Melankoli Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

İsim itibariyle koyu bir rengi olduğu düşünülen melankoli rengi aslında oldukça açık ve insanın içini aydınlatan ve ferahlatan bir renge sahiptir .Sözlük anlamına baktığımız zaman karamsarlık ve kara sevda anlamına gelen melankoli kelimesi dekorasyonda tam aksine huzur ve iyi enerji arayanların oldukça tercih ettiği bir renk olmaktadır . Bakıldığında Deniz Kabuğu rengi ile oldukça birbirine benzer olduğunu sizlerde fark edeceksinizdir. Aynı zamanda Kum beji renginden biraz açık , Buz beyazı renginden de biraz koyu olarak da düşünülebilir .

Melankoli Rengiyle Uyum Sağlayan Renkler

Melankoli rengi ile uyum sağlayacak , kullanmak istediğinizde evinizin dekorasyon bütünlüğünü bozmayacak renk örneklerinden bahsedeceğiz .

  • Çakıl taşı rengi en çok tercih edilen duvar boyası renklerindendir , fil dişi ve kum beji rengiyle benzerlikleri tercih edenlere de kolaylık sağlamaktadır. Çakıl taşı rengi doğada sıkça gördüğümüz bir renk olduğu için dekorasyonumuz da rengi evimize entegre etmemiz daha kolay olacaktır.
  • Lüle Taşı rengi sıkça tercih edilen bir diğer duvar boyası rengimizdir . Lüle taşı büyük evler için de küçük evler içinde oldukça elverişli bir ortam sağlamaktadır.
  • Çakıl taşı ve lüle taşından sonra en çok tercih edilen diğer renk deniz kabuğu rengidir , genellikle küçük evlerde tercih edilerek evin daha büyük ve ferah görünmesi sağlanmaktadır.
  • Dağ lalesi rengi lila ve eflatun rengine beyaz renk boyayla ortaya çıkan aydınlık bir renktir .
  • Mavi rengi seviyorsanız ve evinizde baskın bir mavi kullanmak istemiyorsanız sizin içn önerebileceğimiz renk rüzgar gülü rengi olacaktır. Mavinin saflığıyla beraber aydınlık etkisiyle odanızı olduğundan daha geniş göstermenizi sağlayacaktır.
  • Leylak rengi genellikle çocuk odalarında önerdiğimiz bir renktir. Bulunduğu odaya kattığı samimi ve sevecen hava sayesinde büyük evlerde veya küçük evlerde tercih edebilirsiniz .
  • Ekinezya rengi ismen çok bilinmese de ev ve ofis dekorasyonunda doğru objeler ile oldukça zengin gösteren ve özel bir atmosfer yaratan bir renk olacaktır.

Sizler için bu yazımızda melankoli renginden ve uyumlu olduğu , benzediği renklerden bahsettik . Aklınıza takılan başka sorular için biz Evde Mimar ekibi olarak her zaman sizden gelecek olan soru ve önerileri beklemekteyiz .

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer içeriğimiz : Eflatun-Lila Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Rengin Anlamı

Beyza Gözükızıl

Yazdığım içeriklerin her birini örnekler inceleyip size ilham olacak derlemeler oluşturma gayesi ile yapıyorum. Güzel evlere sahip olmak için bana merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

Bizi Arayın