Retro Tarz Yatak Odası İsteyenler İçin Dekoratif Ürünler

retrotarzyatakodasidekorasyonfikirleri

Şüphesiz yatak odası bir evin en özel odalarından biridir. Hem günün yorgunluğunu attığımız hem de güne başladığımız bu alanın dekorasyonu, bizim ruh halimiz ve enerjimiz üzerinde doğrudan etkilidir. Bu yüzden yatak odası dekorasyonuna özen gösterilmesi gerekir. Hem sizi yansıtacak bir dekorasyona sahip olmalı hem de içinde kendinizi rahat ve ait hissetmelisiniz. Bu yüzden retro tarz da yatak odalarında sıkça tercih edilmektedir. Şık ve gösterişli bir görünüme sahip retro tarzı, kolayca kişiselleştirebilir ve içinde sizden bir şeyler barındıran bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Belki aileden kalan değerli antikaları kullanabileceğiniz ya da retro görünümlü ürünleri kullanabileceğiniz bir dekorasyon yaratmanız mümkün. Siz de bu tarzı uygulamak isteyip ne tür ürünler kullanacağınıza karar veremediyseniz bu listeye bayılacaksınız. Hazırsanız, başlayalım!

Aynalar Hem Nostaljik Hem Çok Dekoratif

Evden çıkarken, eve girdiğimizde hatta bazen nedensizce baktığımız aynalar retro tarza sahip dekorasyonun da olmazsa olmazlarından. Özellikle büyük boy aynalar sıklıkla kullanılmaktadır. Vintage çerçeveli ya da eskitme görünümlü çerçeveleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Hem retro hem de gösterişli durmasını isteyenler için altın varaklı çerçeveler kurtarıcı olacak. İnce altın varaklı ve tepeden işlemeli aynalar yatak odanıza çok yakışacak! Boyaları dökülmüş eski çerçevelerle de evinize nostaljik bir hava katabilirsiniz.

Vintage Karyolalar Dekorasyonunuzu Güçlendirecek

Yatak odasının en temel mobilyalarından biri olan karyolayı, retro tarz tercih ederek dekorasyona başlayabillirsiniz. Böylece geri kalan dekorasyonu bunun etrafında tamamlamak daha kolay olacaktır. Retro tarza sahip yatak odalarında demir karyolalara yer vermelisiniz. Özellikle eskitme ya da soluk renklere sahip karyolalarla dekorasyonunuz oldukça güçlenecek. Odada biraz renkli bir şeyler olsun diyenler için yeşil demir karyolalar oldukça şık. Yatak başlığınızı retro seçerek de bu tarzı odanızda yakalayabilirsiniz. Doğal materyallerden yapılan işlemeli yatak başlıkları oldukça nostaljik bir görünüme sahip.

Retro Komidin ve Dolaplar Dekorasyonunuzu Tamamlayacak

Retro görünümlü komidin ve dolaplar da dekorasyonun tamamlayıcılarından olacaklar. Bu tarzda daha küçük ve şık dolaplar kullanıldığı için yatağın baş uçlarında kullancağınız komidinler size eşyalarınızı saklamanız için de yardımcı olacaklar. Komidin ve dolapları aynı renk tercih ederek, odada bir renk uyumu yakalayabileceğiniz gibi sadece dolap ve karyolayı da kombinleyebilirsiniz. Küçük, renkli ve işlemeli dolaplar retro tarz dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Nane yeşili ve turkuaz mavisi renklerine yer vererek hem gösterişli hem de vintage bir görünüm elde edebilirsiniz.

Floral Duvar Kağıtlarıyla Retro Havayı Yakalayın

Floral duvar kağıtları diğer dekorasyon ürünleriyle birlikte kullanıldığında, yatak odanıza oldukça retro bir görünüm kazandırabilir. Özellikle küçük çiçekli ve daha açık renklere sahip duvar kağıtları bu tarzda sıkça kullanılmaktadır. Odanın bütün duvarlarına uygulayabileceğiniz gibi yalnızca tek bir duvara ya da duvarların yarıdan aşağısına uygulayabilirsiniz. Böylece daha eski ve nostaljik bir görüntü yakalamanız mümkün.

İlginizi çekebilir: Yatak Odası Dekorasyonu için İç Mimarlardan 20 Enfes Öneri

Size ait ve sizin için anısı olan eski resimleri, şamdan, eski telefon, ve sandıkları kullanarak da dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Böylece sizi yansıtan ve kendinizi ait hissedebileceğiniz bir yaşam alanı yaratmış olursunuz. İlham alacağınızı düşündüğümüz ve retro tarza sahip yatak odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerin örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İç Mimarlardan Enfes Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri 30 Model

Bu içeriğimizde yatak odanızı retro tarza göre dekore etmenize yardımcı olacak ürünleri listeledik.  Umarız, hayalinizdeki yatak odası dekorasyonunu gerçekleştirebilmeniz için listelediğimiz örneklerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

Bizi Arayın