Mutfak Boyası Renkleri ve Örnekleri

Salonda oturup yemek yemeyi sevenler, bir de mutfakta oturup yemek yemeyi, kahve içmeyi seven diye bir kitle var. Ev alırken genelde mutfağı iyi mi değil mi diye daha çok bakılıyor ve dikkat ediliyor. Biz size mutfakta yemek yemeyi sevenler ve daha fazla vakit geçirmeyi sevenler için bilgi alışverişinde bulunmak istedik.

Önerilerimiz sayesinde, mutfakta daha çok vakit geçirmek isteyeceksiniz. Kiracılar ev tutarken, mutfakta çok fazla istediği değişikliği yapamayabilirler, değişiklik isteyenler için duvar boya rengini değiştirmek doğru bir karar olacaktır. Ev sahipleri için ise, tadilat sonrası duvar boya rengini değiştirmek yerinde bir karar olacak.

Mutfak Boyası Rengi Nasıl Seçilir?

Mutfak rengini seçmek mutfağınızdaki, dolapların hangi renk olduğuna ve mutfağınızın ışık alıp almamasına bağlı olarak değişir.

Türk evlerinde mutfak dolapları genelde koyu kahverengi bir renk olarak karşımıza çıkar. Mutfağınızın dolaplarını yeniden yaptırtmayı düşünüyorsanız buradan evinize en uygun mutfak dolabı modellerini veya  mutfak dolabı renkleri nasıl olmalıdır yazımızı inceleyebilirsiniz. Eğer dolaplarda değişikliğe gidemiyorsanız, kahverengi dolaplar ile kontrast oluşturacak şekilde beyaz ve türevleri gibi bir renk seçi doğru olacaktır.

Beyaz ve pastel tonların daha açık rengi mutfak dolaplarınız varsa, duvar boyasında canlı renklerden turuncu ya da sarı gibi renkler kullanabilirsiniz. Böylece mutfağınızdaki enerjiyi çıkartmanız kolaylaşır.

Mutfağınızda düz bir renk kullanmak ya da kontrast oluşturmak istemiyorsanız, dekoratif boya çeşitlerinden italyan boyayı da kullanabilirsiniz. Mutfağınızda tadilat değişikliği yapabilecekler için de her tarza uygun mutfak çeşitlerimizi anlatmaya başlayalım.

Minimalist Mutfak Dizaynı

Mutfağında çok fazla eşya istemeyen minimalist hayat tarzını benimseyenler için duvar renkleri, beyaz, bej, şampanya rengi duvar boya renkleri kullanılabilir. Ayrıca nötr bir hava yaratmak isteyenler beyaz ve gri gibi renklerde kontrast oluşturabilirler. Ayrıca minimalist insanlar, bembeyaz mutfaklarına küçük de olsa bir renk katmak için büyük bir bitki koyabilirler. Bu mutfağınızdaki ambiyansı değiştirmenizi de sağlar.

Lüks Mutfak Dizaynı

Lüksü evinin her noktasında hissettirmek isteyenler, mutfağında daha çok fil dişi, sarı ve altın rengini kullanabilirler. Mutfağınız da büyükse bunu uygulamanız çok daha kolaylaşır. Ayrıca altın rengi ve siyahın uyumunu da mutfağınızda yaşattığınızda lüks bir algı oluşmasına da yardımcı olacaktır. Lüks mutfaklar için çokça ayna kullanımı da size yardımcı olacak bir araçtır.

Rustik Banyo Dizaynı

Rustik banyo doğaya özlem duyan insanların, mutfaklarında rahatça uygulayabileceği bir tarzdır. Mutfağınızdaki doğallık kovboy filmlerini aratmayacak şekilde olacak. Rustik banyo dizaynı için, duvar boya renklerin canlı tonları tercih edilmemeli. Renklerin soluk tonları tercih edilmeli. Hatta yeşilin koyu tonunu ya da kahverenginin daha yanık tonlarını kullanmak mutfağınızdaki algının doğadan esinlenilmişliğin bir algısını yaratacak. Aksi takdirde anlam karmaşası yaşanır ve yaratmak istediğiniz tasarımı yaratamazsınız.

Size minimalist, lüks ve rustik tarzlarda mutfak dizaynında kullanılması gereken duvar renklerinden bahsettik. Yaratmak istediğiniz mutfak tarzında belirlemeniz gereken duvar boyası için kafa karışıklığınız devam ediyorsa, bizim ile iletişime geçip 7/24 bize sorularınızı sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Tarzınıza Göre Beyaz Mutfak Modelleri ve Örnekleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın