Pratik Çözümlerle Ev Dekorasyon Fikirleri

partikcozumlerledekorasyon

Ev dekore etmek birçok insanın sevdiği, ilgi duyduğu bir olaydır. Gerekli bütçe olunca ve istenilen eşyalara, malzemelere kolaylıkla ulaşım sağlanınca ev dekore etmek çok zevkli ve kolay bir işe dönüşebilir. Fakat herkesin her zaman ev dekore etmeye ayıracak bütçesi olmayabiliyor tabii ki. Ev dekorasyonu için bütçe ayıramıyorsunuz diye ev dekorasyonundan, evinizi pratik yollarla güzelleştirmekten, yaşam alanınıza rahatlık ve kolaylık katmaktan vazgeçecek değilsiniz herhalde. Size sunacağımız pratik çözümlerle ev dekorasyon fikirleri ile evinizi çok fazla bütçe harcamadan veya var olan bütçenizi akıllı ve işe yarar şekilde kullanarak yaşam alanınızın dekorasyonunu ve havasını değiştirebileceksiniz. Haydi başlayalım!

Depolama Alanı Yerleşik Olan Mobilyaları Seçin

Küçük ve dar bir yatak odanız varsa ve depolama alanı açısından sıkıntı yaşıyorsanız yatağınızı bazalı ve yatak başlığınızı komodinle birleşik alıp daha sonrasında çok kullanmadığınız eşyalarınızı koymanız için ekstra yer arama çabasına girmezsiniz ve yatak başlığıyla var olan komodini kullanıp ekstra komodin alıp bir de ona uygun yer yaratmaya çalışmayıp bütçeden de tasarruf edebilirsiniz!

Aynı zamanda oturma odanıza bir sehpa alırken veya tv ünitesi alırken sehpanın altında depolama alanı olup olmadığına bakabilirsiniz. TV ünitesi seçerken de yanlarında raflar, altında saklama alanları olan ünite seçerseniz oturma odasında olan dağınıklığınızı, kabloları, dergileri, elektronik eşyaların gerekli olan ek malzemelerini buralardaki alanlara koyup kendinize ekstra alan yaratmış ve yerden tasarruf etmiş olursunuz!

Retro Tarz Yatak Odası İsteyenler İçin Dekoratif Ürünler yazımız size ihtiyacınız olan fikirleri sunabilir, bakmayı unutmayın!

Merdiven Altındaki Alanları Kullanın

Merdiven altları çoğu zaman boş ve kullanışsız alan olarak görülüyor ama merdiven altını raflarla veya çekmecelerle doldurmayı ve oradaki ölü alanı kullanmayı düşündünüz mü? Daha önce düşünmediyseniz bu yazıyı okuduktan sonra size sunacağımız örneklerden daha fazlasına internetten ulaşarak sizlerde evinizde böyle bir pratik çözümü uygulayabilirsiniz.

Perdelerinizi Tavana Yakın Olarak Asmaya Çalışın

Eğer tavanlarınızı daha yüksek göstermek istiyorsanız eğer perdelerinizin kornişlerini kartonpiyer taçların altına gizleyebilirsiniz. Aynı zamanda perdelerinizi pencerelerin iki kenarlarından birkaç santimetre daha fazla geniş yaptırarak pencereden gelen ışığın daha geniş bir alana yayılmasını sağlayabilir, içeriğe daha fazla ışığın girmesine izin verirsiniz ve pencerelerinizi daha geniş gösterebilirsiniz!

Boş Duvarlarınızı Değerlendirin

Mutfağınızdaki boş duvarlarınızı raflarla veya askılarla doldurup, mutfak dolaplarına sığdıramadığınız eşyalarınızı veya gıdalarınızı buralara kutular koyarak yerleştirebilirsiniz. Hem evinizde gıdalarınızı, salçalarınızı, tencelerinizi, kavanozlarınızı koyacak yeterli saklama alanlarınız yoksa mutfağınızın boş duvarlarına, dolap yaptıramayacağınız duvarlarına, raflı açık dolaplardan koyarak kendinize yeni saklama alanları oluşturup kiler ihtiyacınızı da giderebilirsiniz aynı zamanda.

Yatak Ucunuzu Değerlendirin

Çoğu kişi için çok gerekli gibi görülmese de ve yatağın ayak ucuna bir şey konulmasa da  aslında yatak ucuna konulan puflar, koltuklar, ahşap bank tarzında oturma yerleri yatak odanızın diğer mobilyalarla ve yatak odasının renkleriyle ayrı bir bütünlük sağlar dikkatli bakıldığında bir dekorasyon tamamlayıcısı olduğunu fark edeceksiniz!

Yatak ucunuza koyacağınız puf veya koltuk dışında diğer odalarınıza 2020’de Trend Olacak Ev Aksesuarlarından da koymak isterseniz ilgili yazımıza bakmayı unutmayın!

Koltuk Şalları

Koltuk şalları hem üşüdüğünüzde sizi ısıtmak için hemde salon dekorasyonunuza sıcak bir hava katmak için sıklıkla kullanılan pratik ev dekorasyon fikirleri arasındadır. İster kendiniz ellerinizle zihninizi rahatlatmak için koltuğunuza bir şal örün isterseniz hazır olarak beğendiğiniz koltuk şallarından alın, koltuğunuzun üstüne serdiğinizde evin dekorasyonuna nasıl farklı ve sıcak bir hava kattığını anında fark edeceksiniz!

Ev Dekorasyonunda Bitkilerden ve Saksılarından Yardım Alın

Çeşit çeşit saksı ve bir sürü bitki arasından evinizin, salonunuzun, yatak odanızın, mutfağınızın veya banyonuzun ortamına göre seçeceğiniz ev bitkisini uygun ortam koşullarını sağlayabileceğiniz ev odasına göre renk renk ve değişik tasarımlara sahip oldukça dekoratif ürün olan saksılarla birlikte pratik ev dekorasyon fikri olarak kullanmaya ne dersiniz? Gayet uygun fiyata mal edebileceğiniz bu bitki ve saksı fikrini de ucuz dekorasyon fikirleri arasında sayabiliriz.

Evinizin boş alanları için pratik çözümlerle ev dekorasyon fikirleri sunduğumuz yollarla, dar alanlarınızı raflarla, açık dolaplarla, saklama alanına ihtiyaç duyduğunuz ama saklama alanı için yeterli alanınızın olmadığı yerlerde de bütün ve kullanışlı mobilyalar seçerek çözüm bulabileceğiniz ev dekorasyon fikirleri sunduğumuz bu yazımızı umarız beğenmişsinizdir ve eviniz için size gerekli fikirleri alabilmişsinizdir diye düşünüyoruz. Evinizin dekorasyonununda ihtiyaç duyduğunuz her şey için ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

Miray Kankaya

Merhabalar, ev dekorasyonu ve yenilenmesiyle ilgili bulduğum yaratıcı ve işe yarar örnekleri ve uygulamaları sizlerle paylaşacağım.

Bizi Arayın