Membran Kapak Fiyat Hesaplama ve Uygulama Örnekleri

Membran kapak diğer adıyla balon kapak, hem mat görünümü hem de ahşabın vermiş olduğu huzur ile birlikte evinizi yenilemenize yardımcı olan bir üründür. Mutfak dolaplarında, banyo dolaplarında ve evinizin dolap ihtiyaçlarında bu sağlıklı ürünü tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanında membran kapakları televizyon üniteleri, mobilyalar ve ev eşyaları ile uyumlu olduğu için ev dekorasyonunuza da olumlu yönde katkı yapacaktır.

Membran kapakları modellerin sayısı olarak da oldukça yeterli niceliğe sahiptir. Ülkemizde yaygın bir şekilde kullanıldığı için size uygun bir model kataloglar içerisinde bulunabilir. Burada önce kendi isteklerini ve tarzınızı belirlemeli ardından ev eşyalarınıza uyumu da gözeterek membran kapak modelleri arasından tercihinizi yapmalısınız.

İlgili içerik: Gömme dolap modelleri

Membran Kapak Nedir?

Membran kapaklar, mdf üzerinde pvc baskı yapılarak oluşturulan dolap çeşitleridir. Özellikle renk ve model çeşitliliğinin sınırsız sayıda olması nedeni ile dolap yapımlarında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar. Sağlıklı ve kanserojen özellikler içermeyen bir üründür.

Membran kapaklar özellikle model seçeneği ve tasarım konularındaki başarıları sayesinde ülkemizde oldukça fazla kullanılan dolap çeşitleri arasına girmişlerdir. Hem parlak hem de mat özelliklerinin yanında pürüzsüz olmaları da tasarım açısından membranı güçlendiren öğeler içerisinde yer alır.

Membran Kapak Özellikleri

Membran kapak diğer dolap kapak seçeneklerine göre kendine has özelliklere sahiptir. Seçim yapmadan önce bilmeniz gereken özellikleri ise şu şekilde sırayalayabiliriz:

  • Bol model, renk ve seçenek olması
  • Özel tasarım çalışmalarına da uygun olması
  • Akrilik kapaklara göre daha dayanıksızdır.
  • Membran kapaklarda temizlik daha kolay bir şekilde yapılır.
  • Membran kapaklar, akrilik kapaklara göre daha kısa ömürlüdür.
  • Sağlıklı bir malzemedir, kanserojen özellikler içermez.

Yukarıda sizler için belirtmiş olduğumuz özellikler akrilik kapaklar ile membran kapakların kıyaslaması şeklinde yapılmıştır. Siz de mutfağınız veya banyonuz için dolap malzemesi seçimi yaparken bu özellikleri dikkate alarak kendinize en uygun tercihi yapmalısınız.

boyabanneri

Membran Kapak Fiyatları Hesaplama

Membran kapak fiyatları malzemeye, modele ve uygulanacak alanlara göre değişmektedir. Fakat tahmini veya ortalama olarak fiyatlandırma yapılabilir. Biz de size yardımcı olmak için membran kapak fiyat hesaplama modülü hazırladık. Bu bölümde siz de bilgilerinizi girerek eviniz için en uygun kapak fiyatlarının ne olacağınız rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yükleniyor

Membran Kapak Fiyat Tablosu

Membrak Kapak Fiyatları

Fiyat

Metretül (metre) 300 TL

Membran Kapak Uygulama Örnekleri

En çok merak edilen ve ilgi duyulan çalışmalar her daim örnekler olmuştur. Dekorasyon ile ilgili yardımcı olacak aynı zamanda ilham olacak olan insanların başarılı bir şekilde evlerinde uygulamış oldukları örneklerdir. Bizler de bu bölümümüzde yurt içinde ve yurt dışından başarılı bir şekilde evlere, ofislere uygulanmış olan membran kapak modelleri ve örnekleri derlemesi yaptık. Bu derlememiz içerisinde Evde Mimar ekibi ile birlikte sizlere farklı tarzlardan ve farklı modellerden seçenekler sunarak her bir örneği sizlere yardımcı olmak için seçtik. Aşağıdaki örnekleri inceleyerek eviniz için hangi modeli istediğinize karar verebilir bizlerden benzer çalışmaları talep edebilirsiniz.

Membran Kapak Kullanımı

Membrank kullanımında dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Aşırı sıcaktan ve direk güneş etkisinden kapaklar uzak tutulmalıdır. Kapakların temizlik işlemlerinde ise tiner, çamaşır suyu gibi malzemeler kullanılmamalıdır. Bu durumlar kapağa zarar vererek hızlı bir şekilde eskimesine yol açacaktır. Membran kapakların hızlı bir şekilde eskimemesi için aspiratör çalışmalarını ocak pişirme ve kaynama sırasında durdurmamız gerekir.

membrankapakornekleri

Bu içeriğimizde sizlere membran dolap kapakları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Hem fiyat hesaplama modülü ile membran kapak fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanıza hem de örnekler ile evinizde nasıl duracağını sizlere aktarmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Siz de bu konu ile alakalı merak ettiklerinizi Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an paylaşabilir, soru ve görüşlerinizi istediğiniz zaman bize rahatlıkla iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Banyo dolap modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın