Meltem Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Meltem rengi duvar boyası evleri süsleyen şahane renkler arasında yer alır. Meltem rengi beyazın ve bej renkleri arasında kalan sade ve minimalist dekorasyonlarda kullanılan hoş renklerden biridir. Tatlı duruşu ışık alan evlerdeki mükemmel uyumu sayesinde meltem rengi yapıları güzelleştirir. Evde Mimar olarak biz de bu rengi ev sahiplerine sürekli tavsiye ederiz. Boya badana yaptığımız her eve öneriyoruz. Boya renklerinin çoğu ile de tam bir uyum içerisinde olması dolayısıyla meltem rengi duvarlarda tercih ettiğimiz renklerden biridir. Meltem rengi ismi ise elbette ki rüzgarın o ferahlık verici hissini uyandırdığı için bu renge verilmiştir.

meltemrengidyo

Meltem Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Meltem rengi özellikle modern dekorasyonlarda tercih edilir. Elektronik cihazların verdiği o ağırlık hissini indiren bir renk olan meltem huzur verici yapısı nedeni ile de evlerde tercih edilir.

Meltem Rengi ile Hangi Renkler Uyumludur?

Meltem rengi ile pek çok renk uyum içerisindedir. Genel olarak ise uyum içerisinde olan renkleri koyu renkler olarak gösterilmektedir. Antrasit rengi, füme rengi ve mavinin koyu tonları meltem ile birlikte iyi bir biçimde kombinlenebilir. Meltem ile uyum içinde olan bir başka renk ise bizce turkuaz rengidir. Turkuaz rengi meltem ile birlikte huzur dolu bir yapıya kavuşmanız için size yardımcı olabilir. Rüzgarın yanına bir de gökyüzünün tonlarını eklemek evinizde doğal bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır.

meltemileuyumlurenkler

Bu yazımızda sizlere meltem rengi ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için de faydalı olmuştur. Siz de evinizi boyatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, Evde Mimar ekibinden ücretsiz destek alabilirsiniz. Eğer daha fazla renk incelemek istiyorsanız bir önceki yazımız olan vişne çürüğü rengi başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

4 yorum

 1. Merhaba, vizon rengi koltuk takımım var . meltem rengini uygun olur mu? Ayrıca kız çocuk odasına da yapabilir miyiz? Teşekkürler..

  24 Aralık 2019, 21:21
  1. Merhaba, meltem rengi tamamlayıcı bir renktir. Her renk ile kullanabilirsiniz. Ayrıca kız çocuk odasına da uygun olacaktır 🙂

   22 Şubat 2020, 22:45
 2. 7 yaşında erekek çocuk odasını meltem rengi boyamak itiyoruz 1 duvarını farklı renk boyamak istesek hangi rengi tavsiye edersiniz

  6 Mayıs 2020, 11:39
  1. Meltem rengi çoğu renkle uyum sağlayabilmektedir. Tercihinize göre okyanus mavisi veya gökçe mavisi tercih edebilirsiniz. 🙂

   7 Mayıs 2020, 03:57

Bizi Arayın