Pembe Renk Duvar Boyası ve Uyumlu Olduğu Renkler

Pembe Renk Duvar Boyası ve Ev Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen pembe renk duvar boyası özellikle yatak odası ve çocuk odasında karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra daha sıcak ve samimi bir ortam elde etmek için salon ve mobilya dekorasyonlarında da kullanılır. Her ne kadar zor ve keskin bir renk olarak düşünülse de aslında birçok renkle uyum sağlar. Ton aralığı geniş olan pembe rengini kendi zevkinize göre koyudan en açığa kadar istediğiniz gibi kullanmak sandığınızdan daha kolay. Eğer duvarlarınızda koyu pembeyi tercih ettiyseniz kiriş veya kapılarınızı beyaza boyayarak uyumlu bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Yine siyah renk de koyu veya açık pembe ile en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Toz pembe veya hayal pembesi gibi daha açık tonda bir pembe rengi tercih ediyorsanız aslında istediğiniz herhangi bir rengin pastel tonları ve açık tonları ile kombinasyon yaparak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Diğer bir önerimiz ise ton sür ton uygulayarak açıktan koyuya pembenin renklerini aynı anda kullanmanız. Örneğin açık pembe olan duvarlarınıza koyu pembe çerçeveler seçerek enerjik bir ortam elde edebilirsiniz. Ayrıca pembe rengini istediğiniz desende duvar kağıdı şeklinde seçerek de kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında pembe çiçekli duvar kağıtları oldukça sık kullanılmaktadır. Sizin için derlediğimiz dekorasyon örneklerinden de faydalanarak pembe renk duvar boyası ve dekorasyon örneklerini keyifle inceleyin. 

Pembe Renk Duvar Boyası Ve Uyumlu Olduğu Renkler

Eğer siz de pembe renk duvar boyasını ev dekorasyonunuzda kullanmaya karar verdiyseniz ve beyaz, siyah veya kahverengiden farklı tonlarda renkler arıyorsanız sizin için birkaç öneri sunuyoruz.

Pembe ve Gri Ev Dekorasyonu Örnekleri

Pembe rengi duvar boyasının her tonunu rahatlıkla kullanabileceğiniz ilk renk önerimiz gri. Fuşya tonlarından hayal pembesinin tonlarına kadar her aralıkla düşünmeden gri rengi salon, mutfak veya yatak odanızda kullanabilirsiniz. İster pembe renk duvar boyası kullanıp aksesuarlarınızı gümüş tonlarında seçin, ister duvar kağıdınızda gri çiçek detayları kullanın isterseniz de pembe ve griyi farklı duvarlarda ayrı ayrı kullanın. Hepsi de şık bir dekorasyon elde etmenizi sağlayacaktır. 

Pembe ve Sarı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Pembe renk duvar boyası ile uyumlu olduğunuzu düşündüğümüz bir diğer rengimiz ise dinamikliği ve gün ışığını simgeleyen sarı. Duvarlarınızda bu iki enerjik rengi aynı anda kullanarak daha hareketli bir salon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Ayrıca sadece duvarlarınızda değil, mobilya seçiminizde de pembe ve sarıyı aynı anda kullanıp daha neşeli bir görünüm elde edebilirsiniz. İster açık tonlarda ister de koyu tonlarda bu iki rengi kullanıp sıradanlıktan kurtulun! 

Pembe ve Mavi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Genellikle çocuk odalarında bebek mavisi ve pembe kombinasyonu ile karşımıza çıkan mavi rengi bu klişeden çıkarıp salonunuza taşımalısınız! Pembe renk duvar boyası ile oldukça uyumlu olan mavi renk her tonuyla size yardımcı oluyor. Üstelik mavi ve pembeyi koyu tonlarda kullanarak keskin ve dikkat çekici bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. İster koyu mavi bir duvar ile pembe mobilyalar ister de açık pembe ile kullanacağınız açık mavi yastıklar. Siz de bu iki sıcak rengi kullanarak hem samimi hem de oldukça şık bir eve sahip olacaksınız. 

Alakalı içerik: Desenli boya örnekleri

Bu yazımızda size pembe renk duvar kağıdı ve pembenin uyumlu olduğu renkler ile dekorasyon örnekleri sunduk. Beyazdan beje, sarıdan maviye, griden siyaha her renk ile rahatlıkla uyum sağlayan pembe rengini artık siz de evinizde kullanabilirsiniz. Eğer salonunuzu veya yatak odanızı pembe yapmak istiyorsanız veya dekorasyon önerisi almak istiyorsanız Evde Mimar ekibine her zaman ulaşabilirsiniz. Ayrıca koyu pembenin bir tonu olan Fuşya Rengi Duvar Boyası ve Uyumlu Olduğu Renkler yazımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.  

Ayşe Nur Onuk

Siz de evinizi güzelleştirin diye elimizden gelen yaratıcı önerileri sunmaktan büyük keyif alıyoruz. Evde mimar ekibi olarak herkesin hayalindeki evde yaşamasını hedefliyoruz.

Bizi Arayın