Salon Dekorasyonu Fikirleri 30 Harika Örnek ve Model

salondekorasyonorneklerivefikirleri-768x384

Salonlar evin dekorasyon anlamında en güçlü yerlerinden biridir. Salonunuzda yapacağınız değişikler, evin tüm dekorasyon aklını belirler. Bu nedenle salon dekorasyonu dikkat edilmesi gereken önemli bir alandır. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde sizlere salonunuzu güzelleştirmeniz için hem fikirler vereceğiz hem de güzel örnekler ile ilham almanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Haydi başlayalım 🙂

boyabanner

Küçük Salon Dekorasyonu için Fikirler ve Örnekler

Eğer salonunuz küçükse hiç endişelenmeyin. Küçük salon dekorasyonu için harika fikirler bu bölümde sizi bekliyor. Küçük salonlar için hazırladığımız 5 harika öneri ile başlıyoruz.

1- Mobilyalarınızı Küçültün

Klasik bir mobilya sever olabilirsiniz. Koltuklar, masalar sizi büyüleyebilir. Fakat unutmamanız gereken bir durum var ki ufak mobilyalar seçmek, rahatlığınızı arttırır. Bunun için ufak sandalyelere ve masalara yer vermelisiniz. Küçük salonunuz için temel kriter budur. Büyük mobilyalardan uzak durun!

2- Çok Fonksiyonlu Mobilyaları Tercih Edin

Mobilyaların birden fazla fonksiyonunun olması elinizi güçlendirir. Açılır kapanır mobilyalar, taşınabilir mobilyalar dekorasyonda ve yaşam stilinizde ferahlık yaratacaktır.

3- Dikey Çizgiler Tercih Edin

Dikey büyüme küçük salon dekorasyonunda size harika imkanlar sağlayabilir. Görünüş itibari ile sizi boğmayan ve büyük bir yerde yaşıyor izlenimi uyandıran dikey çizgileri tercih etmelisiniz. Duvar kağıdı seçiyorsanız böyle modelleri, mobilya desenleri veya tabloları tercih ediyorsanız dikey desenli modelleri düşünmelisiniz.

4- Ahşap Öğeler Kullanın

Ahşap öğeler kullanmak dekorasyonunuzu güçlendirecektir. Ahşabın hem doğal duruşu hem de otantik havayı kuvvetlendiren bakış açısı elinizde gerçekten harika bir güç olmasına yol açacaktır.

5- İlginç Objeler Kullanın

Küçük salon dekorasyonu için en güzel çalışmalardan biri belirlediğiniz bir bölgeye ilginç objeler yerleştirmektir. Bu tam anlamı ile bir dekorasyon hilesidir. Yerleştirdiğiniz ilginç objeler sizin arzu ettiğiniz atmosferin ve bakış açısının oluşmasına yardımcı olur. Bir deneyin 🙂

İlginizi çekebilir: Duvar Raf Modelleri ve Örnekleri (30 Harika Örnek)

Modern Salon Dekorasyonu Örnekleri ve 5 Harika Fikir

Modern salon dekorasyonu yaratmak her ev sahibinin hayalleri arasında yer alır. Güzel bir ortam, keyifli vakit geçirebilme kabiliyeti her biri bu modern salon dekorasyonunun içerisinde gerçekleştirilmelidir. Bu bölümde de sizlere modern salon dekorasyonu oluşturmanız için sizlere rehber niteliğinde bir içerik hazırladık. Rehber başlıyor 🙂

1- Zarif Olmak Avantaj

Zarif olmak insanlık için nasıl ki artı bir özellikse modern salon dekorasyonu için de zariflik ve şıklık, olumlu bir parametredir. Salonunuzda ince kenarlı, zarif ama aynı zamanda şık duracak öğelere yer vermelisiniz.

2- Renklerin Uyumu

Renkleri doğru bir şekilde kombinlemek sizi her daim dekorasyonda başarıya ulaştırır. Modern salon dekorasyonu için de bu renk uyumu ve renk kombinasyonu önemli parametrelerden biridir. Yalnızca salon için değil, mutfak dekorasyonu, banyo dekorasyonu, yatak odası dekorasyonu için de aynı renk uyumu söz konusudur. Salonunuzda yaptığınız renk uyumlarını bu odalarda da devam ettirmelisiniz.

İlginizi çekebilir: Birbirine Uyumlu Renkler ve Renk Kombinasyonları

İlginizi çekebilir: Birbirine uyumlu renkler

3- Tablolar ve Biblolar

Salon dekorasyonu konusunda en önemli noktalardan biri duvarların güzel durmasından kaynaklanmaktadır. Tablolar koltuklar ile duvar boyası renkleri ile zeminler ile uyumlu olmalıdır. Bu uyum salonun tümünde hissedilmelidir. Bu nedenle seçeceğiniz tablo ve biblolar dekorasyonunuz için oldukça değerlidir.

İlginizi çekebilir: 33 Adet Duvar Dekorasyonu Fikirleri ve Örnekleri

4- Duvar Kaplama Panelleri

Duvar kaplama panelleri ile salonu dekore etmek modern dekorasyonunun güzel noktalarından biridir. Burada lambri kaplamaları deneyebilirsiniz. (Lambri nedir-tavsiye eder misiniz?) Duvar kaplamalarını salonda kullanmanız güzel bir ışıklandırma ile modern bir görünüm sağlamanızı kolaylaştırır.

İlginizi çekebilir: Dekoratif duvar kaplama panelleri

5- Gri Renk ve Türevleri

Gri renk günümüzde modern bir dünyayı temsil etmektedir. Grinin açık ve koyu tonlarını salonunuzda sergileyerek modern bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Burada sizlere önerdiğimiz çakıl taşı rengi ve gümüş grisi rengi yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Güzel Salon Dekorasyonu Örnekleri ve Modelleri

Salonu dekore etmek insanı en çok mutlu eden aktivitelerden biridir. Güzel bir salon, yaşam kalitesini arttırdığı gibi evinizdeki huzuru da olumlu yönde etkileyecektir. Bununla birlikte evinizde gerçekten güzel bir ortam oluşturmak için işe salondan başlamak da yapılacak en doğru çalışmalardan biridir. Bu nedenle salonunuzu dekore etmeye önem vermeli, salonunuz için akıl yürütmeli, fikirler üretmelisiniz. Bu bölümde de sizlere ilham olacak güzel salon dekorasyonları derlemesi oluşturarak size harika fikirler sunmaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz. İncelemeye başlayalım 🙂

Salonu Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salon dekorasyonu yaparken pek çok noktaya özenle dikkat etmek gerekir. Bunların başında ışıklandırma gelmektedir. Doğru ve etkili bir ışıklandırma dekorasyonun önemli noktalarından birini oluşturmaktadır. Işıklandırmanın dışında ev düzeni ve ev yerleştirmesi de güzel bir biçimde yapılmalıdır.

İlginizi çekebilir: Eşya yerleştirme nasıl yapılmalıdır?

Eşya yerleştirme dışında zeminin renkleri ile mobilyaların renklerinin uyumuna da dikkat etmelisiniz. Parkeniz varsa koyu renklerde ise onu bozmayacak bir mobilya seçimi iyi olacaktır. Zemin mobilya uyumunu tamamladıktan avizeler ile iyi bir ışıklandırma seçmeniz gerekir. Avize tasarımının salonunun genel tasarımına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu içeriğimizde sizlere salon dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere merak ettiğiniz konuları iletebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz. Evde Mimar olarak sizlerin salonunuzu güzelleştirmek için biz hazırız.

İlginizi çekebilir: Mimar ve İç Mimarlarımızdan Salon Stilleri ve Dekorasyon Önerileri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın