Mor Renk ile Güzelleşen 15 Ev

mor-ev-dekorasyonu

Mor renk birçok alanda kullanıldığı gibi dekorasyon alanında da son yılların gözde renklerinden biridir . İçinde bulunan ortamı sofistike ve zengin gösteren bir renk olmakla beraber kullanıldığı dekoratif objeler ve duvarlarda oldukça ilgi çekmektedir.

Mor Renk Ne Anlama Geliyor?

Mor, zenginliği, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renktir, soğuk renk grubunda yer almasına rağmen iç mekan dekorasyonunda oldukça idealdir . Özellikle açık tonları rahatlatıcıdır. Hayal dünyanızda gezinmeniz için size bir yol gösterir ve üretkenliğinizi arttırır .

Mor Renk Hangi Renklerin Birleşimidir?

Mor renk kırmızı ve mavi rengin birleşiminden oluşur ve iki renkten de karakterini alır . Kırmızı rengin enerjisi ve hareketliliğini Mavi rengin ise sakinliğiyle  mükemmel bir  uyumuyla ortaya çıkmıştır . Bu uyumu evinizde veya ofisinizde kullandığınızda bulunduğu ortamı daha verimli hale getirir ve ortamdaki kötü enerjisi içine hapsederek daha sakin , dinlendirici bir ortama dönüştürür.

Mor Renk ile Hangi Renkler Uyumludur?

Mor kendi başına baskın bir renk olduğu için onun yanına seçeceğiniz renklere dikkat etmelisiniz ,  Bizim size önerebileceğimiz renkler ise şunlardır ;

– Altın , gümüş ve bakır tonları

– Pembe tonları

– İnci Beyazı

– Nötr ve pastel tonlar

Birçok kişinin mor ile çok kullanmayı tercih etmediği bir diğer rengimiz ise turkuazdır aslında morun oluşumu olan maviden esinlenilmiştir . Turkuazın insanı rahatlatan enerjisini odanızda veya ofisinizde morla beraber kullanabilirsiniz .

Bir diğer rengimiz ise siyahtır . Baskın renklerle kullanımı çok ön görülmese de mor ve siyahın uyumu küçük dekoratif bölmelerle kullanıldığında kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz .

Evinizin Dekorasyonunda Mor Renk ve Tonları

Mor rengin enerjisinden ve asaleti , zenginliği simgelediğine daha önce değinmiştik . Ev dekorasyonunun bir bütün olduğunu düşünerek evinizdeki diğer renklerle mor rengin uyumuna dikkat etmelisiniz . Nerede ve ne düzeyde kullanmak istediğinize evinizin konumu ve boyutuna uygun olarak düşünmeniz gerekebilir . İster bütün odanızı ister sadece yatak başlığınızın olduğu kısmı mor renkle süsleyebilirsiniz .

Mor ile  uyumlu olan renklerden bahsetmiştik bu renkleri kullanarak evinizi küçük dekoratif objelerle zenginleştirebilirsiniz . Aynı zamanda iki farklı rengi birleştirerek farklı algılar yaratabilir  ve yeni hayal dünyaları oluşturabilirsiniz .

Ev dekorasyonun da sıra dışı ve daha renkli  bir bakış açısı oluşturmak  istiyorsanız size önerimiz morun zıt renkleri olan sarı ve yeşili kullanmanız olabilir bu kullanımda yine dengeli bir şekilde dağılımı  ön planda tutarak dizayn etmelisiniz . Örneğin morun beyaz renkle karıştırılmış olan ( lavanta rengi , mor salkım rengi ) tonlarını kullanmanız sizin daha yumuşak ve sakin bir renk elde etmenizi sağlamakla beraber ikinci renk olarak kullanmak istediğiniz daha baskın renge fırsat vermiş olacaktır.

 LAVANTA RENGİ

Lavanta renginin bulunduğu ortama yaydığı sakinlik ve huzur enerjisini çocuk odalarında yada çalışma odalarınız da tercih edebilirsiniz .

lavanta rengi

MÜRDÜM RENGİ

Mürdüm rengi genelde daha feminen ve baskın olarak algılanmasıyla beraber daha soft renklerle kombinlendiğinde evinizi bütün zarafetiyle tamamlayacaktır.

mürdüm son

Sizlere mor renk ev dekorasyonları hakkında fikirler derledik umuyoruz ki sizler için de faydalı olmuştur . İletişim numaramızdan bize her daim ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Dikkatleri Çeken Sarı Renk Ev Dekorasyonu

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın