Polisan Renk Kataloğu ve İç Cephe Boya Renk Örnekleri

Polisan, 1985 de Polisan Boya ile çıkış yaptı. Bu hızlı çıkışında da gönülleri fetih etmeyi başardı. Birbirinden güzel renk kartelasıyla evlerin huzuruna serildi. İlginç renk isimleriyle de evinize boya seçerken eğlenebilmenizi de sağlıyor. Şimdi de biz sizler ile renk kartelasını ve ilginç isimlerini paylaşacağız.

Polisan Renk Kataloğu

Size aşağıda ferah evlerde kullanabileceğiniz Polisan renklerini derledik. Bu renkleri kullandığınızda evinizde yaratmak istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Doğru dekorasyon ile tamamladığınızda mükemmel sonuçları göreceksiniz. Ayrıca buradan duvar boyama fikirlerini de bulabilirsiniz.

Beyaz ve tonları olan bu renkler her renk dekorasyon ile uyumlu duracaktır. Mor ve türevleri olan renkler biraz riskli renklerdir. Bunları ev eşyalarınız ile kombinlerken dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz. Mor renk sofistikenin temsilci olduğundan dolayı, mor renge boyanan evlerde eşyalarınızı da sofistike eşyalar seçmenizi öneririz. Evde Mimar olarak Polisan Renk Kartelasını biz çok beğendik. Bu yüzden de sizin için bu kartelayı göstermeye karar verdik. Umuyoruz ki siz de bu renkleri beğenmişsinizdir.

polisanrenkkartelasivekatalogu

polisanrenkkartelasivekatalogu1

polisanrenkkartelasivekatalogu2

polisanrenkkartelasivekatalogu3

polisanrenkkartelasivekatalogu6

polisanrenkkartelasivekatalogu7

polisanrenkkartelasivekatalogu8

polisanrenkkartelasivekatalogu9

polisanrenkkartelasivekatalogu10

polisanrenkkartelasivekatalogu11

polisanrenkkartelasivekatalogu12

polisanrenkkartelasivekatalogu13

polisanrenkkartelasivekatalogu14

polisanrenkkartelasivekatalogu15

polisanrenkkartelasivekatalogu16

polisanrenkkartelasivekatalogu17

polisanrenkkartelasivekatalogu18

polisanrenkkartelasivekatalogu19

polisanrenkkartelasivekatalogu20

polisanrenkkartelasivekatalogu21

polisanrenkkartelasivekatalogu22

polisanrenkkartelasivekatalogu23

polisanrenkkartelasivekatalogu24

Evlerde En Çok Kullanılan Polisan Boya Renkleri

Şimdi ise sizlere evlerde en rağbet gören Polisan ev boya renklerini sunalım. Çocuklu evlerde genelde çok cesaretli renkler tercih edilmez. Daha pastel-nude tonlar tercih edilir. Bunun sebebi de çocuklu ailelerin evlerde çok fazla eşyası olur. Koyu renk duvar boyası da ekstradan evleri boğacağı düşünüldüğünden bu renkler pek rağbet görmez.

Bekar evlerinde ise genelde daha açık tonlar tercih edilir. Günümüz gençleri evlerin iç dizaynına eski dönemlere oranlar daha fazla önem veriyor. Bu yüzden dekorasyon duvar boya rengine kadar her şeyi en ince detayına kadar uyum içerisinde şekillendiriyorlar.

     1. Polisan Karizmatik Krem Rengi

Polisanın Karizmatik Krem rengi evlerde en çok kullanılan boya rengidir. Birinciliği bu renk alır. Karizmatik krem rengi ile evinizi boyattığınızda dekorasyonu ahşap tonları ile tamamlarsanız mükemmel sonuçlar ile karşılaşırsınız.

polisanboyarenklerikarizmatikkrem

     2. Polisan Kumsal Beji Rengi

Polisanın kumsal beji rengi ile evinizi boyattığınızda eviniz tamamen bambaşka bir havaya bürünecek. Bunu beyaz mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz.

polisanboyakumsalbejirengi

       3.Polisan Gizemli Bej Rengi

Polisanın gizemli bej rengini kullanacaklara bir önerimiz var. Bu rengi kullanacaksanız eşyalarınızın rengine de çok dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde evinizi boğucu bir havaya sokabilirsiniz. Bu renk de Polisanın en çok kullanılan üçüncü rengidir.

polisangizemlibejrengi

       4.Polisan TerraCotta Rengi

Son yıllarda artan Bohem ev dekorasyonu akımıyla birlikte terracotta rengi, en popüler polisan boya renklerinden biri haline geldi. Sıcak ve gösterişli durmasıyla birlikte diğer evlerden farklı ve iddialı bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Terracotta rengini ahşaplarla çok güzel bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Bu sayede içinde barındırdığı kızıl ve toprak tonlarını kaçırmamış olursunuz. Eğer terracotta rengi sizin için fazla iddialı bir renk ise onu krem ve açık kahverengi tonlarıyla kombinleyerek daha yumuşak ve sakin bir görünüm elde edebilirsiniz. Çok enerjik ve sıcak bir renk olduğu için terracotta rengini evinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yatak odalarında kullanılan enerjik ve sıcak tonların, insan psikolojisi üzerinde pozitif anlamda etkilerinin olduğu ve güne kendilerini çok daha iyi hissederek başladıkları bilinmektedir.

       5.Polisan Yeni Pudra Rengi

Boyalar ışığı yansıtmada oldukça etkilidir. Bu sebeple boyanızın rengine karar verirken zevkinizle birlikte evinizin boyutuna ve aldığı doğal ışık miktarına dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz açık ve canlı tonlarla evinizi aydınlık ve olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Mesela kullanacağınız Polisan boya renkleri içerisindeki en popüler açık renklerden olan yeni pudra, kullanılacağı odaya doğal ışığı yansıtmada son derece başarılı bir renktir. Siz de küçük odalarınızda yeni pudra rengini kullanarak daha ferah bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

       6.Polisan Marjinal Gri Rengi

Yatak odası dekorasyonundan mutfak dekorasyonuna kadar her odada kendine yer bulan marjinal gri rengi, en popüler Polisan boya renklerinin de arasında bulunmaktadır. Farklı ve gösterişli bir renk olan marjinal gri, hem açık tonlarla hem de çok daha canlı ve koyu renklerle güzel bir uyum yakalamaktadır. Kombinlemesi kolay bir renk olduğu için siz de dekorasyonunuzda marjinal gri rengine yer verebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Boyacı Ustasından Desenli Boya Uygulaması

Sizlere Evde Mimar olarak Polisan Renk Katoloğu- Kartelasını ve Polisanın en çok kullanılan renklerini aktardık. Umuyoruz ki bu yaz evinizi boyatırken size yardımcı olabilmişizdir.

İlginizi Çekebilir; Filli Boya Renk Kartelası-Kataloğu İç Cephe Boya Renkleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın