Portmanto Montajı ve 50 Harika Portmanto Modeli

Portmantolar,  eve ilk girdiğinizde sizi karşılayan eşyalardır. Ufak bir detay gibi görünse de eviniz ve tarzınız hakkında misafirlerinize ilk izlenimlerini yaratır. Ayrıca son derece pratik ve kullanışlı mobilyalardır. Yapacağınız seçime göre sizin için kurtarıcı da olabilir. Portmantolarınızı palto, ceket, atkı ve şapka gibi günlük olarak kullanacağınız eşyalarınızı ve ayrıca ayakkabılarınızı da muhafaza etmek için kullanabilirsiniz. İstediğiniz tarz ve modelde hazır şekilde bulabileceğiniz gibi kendi özel tasarımınızı da yaptırabilirsiniz. Tabii bazı dikkat etmeniz gereken noktalar var!

mimarigorsellestimecizimibanner

Portmanto Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Sadece girişte ufak bir detay olarak görmemeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Bu yüzden portmantonuzun tarzı, rengi ve modeli, misafirlerinize evinizin geri kalanına dair ipuçları verecektir. Koridorunuzun genişliği ve uzunluğu bu seçimdeki en önemli unsurdur. Sırf çok fazla eşya yerleştirmek için büyük bir portmanto almak koridorunuzu olduğundan daha küçük gösterip, hareketinizi kısıtlayabilir. Küçük bir model tercih ederseniz de kalabalık bir grup misafiri ağırlarken zorlanabilirsiniz. Kullanacağınız dolap içi çekmeceler, raflar ve askılarla fonksiyonelliği arttırabilirsiniz.

Portmantolarınızda kullanacağınız aynalar holünüzü olduğundan daha geniş ve aydınlık gösterebilir. Ayrıca evden çıkmadan kendinize göz atmak da önemlidir! Açık ve askılı modelleri seçmek yerine kapaklı portmanto modellerini tercih ederseniz daha temiz ve estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz. İçerisinde çok fazla eşya saklayabileceğiniz için açık ve askılı modeller dağınık duracak ve göz yorucu olacaktır.

Portmanto Montajı

Koridorunuzda uygun olan alanın ölçülerini en doğru şekilde alıp, en fonksiyonel  portmantoyu tasarladıysanız işin büyük bir kısmı bitti demektir. Malzemelerinizi seçerken kaliteli ve dayanıklı olmasına özen gösterirseniz, eşyalarınızı daha güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bazı önemli noktaları unutmadığınızdan emin olmak için aşağıdaki listeleri kontrol etmek de fayda var.

Portmanto için gerekli malzeler

 • Raflar
 • Askılık
 • Ayakkabılık
 • Kapaklar
 • Sürgüler

İhtiyacınız olacak aletler

 • Matkap
 • Vida
 • Çivi
 • Çekiç
 • Dübel

Portmanto Montajı Nasıl Yapılır?

 • Ayrıntılara ve ince işciliğe girişmeden önce, portmantonuzun iskeletini sağlam bir şekilde kurmalısınız. Bunun için de uzunluk, genişlik ve derinliğin koridorunuza uygun olduğundan emin olmalısınız.
 • İskeletini kurduktan sonra arkalığını takarak, işin önemli bir kısmını bitirmiş olursunuz. Şarjlı matkap yardımıyla arkalığı sağlamlaştırarak eşyalarınız için güvenli bir muhafaza alanı elde edersiniz.
 • Portmantonuzun içini raflar ve çekmecelerle, ihtiyacınıza uygun şekilde düzenlemelisiniz. Kısıtlı bir alana sahip olduğunuz için bunu en etkili şekilde kullanmaya çalışın. Rafları çakıp, çekmeceleri takmadan önce farklı kombinasyonlar deneyebilirisiniz.
 • Varsa kapak ve sürgüleri takarak, portmantonuzu tamamlayabilirsiniz.

50 Harika Portmanto Modelleri

Evinizi dekore ediyorsunuz ve yeni bir portmantoya mı ihtiyacınız var? Mevcut portmantonuz ihtiyaçlarınızı karşılamıyor, daha büyük bir tasarım mı istiyorsunuz? Bu bölümde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz portmanto modellerini listeledik. Evinize hangi tarz hakim olursa olsun, dekorasyonunuza uygun ve ihtiyacınızı karşılayabilecek bir portmanto bulmanız tabii ki mümkün! Günümüzde, ister klasik tarz ya da country isterseniz de boho tarz portmantolar bulabilirsiniz. Üstelik buradan alacağınız ilhamla, kendi portmantolarınızı tasarlayıp bir ustaya yaptırtabilirsiniz. Tabii maliyetinin biraz daha fazla olacağını akılda tutmak önemli. Şimdi sizin için seçtiğimiz portmanto modellerine göz atalım!

Bu içeriğimizde, evini yenileyeceklere ya da olan portmantosundan memnun olmayanlara yardımcı olacağını düşündüğümüz ’50 Harika Portmanto Modeli ve Portmanto Montajı’ içeriğini hazırladık. Ayrıca portmantonun olmazsa olmazlarından ve nasıl montaj edileceğine dair ipuçlarını derledik. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek ve hayalinizdeki eve kavuşmanız için daima hazırız. Aklınızdaki soruları dilediğiniz zaman bize iletebilir, öneri ve görüşlerinizi ekibimiz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

2 yorum

 1. Harika bir yazı olmuş, kendi işimi kendim halledebileceğim 🙂

  15 Ekim 2019, 12:14
  1. Çok teşekkürler, beğenmenize çok sevindik 🙂

   22 Ekim 2019, 20:18

Bizi Arayın