grubu oluşturulduğunda eve denizin vermiş olduğu huzuru yakalatabilir. Ev sahiplerinin bu rengi kesinlikle değerlendirmesini tavsiye ediyoruz.

Lacivert ve Mavi Rengin Uyumu

lacivertvemavi

Lacivert ve mavi tonlarını güzel bir biçimde uygularsak harika sonuçlar ortaya çıkartan uyum ikilisi arasında yer almaktadır. Özellikle evin atmosferi göz önüne alındığında bu ikili muhteşem sonuçlar verebilir.

Kum Beji Uyumu

kumbejiveuyumlurenkler

Kum beji Türkiye’deki evlerin en çok kullandığı renkler arasında yer almaktadır. Renklerin uyumlu olduğu özellikler göz önüne alındığında ise mavinin açık tonları ile kum beji rengi arasındaki muhteşemliğin farkına varılabilir.

Fildişi Rengi Boya Badana

fildisirengiveuyumu

Fildişi rengi 2000’lerin başında evlerde görmeye başladığımız hoş renkler arasında yer almaktadır. Boya badana esnasında sadeliği temsil edebilen bu renk ile hayallerdeki eve ulaşmak mümkün olabilir.

Patlıcan Kırmızısı

patlicankirmizisirengi

Kırmızı ve tonları arasından biraz daha siyaha çalan renk olan patlıcan kırmızısı koyu mavi ile bambaşka bir hale bürünebilir. Evlerde uygulanabilecek boya badana için ideal çalışmalar arasında yer almaktadır.

Mor ve Mavi Renk

morvemavirenginuyumu

Mor ile mavi kardeş iki renk olarak bilinir. İkisi arasında doğuş itibari ile bir dostluk vardır. Evlerinizin içerisinde de bu dostluğu yansıtarak birbirine uyum sağlayan duvarlar oluşturabilirsiniz.

Somon Rengi ile Evinizi Güzelleştirin

somonrengivemavirenginuyumu

Somon rengi mavi ile birleştiğinde okyanus havasını duvarlarınızda oluşturabilirsiniz. Özellikle ev eşyaları da bu konsepte uygunsa harika dekorasyon işleri ortaya çıkabilir.

Yeşil ile Mavi Uyumu

yesilrenk

Yeşil tabiatın rengidir. Yeşil ile mavi renginin harmanlanması size ferahlatıcı bir atmosfer sunacaktır. İster duvarlarınızda ister de bitki ve diğer ev dekorasyonları ile bu etkiyi sağlayabilirsiniz.

Gri Rengin Huzuru

grirenk

Gri renk insan üzerinde sakinleştirici etkisi ile bilinir. Aynı zamanda da ciddiyetin rengi olduğundan mavi ile birleştiğinde size rahatlatıcı bir etki sunmakta. Gri rengi beyaz ile harmanlayıp koltuk takımlarınızda kullanabilirsiniz.

Bronz Rengin Asaleti

bronzrenk

Bronz renginin yansıttığı sıcaklığı mavi bir duvar boyası ile dekore ettiğinizde ortaya muhteşem enerji çıkar. Siz de ev dekorasyonunuzda bronz rengin büyüsünden yararlanabilirsiniz.

Gümüş Renk

gümüsrenk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gümüş rengi evinizde modernlik yaratır. Ev dekorasyonundaki gümüş rengi tercihinizi mavi duvarlarınızın ardında küçük detaylarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hardal ve Mavi

hardalrenk

Hardal rengi dekorasyonda çok kullanılan bir renktir. Siz de hardal rengi eşyalarınızla eve hakim olan mavi rengi duvarlarınızın uyumunu yakalayabilirsiniz.

Lüksün Rengi Vizon

vizonrenk

Vizon rengi lüksün rengidir fakat karanlık bir renktir. Beyaz ve mavinin karışımıyla kullanmanız evinize oldukça farklı bir hava katacaktır.

Mercan Rengi

mercanrenk

Mercan rengini ev dekorasyonunda küçük detaylarda kullandığınızda evinizde yazdan kalma bir havanın hissiyatını yaşayabilirsiniz. Mercan rengini mavi ile harmanlamak sizin de evinizde mutlu zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Bal Köpüğü Rengi

balköpügürenk

Bal köpüğü rengi çoğu ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan bir renktir. Mavi ile bal köpüğü renginin uyumunu evinizdeki beyaz dekoratif ürünlerinizle yakalamanız size kendinizi harika hissettirecek.

Bu yazımızda size mavi ile uyumlu renkler ile birlikte birçok ev dekorasyonu örneği de sunmaya çalıştık. Bu kapsamda umarım sizin hayal ettiğiniz rengi bulmanıza yardımcı olabilmişizdir. Siz de bu konuda merak ettiğiniz diğer soruları iletişim bölümünden bize iletebilirsiniz. Daha fazla blog incelemek için ise ev dekorasyon blogları yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Marin Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri Uzmanından Tavsiyeler

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın