Parke Modelleri ve Dekorasyonu ile İlgili Uzmanından 8 Harika Öneri

Evinizi güzelleştirmek için günümüzde pek çok yol var. Bunların arasından en bilinen olanlarından biri ise hiç şüphesiz parkeler aracılığı ile sağlanan parke dekorasyonu, parkelerinizin seçimi, doğru modeller ile yaratacağınız atmosfer, hayallerinizdeki eve sahip olmanız için sizlere eşsiz fırsatlar sunabiliyor. İşte tam da burada biz de sizlere Evde Mimar ekibi olarak yardımcı olmaya elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Umarız sizler için faydalı olur. Siz de doğru parke seçimi ve doğru parke dekorasyonu yapmak istiyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

Parke Modelleri ve Dekorasyonu için Seçim Önerileri

Her bir parke modeli belli bir dekorasyon aklı ile üretilmektedir. Her bir model farklı bir tarz yakalamak, farklı bir ev dizaynı oluşturmak için yapılır. Bu nedenle siz de evinize seçeceğiniz parke için yeni baştan bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Eğer hali hazırda bir ev dekorasyonunuz varsa işte o zaman doğru parke seçimi kritik rol oynayacaktır. Bunun için aşağıda size sayacağımız adımları takip edebilirsiniz.

1- Doğru Renk Kombinasyonu

Parke renkleri ile odanızın hakim olduğu renkler birbirini tamamlamalıdır. Renklerin uyumu evinize harika bir dekorasyonu da beraberinde getirecektir. Bunun için parkenizin rengini iyi bir şekilde seçebilmelisiniz. Renk seçimi ile ilgili size yardımcı olması için aşağıda birkaç örneği sizler için derledik.

İlginizi çekebilir: Parke renkleri

2- Parke için Malzeme Seçimi

Parke modelleri seçiminin yanında parkenin malzemesi, üretim maddesi de oldukça büyük öneme sahiptir. Özellikle parkelerin duruşu evdeki ortamı etkileyişi nedeni ile parke içerisindeki malzemelere özel önem vermelisiniz. Bunun için sizlere parke malzemeleri ile ilgili bir örnek liste hazırladık. Umarız beğenirsiniz.

İlginizi çekebilir: Parke fiyatları

3- Desenli Modeller ile Eşya Uyumu

Günümüzde parke modelleri arasından desenli seçenekler de oldukça rağbet toplayabiliyorlar. Desenli modelleri ve örnekleri uygularken evinizde bulunan eşyalar ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

4- Parke Yerleşimi

Parkelerin desenlerinin dışında yerleşimi de büyük önem taşımaktadır. Yerleşimleri dekorasyon akışını belirlediği için evinize yerleştireceğiniz öğelerin de sıralamasını belirler. Parke seçimi yaparken yerleşim modelini dikkatli bir şekilde incelemelisiniz.

İlginizi çekebilir:Birbirinden Güzel Müstakil Ev Modelleri ve Dekorasyon Örnekleri

5- Eskitilmiş Parke Deneyimi

Evinize veya ofisinize otantik bir hava katmak istiyorsanız eskitilmiş görünen parke modellerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda sizler için hazırladığımız örnekleri inceleyerek siz de seçim için alternatifler edinebilirsiniz. Farklı atmosfer farklı bir ortam için Evde Mimar olarak biz eskitilmiş parke modellerini öneriyoruz.

6- Parke ile Duvar Boyası Uyumu

Boya badana süreçlerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için parke uygulamaları ile birlikte boya badana çalışmalarının birbiri ile tam bir uyum içerisinde gerçekleşmesi gerekir. Seçtiğiniz parkenin duvar boyası rengi olan uyumu sizin evinizin genel dekorasyonunu da belirleyecektir.

7- Parke ile Perde Uyumu

Parkeler ile perdeler birbirleri ile tam bir uyum içerisinde çalışması gerekir. Perdelerin modelleri parkelerin modelleri ile uyumlu olmalı, desenler, renkler birbirini tamamlamalıdır. Bunun için perdenizin modeline göre parke seçmeyi veya tam tersi olarak parkenize göre perde seçmeyi ihmal etmemelisiniz.

8- Evin Işık Alış Biçimine göre Parke

Parke dekorasyonu evin ışık alış biçimine göre inşa edilmelidir. İyi bir şekilde ışık alan evlerdeki parke seçimi ile iyi ışık almayan yerlerdeki parke modelleri arasında fark olmalıdır. Bunun için örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde size parke modelleri ile birlikte parke dekorasyonu ile ilgili de bilgiler vermeye çalıştık. Parke seçimini nasıl yapmanız gerektiği konusunda uzman görüşleri sunarken evinizi güzelleştirmek için nasıl hareket etmeniz gerektiği hususunda da bilgileri sizlere aktardık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere merak ettiğiniz konular hakkında geri dönüş yapabilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizlere aktarabilirsiniz.

Öneri içerik: Stüdyo daire dekorasyon örnekleri

Öneri içerik:Birbirinden Güzel Müstakil Ev Modelleri ve Dekorasyon Örnekleri 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

2 yorum

  1. Süper Harika bir Tasarım Ötesi

    9 Temmuz 2019, 16:08
    1. Teşekkürler 🙂

      15 Temmuz 2019, 09:28

Bizi Arayın