Şampanya Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Şampanya rengi duvar boyası örnekleri derlemesi sunacağımız bu içeriğimizde sadece örneklere değil, şampanya rengi boya ile alakalı pek çok bilgiye de yer vereceğiz.

Şampanya rengi, insanların zihninde yer edinmiş önemli renklerden biridir. Şampanyanın birçok rengi olmasına rağmen duvara uygulanan bu renk asıl şampanya rengi olarak aklımıza kazınmıştır. Renk genel itibari ile açık boya renkleri arasında yer almaktadır. Eğer evinizin sade ve huzur verici olmasını istiyorsanız bu rengi tercih edebilir, daha rahatlatıcı bir eve sahip olabilirsiniz. Balkon dekorasyonu konusunda da kullanabileceğiniz bu huzurlu renk  için evin tümünün bu renge göre dizayn edilmesi, bütün detaylar düşünülerek hareket edilmesi gerekmektedir. Her boya badana faaliyetinde olduğu gibi bu renk uygulamasında da salt boyama yerine evin tüm alanları detaylı bir şekilde düşünülmelidir.

2019’da en çok tercih edilen duvar boyası renklerini öğrenmek istiyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

boyabadanauygulamalari

Şampanya Rengi Ev Boyama Örnekleri

Şampanya rengi yukarıda da bahsettiğimiz üzere doğru ve uyumlu ev dekorasyonu ile birleştiğinde mükemmel sonuçlar veren bir renktir. Yılların eskimeyen duvar boyası rengi olan şampanya rengi oldukça klasikleşmiş ve vazgeçilmez bir renk olarak duvarlarımızda kullanılmaya devam edilmektedir. Bu durumu daha iyi anlamanız açısından size birkaç ev boyama örneği derledik. Buradan siz de ev boya renkleri ile alakalı merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Bu örnekler ile evinizi daha iyi bir şekilde dekore edebilmek için farklı fikirler edinebilirsiniz.

Açık Şampanya Rengi

Açık şampanya rengi genel itibari ile biraz daha sade tasarımlar için kullanılır. Kum beji rengi ile birbirine muazzam bir yakınlık gösteren bu renk koltuklar ile harika bir uyum gösterebilir. Burada boya markalarının açık şampanya renklerine göz atılmalıdır. Renklere göz atarken yapacağınız boya badana renkleri incelemesi de önemli bir rol teşkil etmektedir.

aciksampanyarengi

Filli Boya Şampanya Rengi

Filli boyanın şampanya rengi sektörde isim yapmış mühim renkler arasındadır. Bu rengi kullanan ev sahiplerinin birçoğu rengi filli boya şampanya rengi olarak bilmektedir. Burada filli boyanın başarısından söz etmenin yanında boyanın kalitesinin de etkili olduğunu belirtmek de fayda var.

filliboyasampanyarengi1

Şampanya Renginin Çocuk Odasında Kullanımı

Son zamanlarda çocuk odalarında ki tasarımların ve dekorasyonun minimalleşmesini tercih eden aileler ile birlikte şampanya rengi çocuk ve bebek odalarında revaçta. Rengin yumuşaklığı, verdiği sakinlik ve dinginlik sebebiyle şampanya rengi birkaç yıldır çocuk ve bebek odalarında zevkle seçilerek kullanılıyor.

Şampanya Renginin Diğer Renklerle Uyumu

Şampanya rengi yumuşak, dingin bir renk olmasından dolayı koyu renklerle birlikte kullanıldığında farklı bir atmosfer yaratır. Örneğin lacivert rengi ile kullanıldığında ortama kattığı enerji ile anında dekorasyonun yarattığı hissi farklılaştırır ve modunuzu yükseltir.

Sonbahar renkleri olan krem, karamel, mercan gibi tonlarla kullanıldığında ise şampanya renginin odaya kattığı o dinginlik iyice sakinliğe dönüşecektir.

Bitki renkleri olan yeşil tonlarıyla birleştirildiğinde doğayı ve huzuru resmen şampanya rengiyle birleştirip, ruhunuzu ve duygularınızı dinlendirebilirsiniz.

Koyu kahverengi ve kahverengi tonlarında kullanılacak olan mobilyalar ve dekorasyon eşyalarıyla birlikte ortama minimal ve havalı bir görüntü katmayı başarabilirsiniz.

Şampanya rengiyle uyabilecek diğer renk tonlarını sizinle paylaştığımız görsellere bakıp, ilham alarak sizde kendi renk kombinasyonlarınızı oluşturabilirsiniz!

 

 

Evde Mimar ekibi olarak bu yazımızda sizlerle şampanya renginin kullanımı, diğer renklerle nasıl kullanılabileceğini, çocuk odalarınızda nasıl kullanabileceğinizi anlattık. Umarız verdiğimiz fikirler işinize yarar ve evinizde, ofisinizde, istediğiniz mekanlarda kullanıp bu bilgileri gerçek hayatınıza yansıtmaya çalışırsınız. Eğer yazımızdan ilham alıp uyguladığınız örnekler olursa bizimle paylaşmayı unutmayın!

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

6 yorum

 1. Gerçekten güzelmiş teşekkürler

  3 Mart 2018, 09:27
  1. Gizem Hanım Merhaba, teşekkür ederiz 🙂

   3 Mart 2018, 13:41
 2. Evimi boyatacağım ve yeni fikirler arıyordum. Çok faydalı bir yazı olmuş çok teşekkürler 🙂

  3 Mart 2018, 09:35
  1. Sinem Hanım Merhaba,çok teşekkür ederiz bu site tam da size göre 🙂

   3 Mart 2018, 13:41
 3. Ne kadar ferahlatıcı bir renk. Verdiğiniz örnekler de çok güzel gözüküyor

  3 Mart 2018, 09:47
  1. Eda Hanım Selamlar,bizce de renkler çok ferah! Çok teşekkür ederiz 🙂

   3 Mart 2018, 13:38

Bizi Arayın