Salon Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri

Salonlar evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardır ve salonların hem duvar boyalarının güzel olması hem de mobilya dekorasyonu açısından farklı ve güzel olması herkes için önemli durumlardır. Çalışan çalışmayan herkes salonunda ve diğer ev bölümlerinde kendine has bir tarz ister.

Salon Duvar Boyası Rengini Nasıl Seçmeliyim?

Salonunuzun duvar boyası rengini seçmek için öncelikle bakılması gereken, salonunuz büyük mü yoksa küçük mü, daha sonra yeterli ışık alıyor mu almıyor mu. Eğer ki salonunuz yeterli büyüklükte ise, ve bol ışık alıyorsa istediğiniz renkleri duvarınızda kullanabilirsiniz ama salonunuz küçük ise. Fazla koyu renkler kullanmak salonunuzu olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, duvar boyanız ile eşyalarınız arasındaki uyum. Öncelikle nasıl bir tarzda salon istediğinizi tasarlayın. Duvar boyanızı yaptırın ve daha sonra eşya seçimini seçin. Eğer eşyalarınız var ise de mobilyanıza uygun duvar boya renkleri seçmeye çalışmak evinizi şık bir görünüme kavuşturur.

Minimalist Salon Tasarımı

Minimalist bir salon tarzına karar verdiyseniz, fazla eşyalarınızdan kurtulmanız gerekir. Nötr renklerden oluşan minimalist tarz salonları için gösterdiğiniz özen sonucunda kendinizi de ferahlamış hissedeceksiniz ve salonunuz olduğundan daha büyük duracak. Aynı zamanda mobilya renklerinizin de belirli bir tonda gitmesi gerekir. Siyah mobilyalar ile uyumlu duvar renklerini tercih etmek minimalist bir salon için yerinde olacaktır.

Lüks Salon Tasarımı

Lüks yaşamayı sevenler ve bunu benimseyenler için salon tasarımları önceleri abartılı parçalardan oluşurdu ama şu anda da lüks çizgide gitmek isteyenler için de tasarımlar daha sade bir duruş sergiliyor. Eğer büyük bir salonunuz varsa lüksün rengi moru salonunuzda deneyebilirsiniz ya da şampanya rengi, bej ve gri tonları da lüks bir dizayn için harika renk seçenekleri oluşturacaktır. Lüks tarz için kafa karışıklığınız varsa mıutlaka iç mimarlardan ev boyama önerileri almaya gayret gösterin. Böylece evinizde lüksün her anını yaşayabilin.

Rustik Salon Tarzı

Rustik tarzı benimseyen kişiler için de salon tasarımları doğadan ilham alınmış gibi tasarlanması gerekir. Mobilyalarınız tahta parçalardan oluşmalı ve duvar renginiz de tahta rengine uygun, doğa ile uyumlu yeşil, açık sarı, kahverengi gibi tonlar olabilir. Dilerseniz bu renkler ile salon duvarlarınızda kontrast oluşturabilirsiniz. Böylece bir çok rengi de kullanmış olursunuz.

Bohem Salon Tarzı

Bohem hayat tarzını benimseyen ve seven insanlar için ise, salon duvar renginde sadece beyaz rengini kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır çünkü bohem mobilyalar zaten yeterince renklidir ve duvar renginizde de tek bir beyaz rengini tercih etmeniz gerekir ya da mobilyanızda bulunan parlament mavisi gibi bir rengi duvarınızın bir bölümünde kullanabilirsiniz. Ayrıca bohem tarz için fazlaca tablo ve bitkiler ile de evinizi renklendirebilirsiniz.

Size salonunuzda hangi duvar boyasını hangi tarz ile kullanmanız gerektiğinden bahsettik. Siz de beğendiğiniz tarz için salonunuzda uygun duvar boya rengini kullanabilirsiniz. Bizden öneri almak isterseniz de iletişim bölümünden bizim ile iletişime geçip, almak istediğiniz fikirler için danışabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın