Sahip Olmak İsteyeceğiniz Farklı Ev Aksesuarları

ev-aksesuarlari

İnsanoğlunun göçebe toplumdan yerleşik topluma geçmesi ile yaşamaya başladıkları yapılarda, o zamanın kıymetli madenlerinden ve maddelerinden ev aksesuarları yaptıklarını ve o aksesuarlara çok önem verdikleri hatta bazı toplumlarda bu aksesuarlar ile gömüldükleri de görülmüştür. Şimdi ise aksesuarlarımız ile gömülmesek de onlar evimiz için ve bizim için halen daha önemini korumaktadır. Son yıllarda gelişen farklı akımlar ve bu akımlara bağlı olarak ortaya çıkan yenilikçi ve farklı ev aksesuarları, yeni eve taşınanlar ya da evine farklı bir hava katmak isteyenler için hazır bir şekilde alıcısını beklemektedir. Tabi ev aksesuarı almak o kadar da kolay bir iş değildir. Ev aksesuarları, çok sık satın alınan şeyler olmadığı için insanlar pişman olmayacakları bir tercih yapmak isterler. İşte bu tercih kararsızlığınızdan kurtulmak için biz Evde Mimar ekibi olarak ev aksesuarları tercihinizi Sahip Olmak İsteyeceğiniz Farklı Ev Aksesuarları ana başlığı altında topladık. Umuyoruz ki bu yazıyı okuduktan sonra kafanızda ev aksesuarı tercihinizi kolaylaştıracak birtakım fikirler oluşacaktır.

bannermimar-05

Duvarlarınızı Ev Aksesuarları ile Güzelleştirin!

Yukarıda insanoğlunun ilk yapıları yapmasından bahsetmiştik. O zamanlarda duvar özellikle savunma açısından gerçekten büyük önem teşkil etmektedir. Günümüzde ise savunma işlevine ek olarak estetik açıdan ve farklı ev aksesuarlarına yuva olması açısından birçok işlevi mevcuttur. Bugün, farklı ev aksesuarlarını duvarımızda nasıl dizayn edeceğimize değineceğiz.

Duvara yerleştireceğimiz ev aksesuarını tercih etmeden önce evimizin duvarının rengini mutlak suretle göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Yani şimdi örnek vermek gerekirse, mavi duvarın üstüne mavi tonlarında bir aksesuar alırsak o aksesuarı duvara yerleştirdikten sonra bir daha ortalıkta göremeyebiliriz. Bu nedenle duvarımızın rengi ile uyumlu olabilecek renkte bir aksesuar seçmeliyiz. Bu renk uyumu konusunda duvarınızın rengine göre sitemizde arama yapıp, duvarınızın hangi renk ile uyumlu olacağını ve şık duracağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Şimdi duvarınız için farklı ev aksesuarları diyoruz da bu aksesuarlar neler? Duvar aksesuarları konusunda duvar saati ve tablo başta olmak üzere, fotoğraf çerçeveleri, ayna, bitirdiğiniz bir yapboz, lamba, raf hatta astığınız bir poster bile duvar aksesuarlarının arasında sayılır. Burada tercih edeceğiniz ev aksesuarı için esasında evinizde olmayan ya da eksikliğini hissettiğiniz aksesuarı seçmeniz isabetli olacaktır. Farklı ev aksesuarları konusunda Evde Mimar ekibi olarak daha önce oluşturduğumuz içeriklere göz atabilirsiniz. Bu içeriklere örnek vermek gerekirse:

Evet, farklı ev aksesuarlarını duvarına nasıl yerleştireceğiniz hakkında bu içeriklerimize göz atabilir ve sitemizde farklı içerikleri de arayabilirsiniz. Burada özellikle küçük çocuğu olanların sıkça yakındığı bir durum olan duvar lekelerinin nasıl çıkacağı ile ilgili bu içeriğimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Birbirinden Enfes Masalarınızda Kullanabileceğiniz Farklı Ev Aksesuarları

Bu farklı ev aksesuarlarının ev içinde yerleşimi konusunda masalardan bahsetmemek olmaz. Özellikle dantelli örtüleri üzerinde eksik etmediğimiz masalar, kültürümüzde dekorasyonuna önem verilen bir mobilyadır. Son yıllarda dantelli örtülerin yanı sıra birçok farklı masa aksesuarı tercih ediliyor. Bu aksesuarlara örnek vermek gerekirse; vazo, bitki, mum, şamdan, farklı desenli örtüler ve benzeri örnekler verilebilir. Bu aralar yıldızı parlayan mum ve şamdana özellikle bir bakmanızı tavsiye ederiz.

Değinmek istediğim bir diğer aksesuar şekli ise aksesuarlığı tartışılan, birçok kuruyemiş çeşidinin bir arada bulunduğu genelde değişik desenlerde olan tahtadan kaselerdir. Görüntü olarak güzelliği inkâr edilemez. Farklı renklerde ve farklı desenlerde bulunan kuruyemişlerin veya kaselerin içinde her ne varsa artık, bunların görünüşü gerçekten hoş. Fakat özellikle son yıllarda artan obezite vakalarından dolayı ve yapılan çalışmalarda ortaya çıkan sürekli yemenin insan sağlığına zararları düşünülünce belki de farklı bir tercih yapmak daha iyi olur diye düşünüyoruz.

Ev Yapımı Farklı Ev Aksesuarları ile Orijinalliği Yakalayın!

İş ve okul hayatı insanı bazen bunaltabiliyor. Bu tür durumlarda hep hobi bulun, tutkunuzu keşfedin tarzında şeyler söylenir genelde. Bu açıdan bakıldığında ev yapımı ev aksesuarları manevi bir değer de taşımaktadır. İnternet sayesinde küçülen dünyamız ve bilgiye ulaşmadaki kolaylık, farklı ev aksesuarları tasarlamak için ortaya sunulan bahaneleri yok ediyor ve size yeni yeni bir hobi kazandırma fırsatı sağlıyor. Bu konuda videolardan veya ev aksesuarı yapımıyla ilgili internet sitelerini takip ederek kendinizi geliştirebilir ve evinize gelen misafir aksesuarınızı çok beğendiğini söyleyip nereden aldığınızı sorunca göğsünüzü gere gere “BEN YAPTIM!” diye gururla haykırabilirsiniz. Bu arada ev aksesuarları ile evde yapılabilecek dekorasyonlar konusunda Evde Mimar ekibi olarak boş durmadık ve sizin için güzel bir içerik hazırladık:

Yazımızı okuyabilir oradaki fikirleri evinize uyarlayabilirsiniz. Ve son olarak sizinle en ilgi çekici içeriklerimizden birini paylaşmak istiyoruz:

Kim bilir belki de izlediğiniz dizideki hoşunuza giden dekorasyonu veya sadece aksesuarları evinize uyarlarsınız.

Evet, bugün sahip olmak isteyeceğiniz farklı ev aksesuarlarını anlattık daha fazla bilgi için e-posta adresimizden veya telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ali Ilgaz Karataş

Birbirinden farklı ve ilgi çekici ev dekorasyon fikirlerini sizlerle burada paylaşacağım.

Bizi Arayın