Mercan Renginin 10 En Enerjik Hali

mercanrengihangirenkileuyumludur1

İnsanlar evlerini güzel gösterebilmek için ellerinden geleni yaparlar. Gerek büyük dekorasyonel değişiklik ile gerek küçük dekoratif parçalar alarak bunu yaratmak isterler. Evinizde değişikliğe gitmek istediğinizde duvar boya renginizi değiştirdiğiniz an evinizin ambiyansının anında değiştiğine tanık oldunuz mu?

Mercan rengi belki de evlerde çok sık tercih edilen bir renk değildir. Bunun nedeni de insanlar bu rengi hangi renk ile kombinleyeceğini bilememelerinden kaynaklanıyor. Bunun sırrı çözüldüğü takdirde evleri çok güzel, yumuşak ve sıcak bir renk bekliyor olacak.

telefonarama

Mercan Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bu güzel rengi nasıl elde edebileceğinizi düşünüyorsanız, aslında çok kolay. Belki de en kolay renk elde edilmesidir. Özellikle kozmatikte çok kullanılan mercan rengi yazlık yerlerde de otel içi dekorasyonlarında kullanılan bir renktir. Kendi evinizde de bu rengi kullanmaktan geri kalmayın. Mercan renginin elde edilmesi pembe ve turuncu renginin karıştırılması ile gerçekleşir.

İlgili içerik: Mercan rengi duvar boyası örnekleri

mercanrenginasileldeedilir

Mercan Rengi Hangi Renk ile Uyumludur?

Aslına bakarsanız mercan rengi her renk ile beraber kullanıldığında bambaşka bir atmosfer doğurur. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey, mercan renginin yanında kullanacağınız renk ile uyumlu evinizde başka dekoratif eşyaların bulunuyor olmasıdır.

İlginizi çekebilir: Eflatun rengi

Mesela, gri renk ile mercan rengini kullanmak istiyorsunuz. Mercan renginin sıcak görüntüsünü biraz nötrleyip bastırmış olursunuz. Lacivert ile kullanmak isterseniz evinizde yaratıcılık esintileri esmeye başlamış demektir. Kahverengi gibi zor bir renk ile de anında uyum sağlayan bu rengi evinizin koridorunda uygulamayı deneyin. Böylece salonda kullanmaya cesaret edemezseniz, koridorunuzda deneyebilirsiniz. Zaten genelde koridorlar evin hep en karanlık ve unutulan yerleridir. Buraları renklendirmeyi kim istemez ki?

Mercan Rengini Kombinleyebileceğiniz Renkler;

mercanrengi1

Mercan renginin de farklı farklı tonları var. Evinize en uygun kombini yapabileceğiniz mercan renk tonunu seçin. Eğer kararsız kaldıysanız da firmamızdan her daim yardım alabilirsiniz. Mercan renginin ışıkta da koyu ya da açık renk durabileceğini unutmayın. Bizim size tavsiyemiz Polisan, Marshall, Filli Boya gibi firmaların mercan renklerini incelemeniz. Böylece eviniz için doğru rengi bulacağınıza eminiz.

mercanrengi2

İster mutfak, ister salon ya da odalarınız olsun mercan rengi ile evinize istediğiniz enerjiyi verebilmeniz mümkün. Size mercan rengi evler hakkında fikirler ve tavsiyeler derledik. Umuyoruz ki beklentilerini karşılayabilmişizdir.

Güzel evler sizinle olsun..

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın