Pastel Renkler Nelerdir Eviniz için Pastel Renk Uyumları

Pastel renkler, genel olarak beyaz renkler ile soğutulmuş mat renklere verilen isimdir. Rengin ev dekorasyonuna uydurulması için canlı renklerin yerine pastel renkler tercih edilebilir. Ev içerisinde gösterişten uzak dekorasyonlar oluşturmak için tercih edildiği gibi huzur verdiği için de duvar renkleri içerisinde sıyrılan seçilen renkler arasında olabilir. Pastel renkler dekorasyon için de çok fazla kullanılır. Eğer ev dekorasyonu için düşünülüyorsa daha yumuşak tonlar tercih edilmelidir. Bu tür seçimler eviniz için nostaljik bir tablo yaratmanıza da yardımcı olabilir. Kullandığınız diğer nötr renkler ile de uyum sağlayan bu seçimler eviniz için güzel bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir.

Pastel Renkler Nelerdir?

Açık renklerin soğurulması ile pastel renkler oluşur. Kombinlenmesi diğer renklere göre nispeten daha zordur. Biz de Evde Mimar olarak en çok merak edilen konulardan biri olan pastel renkler nelerdir, hangi renkler pasteldir sorusunu yanıtlayacağız.

  • Nil Yeşili
  • Şampanya rengi
  • Gül rengi
  • Limon sarısı
  • Ayışığı rengi
  • Kese kağıdı rengi
  • Bulut rengi
  • Cam göbeği rengi
  • Şeker pembesi

Pastel renkler daha onlarcası sayılır şekilde burada sıralanabilir. Fakat her rengi yazmak yerine tarif etmenin görseller ile duvarlardaki duruşlarının gösterilmesinin daha önemli olacağını düşünüyoruz.

Pastel Renkler Duvar Boyası Örnekleri

Örnekler ve derlemeler Evde Mimar bloglarının en vazgeçilmez çalışmalarını oluşturuyor. Bu yazımızda da pastel renk önerileri sunarak sizler gerekli ilhamı oluşturmaya çalışacağız. İşte sizler için hazırladığımız pastel duvar renkleri derlememiz:

Pastel Renkleri ile Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Pastel renkleri dekorasyon dünyasının önemli renk gruplarından biridir. Özellikle klasik tarzda oluşturulan ev dekorasyonunda pastel renkler çok güzel işler çıkartabilirler. Antika mobilyaların bulunduğu odanıza pastel renkler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yemek odası için beyazın pastel tonları yatak odası için daha sade, minimalist renkler tercih edilebilir. Eğer eviniz geniş ise mor renkler tercih edebilirsiniz. Bu renk seçimlerinde Evde Mimar olarak tavsiyemiz tek bir  renk kullanmanız yönünde olacaktır. Tek renk pastel renkleri daha iyi gösterir. Banyonuzu dizayn ederken de pembe renk tonları tercih edebilirsiniz. Beyaz ve pembe tonları daha iyi bir dekorasyon için size yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda sizlere pastel renkleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de bu konu ile alakalı Evde Mimar ekibine sorularınızı yöneltebilir, görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan melankoli rengi duvar boyası örnekleri içeriğimizi de ilgili linkten takip edebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın