Salon Takımı Modelleri ve 2019 Trendleri

Evlerimizin birincil odası olan salon, dekorasyon dediğimiz de ilk akla gelen odamızdır. Büyük evlerde salon ve oturma odaları ayrı olurken, daha küçük bir eviniz varsa salon ve oturma odanız aynı oda olabilir. Yaygın olarak salon ve oturma odası aynı odadır. Salonlarımızdan beklentimiz daha sıcak, samimiyet dolu ve huzurlu bir ortam sunmasıdır. Salonlarımızı dekore ederken tarzımızı yansıtırız. Kendimizi yuvamızda hissedebilmemiz için bu önemlidir. Aile bireyleri ile zaman geçirmek veya misafir ağırlamak için uygun ve iyi tasarlanmış bir salon sizi rahat ve huzurlu hissettirecektir. Her yıl olduğu gibi 2019 yılı dekorasyon trendleri de değişim göstermektedir. Bu içeriğimizde sizlere salon takımı modellerinden, salon dekorasyonundan, 2019 yılı salon takımı ve dekorasyon trendlerinden bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

2019 Mobilya Trendleri ve Tasarım Örnekleri 

Ayrıca 2018 yılı trendlerine göz atmak isterseniz:

2018 Yılının Trendi 50 Adet Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileri

mimarigorsellestimecizimibanner

Salon Takımı Modelleri ve Örnekleri

Salonumuza ilk giriş yaptığımız an göze çarpan salon takımı seçimi yaparken bir kaç soruyu yanıtlamamız gerekir:

 • Salon takımı seçimim ne tarz olmalı?
 • Salon takımı salonumun büyüklüğü ile orantılı mı?
 • Salon takımı renk seçimim ne olmalı?

Bu sorular çoğaltılabilir fakat temel olarak bu soruları yanıtlayarak bir salon takımı seçimini kolaylaştırabilirsiniz.

Salon takımı dekorasyonun ana rengini belirler. Bu nedenle tercihinizde dikkatli davranmanız gerekir. Dayanıklı ürünler kategorisinde yer aldığından sürekli değiştirme fırsatı bulamayabilirsiniz. Fakat iyi bir tarzda seçim yaparsanız koltukların döşemeleriyle oynamak daha maliyeti düşük bir yöntemdir. Temizliği açısından da dikkat etmeniz gereken konu salon takımının oturma süngerlerinin çıkarılabilir olmasıdır.

2019 yılı salon takımı trendleri arasında yer alan renkli oturma grupları tercihiniz olabilir. Dilerseniz bunu sadece tek bir berjeri renkli yaparak da gerçekleştirebilirsiniz. Mücevher renkleri ve tonları 2019 yılında göze çarpan renkler arasında yer alıyor. Baş döndürücü mücevher tonları ile kullanacağınız renkler nötr tonlarda olmalıdır. Aksi takdirde karmaşa içerisinde bir görüntü oluşturabilir.

2019 Salon Takımı Modelleri

2019 yılında salon takım modellerinde kapitoneli koltuklar, kadife döşemeler ve yüksek ayaklı modeller göze çarpmakta. Yüksek ayaklı salon takımlarının en büyük faydası rahat temizlik olanağı. Aynı zamanda yere yakın modellere göre daha şık ve modern duruşa sahip. Kapitone işleme odanızın her türlü stiline uygun. İster spor tarzda olsun ister klasik kapitone işleme tarzınıza ayak uydurabiliyor. Salon takımı almayı düşünüyorsanız bu senenin trendleri oldukça avantajlı görünüyor.

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi mücevher renkler (zümrüt yeşili, yakut kırmızısı, safir mavisi gibi) oldukça moda. Eğer salon takımınızı değiştirme fırsatınız yok ise kırlentlerinizi bu renklerde değiştirebilirsiniz. Başka bir fikir ise berjer döşemenizin rengini değiştirebilirsiniz. Bu renklerin ön plana çıkması için salonunuzda geri kalan eşyaları nötr tonlarda, sade renkler seçmelisiniz. Böylece hem rengi ön plana çıkarmış hem de göz alıcı bir kombin yapmış olursunuz. Salon takımınızı tamamlayan bir çok unsur var. Bunlardan biri de yan sehpalar. Bu sene kompakt yan sehpalar oldukça popüler. Metal çerçeveli cam sehpalar veya altın, gümüş, bronz detaylı sehpalarda salonunuza hoş bir hava katacaktır.

2019 salon takımı modelleri arasından kendi evinize ve tarzınıza uygun olan salon takımını bulabilmeniz için bir çok örneğe göz atmanızda fayda var. İçeriğimiz de size olabildiğince fazla örnek görsel sunarak yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Sizinle paylaştığımız görsellerde olduğu gibi dekorasyonunuzu tamamlarken aynalar ve çerçevelerden faydalanabilirsiniz. Evde Mimar ekibi olarak evinizi güzelleştirmek ve sizin her türlü sorunuzu cevaplamak için her zaman buradayız.

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

2 yorum

 1. Çok güzel bir içerik olmuş, harika modeller bayıldımmmmm

  4 Eylül 2019, 14:57
  1. Teşekkürler sizin için buradayız 🙂

   4 Eylül 2019, 15:01

Bizi Arayın