Mercan Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Kullanım Alanları

mercanrengiduvarboyasiornekleri

Mercan rengi 2019 yılının rengi olarak da bilinir. 2019 yılının teknoloji ile harmanlanan sadelik anlayışını mercan rengi devam ettirir. Renk kültür olarak modernizmi ve çağdaş yaşamı temsil eder. Duvarlarınızda kullandığınızda ise sadelik ve ferahlık evinizi kaplayabilir. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde sizlere mercan rengi ile alakalı olarak hem bilgiler sunmaya hem de sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz.

Mercan Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Renk genel olarak salonlarda kullanılır. Siz de örnekleri inceleyerek salonlarda veya evin diğer bölümlerinde mercan renginin nasıl evi güzelleştirdiğine şahit olabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız örnekler ve dünyanın dört bir yanında mercan rengi uygulamaları, ilham almanızı diliyoruz.

Mercan Rengi ile Beraber Kullanılabilecek Renkler (Uyumlu Renkler)

Mercan rengi 2019 yılının favori rengi seçildi. Bu seçimin nedenlerinden biri de uyum sorununu aşabilen güçlü bir renk olmasından kaynaklanmaktadır. Mercan renginin yanına en çok yakışan iki renk beyaz ve siyahtır. Beyazın açık tonları ve siyahın mat tonları mercan rengini ortaya çıkarır ve güzel bir kombin gerçekleşmesini sağlar. Bu renklerin dışında sarı ve turuncunun eğlenceli tonları da mercan rengini eğer çocuk odasında veya genç odasında tercih edecekseniz faydalı olabilir. Bununla birlikte mercan rengi gerçekten güzel bir atmosfer yarattığı için çocuk odalarında birçok renk ile beraber odaya enerji katabilir.

İlginizi çekebilir: Nevresim modelleri

Mercan Rengi Hangi Odalarda ve Tasarımlarda Kullanılmalı?

Mercan rengi genellikle salonlarda, yatak odalarında ve çocuk odalarında tercih edilmektedir. Rengin modern duruşu sebebi ile ise modern ev dekorasyonlarında kullanılmaktadır. Bazı durumlarda odanın bir bölümünün mercan diğer bölümlerinin beyaz ve tonları ile boyandığına şahit olabilirsiniz. Böyle bir organizasyon ise minimalist akım için doğru bir adım olabilir. Renk kullanım bakımından hem modern hem de sade akımlara yardımcı olabilecek özelliklere sahiptir.

Benzer içerik: Cappucino rengi

Açık Mercan Rengi ve Kullanımı

Açık mercan rengi bilinen mercan renginin beyaza daha yakın olan tonudur. Somon rengi ile benzeşebilir fakat oldukça farklıdır. Yatak odaları için ideal olarak görülebilir. Dekorasyonun temel renklerinden biri olmasa da 2019 itibari ile trend olmaya başlayacaktır. Günümüzün modern renkleri arasından gösterilir.

acikmercanrengi

Bu içeriğimizde sizlere mercan rengi ile ilgili hem örnekle sunmaya hem de renk ile alakalı bilgiler vermeye, kullanım alanlarını anlatmaya çalıştık. Umarız sizler için ilham olmuştur. Siz de bu konu ile alakalı olarak merak ettiklerinizi bizlere iletebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İstiridye rengi

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın