Mutfak Fayans Modelleri, Örnekleri ve Fiyatları

İç dekorasyon çalışmalarında sadece salon ya da oturma odası çalışmaları yeterli olmamaktadır. Bütün evin bir bütün içerisinde tasarlanması ve buna göre bir projenin ortaya çıkarılması önemlidir. Bu noktada özellikle mutfak dekorasyonu iç dekorasyon bütünlüğünün sağlanabilmesi için dikkatli bir şekilde çalışılması gereken bölümlerin başında gelmektedir. Mutfak dekorasyonlarına en çok etkisi bulunan birimler ise mutfak fayans modelleridir. Mutfak fayans modelleri arasından doğru seçimi yapabilmek için bir çok örnek incelemek ve kullanılacak olan diğer birimlerin stillerinin belirlenmesi önemlidir. Tabi ki bu seçim yapılırken evin geri kalan tasarımına da uyumlu bir çalışma ortaya çıkarılmalıdır. Bu içeriğimizde sizlere, mutfağınızda doğru bir iç dekorasyon çalışması yapılabilmesi için bir çok mutfak fayans modelleri, örnekleri ve fiyatlarını aktarmaya çalışacağız.

banner2

Mutfak Fayans Modelleri Nelerdir ?

Mutfaklarda tezgah ile dolaplar arasında kullanılan fayansların modelerinin bir çok çeşitleri bulunmaktadır. Bundan dolayı kesin bir kategorilendirme yapmak oldukça zordur. Bununla birlikte genel olarak kategorilere ayırarak değerlendirmek seçim yapmanızı oldukça kolaylaştıracaktır. Evde Mimar olarak mutfak fayans modelleri ve çeşitlerini, daha kolay seçim yapabilmeniz için listeledik.

Mutfak Fayans Modelleri :

 • Açık Renkli Mutfak Fayans Modelleri
 • Koyu Renkli Mutfak Fayans Modelleri
 • Mozaik Mutfak Fayans Modelleri
 • Petek Mutfak Fayans Modelleri
 • Karo Mutfak Fayans Modelleri
 • Ahşap Görünümlü Mutfak Fayans Modelleri
 • Mat Mutfak Fayans Modelleri
 • Ahşap Dokulu Mutfak Fayans Modelleri

Bu modeller arasından evinizin tarzına göre kombin yapabilir ya da en çok hoşunuza giden modeller arasından renk seçimi yaparak hayalinizdeki mutfak dekorasyonuna kavuşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Fayans Döşeme Metrekare Fiyatları ve Uygulama Örnekleri (İşçilik+Malzeme)

En Çok Tercih Edilen Mutfak Fayans Modelleri ve Örnekleri

Mutfağınız için en doğru kararı verebilmeniz için çok sayıda mutfak fayans modelleri incelemenizde fayda vardır. Evde Mimar olarak sizlere en çok tercih edilen mutfak fayans modellerini bir araya getirerek bu seçiminizde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

İşte en çok tercih edilen mutfak fayans modelleri

Mutfak Fayans Fiyatları ve Fiyat Tablosu

Mutfak dekorasyonunuzda değişiklik yapmadan önce tüm modelleri incelediniz ve bir kaç mutfak fayans modelini belirlediniz. Ancak bu fayansların işçilik + malzeme olarak ne kadar maliyeti olacağını öğrenmeli ve buna göre bir karar vermelisiniz. Bu noktada detaylı bir şekilde belirlediğiniz modellerin fiyatlarını incelemelisiniz. Ancak oldukça fazla fayans modeli bulunduğundan dolayı her bir model için net bir mutfak fayans fiyatları sunmak oldukça zordur. Evde Mimar olarak sizin için standart mutfak fayans fiyatlarını işçilik + malzeme olarak bir araya getirdik.

Mutfak Fayans Metrekare(m2) İşçilik İşçilik+Malzeme
60×60 12TL 55 TL
90×90 17 TL 80 TL
120×120 22 TL 110 TL

Bu tabloda yer alan fiyatlar ortalama ve standart mutfak fayansları fiyatlarıdır.

Doğru Mutfak Fayans Modelleri Nasıl Seçilir ?

Mutfak fayans modelleri arasından doğru seçimi yapabilmek için öncelikle mutfağın dekorasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu noktada renk ve desen seçimi oldukça önemlidir. Mutfak dolaplarınızdaki ve tezgahınızdaki desen ve stili, seçeceğiniz mutfak fayans modeli ile devam ettirmelisiniz. Bununla birlikte eğer ev dekorasyonunuz uyumlu ise kontrast denemesi de yapabilirsiniz. Örnek olarak en çok karşımıza çıkan kontrast çalışmalarından birini verebiliriz. Siyah tezgah ve beyaz mutfak fayans modeli bir çok mutfak dekorasyonunda tercih edilmektedir.

Ancak doğru mutfak fayans modelini seçebilmek için sadece doğru renk yeterli olmamaktadır. Fayansların üzerindeki desenler de bu noktada oldukça etkilidir. Yukarıda verdiğimiz örnekten devam edecek olursak, siyah tezgah ve beyaz mutfak fayans modeli ile yakalanan kontrast uyumunu sade ve düz desenler ile birleştirerek mutfağınızda tam bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Eğer genel ev dekorasyonunuzda daha detaylı desenler mevcut ise bu haraketli tarzı mutfağınızda devam ettirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Banyo ve Mutfak Fayans Boyama Örnekleri ve Önerileri

Mutfağınıza en uygun fayans modelini seçebilmek için bir çok örnek ve tasarım incelemeniz oldukça yardımcı olacaktır. Fayans modelleri araştırması yaparken bir liste hazırlayarak en çok sevdiğiniz modellerin örneklerini de not alabilirsiniz. Bu listeyi üç şekilde biçimlendirebilirsiniz.

 1. En çok hoşunuza giden mutfak fayans modelleri
 2. Evinizin tarzına en yakın mutfak fayans desenleri
 3. Mutfağınızda tercih ettiğiniz renkler ile uyumlu mutfak fayans renkleri

Bu listeyi belirledikten sonra fiyatlarını inceleyerek bütçenize en uygun modelleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Ancak mutfak fayansları oldukça dikkatli bir şekilde seçilmesi gereken birimlerdir. Bundan dolayı profesyonel bir destek almanız gereklidir. Tecrübeli iç mimarlar ile görüşerek daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri Nelerdir?

Mutfağınıza girdiğinizde ilk göze çarpan mutfağınızın tarzını ve ışıltısını yansıtan tezgah arası fayans modelleri oldukça çok. Modeller arasında seçim yaparken de birçok faktörle karşı karşıya kalıyoruz. Bu faktörlerden bazıları;

 • Dayanıklılık,
  • Kırılmaya ve çizilmeye karşı,
  • Suya karşı,
  • Kimyasal ve lekelenmeye karşı,
 • Mutfak dolapları ve tezgah ile uyumu,
 • Uzun ömürlülük.

Saydığımız faktörleri dikkate alarak en çok tercih edilen mutfak tezgah arası fayans modelleri:

 • Karo Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri
 • İnka Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri
 • Chicago Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri
 • Woodcut Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri
 • Neptune Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri
 • Avila Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri Örnekleri

Birçok mutfak tezgah arası fayans modelinin arasından tercih yaparak eviniz ile bütünlük sağlayacak mutfak tezgah arası fayans modelini seçmenizde size fikir verebilecek trend modelleri derledik.

 

Bu içeriğimiz de sizlere mutfak fayans modelleri ile ilgili bir çok örnek ve mutfak fayans fiyatları hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Mutfak fayans modelleri ile ilgili her türlü soruyu bizlere dilediğiniz zaman iletebilir, öneri ve görüşlerinizi ekibimiz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek için biz daima hazırız.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın