Göz Alıcı Modern Salon Dekor Ürünleri

modernsalondekorasyonu

Günümüzde modern dekorasyon çok sayıda insan tarafından tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Her ne kadar modern dekorasyonun temeli sadelik olsa da zevkinize göre belirleyebileceğiniz odak noktalarıyla size, sadeliğin içinde kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz bir dekor sağlayacaktır.

mimarigorsellestimecizimibanner

Evinizin her bölümünü modern tarzda düzenleyebilirsiniz. Fakat vaktinizin çoğunu harcadığınız, ailenizle birlikte vakit geçirdiğiniz hatta misafirlerinizi ağırladığınız salonunuzun dekorasyonunda kullandığınız ürünler doğal olarak daha fazla göze çarpacaktır. Sizce hayallerinizdeki salona kavuşmak sandığınız kadar zor mu? Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız bu yazıyı okumanız yeterli. Bu yazımızda kendi zevkinize ve salonunuza uygun seçebileceğiniz salon aksesuarlarından ve dekor ürünlerinden bahsedeceğiz. Peki, istediğiniz salon için uygun salon dekor ürünleri nelerdir?

Modern Salon Dekor Ürünleri Nelerdir?

Modern tarzda bir salon için zarif çizgiler, doğal silüetler ve geometrik şekiller oldukça önemlidir.  Minimalist tarz modern dekorasyonun temelidir. Her iki tarzda da mekanlar rafine edilmiştir  ve nesneler basit bir tasarıma sahiptir.

Salonunuzda modern bir görüntü yaratmak istiyorsanız öncelikle fazla ayrıntısı bulunmayan sade mobilyalar tercih etmelisiniz. Beyaz, gri, siyah, krem ve tonlarındaki canlı olmayan renklerde seçebileceğiniz  koltuklar istediğiniz havayı verecektir, daha taze bir hava için mavi tonlarını ekleyebilirsiniz.  Seçtiğiniz renge bağlı olarak alt ya da üst tonlarındaki duvar boyalarıyla bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Perdeler önemli tamamlayıcı parçalardır bu nedenle sade ya da küçük desenli  abartı olmayan perdeler kullanmanız  bütünlük açısından önemlidir. Büyük, kalabalık görüntü yaratmayacak televizyon ünitelerini de salonunuzda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Alışılmış ahşap parkelerin yanı sıra yerlerde kullanabileceğiniz mermerlerle de modern bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Tavan ve duvarlar haricinde ışık geçiren mermerler sayesinde yerlere konumlandıracağınız led ışıklar salonunuza ayrı bir hava katacaktır.

Salonunuzun tamamının soluk renklerde olması kimi zaman sıkıcı bir görüntüye yol açabilir. Bu fazla sadeliği kırmak için kendinize bir odak noktası belirleyip canlı ve parlak renkli ürünlerle hareket sağlayabilirsiniz. Bu patlamayı renkli dikkat çekici bir halıyla yapabileceğiniz gibi yağlı boya tablolar, renkli bitkiler ya da sıradanın dışında görüntüye sahip lambaderler gibi dekor ürünleri ile de sağlayabilirsiniz. İlginizi çekebilecek farklı dekor ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz. Koltuklarınızda kullanacağınız zıt renklerdeki  kırlentlerle de bu hareketi yakalayabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak farklı renklerde üç boyutlu  duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Örnek  vermek gerekirse beyaz  yoğunluklu  bir salonda gold renk bir duvar kağıdı zengin ve sıkıcı olmayan bir görüntü sağlayacaktır.

İşte Salonunuz İçin Salon Aksesuarları!

Aksesuar sevmeyen insan sayısı yok denecek kadar azdır. Ama beğendiğiniz her aksesuarı alıp salonunuza koyarsanız sonuç olarak görüntü kirliliğinden başka bir şey elde etmiş olmazsınız. Bu nedenle aksesuar seçimi de en az mobilya seçimi kadar önemlidir. Seçtiğiniz aksesuarlar salonunuzla birlikte bir bütün olarak görünmeli ve tarzınızı yansıtmalıdır. Asimetrik cam biblolar spor bir görünüm elde etmenizi sağlarken şamdanlar daha klasik bir hava katacaktır. Bu nedenle salonunuzun ambiyansına uygun aksesuarlar seçmelisiniz.  Salonunuzda daha ferah bir hava isterseniz büyük canlı bitkiler tam da bu iş için biçilmiş kaftan. Modern dekorun vazgeçilmezi olan geometrik şekillerdeki aynaları da rahatlıkla duvarlarınızı süslemek için tercih edebilirsiniz. Ek olarak dokuma sepetler, ahşap ayaklı lambalar ya da ahşap duvar aksesuarları daha rustik bir görüntü sağlayacaktır. İlginizi çekebilecek farklı duvar aksesuarlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sizin için modern salon dekorasyonu hakkında birtakım ipuçları ve salon dekorunuzda kullanabileceğiniz dekor ürünlerini sıraladık. Umarız yardımcı olabilmişizdir ve hayalinizdeki  salona en kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Farklı ayna fikirleri için videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Ayşenur İlkdoğan

İstanbul teknik üniversitesi iç mimarlık öğrencisiyim. Birikimlerimi ve öğrendiklerimi burada sizlerle paylaşacağım.

12 yorum

 1. Harika öneriler, teşekkürler.

  28 Mart 2020, 14:29
  1. Biz teşekkür ederiz 🙂

   28 Mart 2020, 16:07
 2. Çok etkili bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.

  28 Mart 2020, 15:06
  1. Teşekkürler 🙂

   28 Mart 2020, 16:03
 3. Tam olarak istediğim ev dekoru sade ve spor. Yardımcı olacak şeylere ihtiyacım vardı. Çok güzel öneriler var. Teşekkürler. Devamını bekliyorum 🙂

  29 Mart 2020, 09:37
  1. Beklemede kalın 🙂

   30 Mart 2020, 02:35
 4. çok iyi bir yazı olmuş yepyeni fikirlere sahip oldun sayenizde teşekkürler 🙂

  29 Mart 2020, 09:52
  1. Biz teşekkür ederiz 🙂

   30 Mart 2020, 02:34
   1. Başarılı ve rehber niteliğinde bir çalışma olmuş. Ofis dekorasyonlarında da yardımcı olacak çalışmalarınızı bekliyoruz.

    30 Mart 2020, 14:30
    1. Teşekkür ederiz 🙂 ofis dekorasyonlarına buradan ulaşabilirsiniz

     30 Mart 2020, 21:56
 5. Bu yazı gelecekte evimi dizayn ederken bana rehber olacak, teşekkürler 🙂

  30 Mart 2020, 01:33
  1. Biz teşekkür ederiz 🙂

   30 Mart 2020, 02:32

Bizi Arayın