Sarı ile Uyumlu 25 Renk

sarirenkileuyumlurenkler

Sarı renk, enerjinin, güneş ışığının aynı zamanda altının rengidir. Osmanlı zamanında altın rengi olduğu için sıkça kullanılan bu renk aynı zamanda kutsal kabul edildiği için eski mısır içerisinde birçok motifte tercih edilmiştir. Biz ise Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere sarı ile uyumlu renkler başlığı altında birçok renk önerisinde bulunup, eviniz için, renk uyumunuz için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Sadece ev için değil, günlük kıyafetlerinizdeki renk uyumu için de sarı ile uyumlu olan renkleri deneyerek kendinizi daha iyi bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Sarı ile Uyumlu Renkler

Sarı renk gerek enerjisi gerek duruşu ile pek çok renk ile uyum içerisinde çalışır. Fakat mavi renk gibi kolay kombinlenebilen bir renk olmadığı için zaman zaman renk uyumsuzluklarına şahit olabiliriz. Biz de Evde Mimar ekibi olarak sizlere uzman görüşü olarak kolay kombilenebilen, uyumlu olacak, sizi rahat hissettirecek sarı renk ile uyumlu renkler bölümünü 30 adet öneri ile hazırladık. Şimdi hayatınızı değiştirecek olan bu içeriğe göz atabilirsiniz.

1- Sarı ile Siyah Rengin Uyumu

sarisiyahuyumu

Sarı ile siyah renk gerçekten hoş bir uyum içerisindedir. Buna ister zıtlıkların güzelliği, ister enerjilerin çarpışması deyin. Sarı ile siyah her zaman çok güzel bir uyum içerisinde ölçülü kullanıldığında güzellik katıcı özelliklere sahip iki renk olarak evrende bulunmaktadır. Siz de kendi renk kombininizi bu iki rengi kullanarak oluşturabilirsiniz. Evde Mimar notu: siyah ile sarı rengi kullanırken araya başka renk sokmanız tam uyumu bozacaktır. Mümkün olduğu kadar iki rengi sade bir şekilde kullanmalısınız.

2- Bebek Mavisi Rengi ile Sarı Renk Uyumu

bebekmavisiilesarirenk

Bebek mavisi rengi sade ve enerji dolu bir renktir. Özellikle çocuk odaları, genç odaları gibi enerjinin tavan yaptığı yerlerde bu iki renk sıklıkla kullanılmakta, tercih edilmektedir. Burada sarının bebek mavisine yakın olan tonları kullanılarak ortama farklı bir atmosfer yaratılabilir.

3- Füme Rengi Sarı  Renk Kombini

fumeilesarirengi

Füme rengi ile sarı renk muhteşem bir kombin yaratmaktadır. Fümenin o atmosfer yaratıcı özelliği sarının o enerjik yapısı ile birleşince ortaya tam bir ofis ortamı meydana gelir. Özellikle dijital ajanslar gibi hem yaratıcılık hem de çalışmanın tavan yapabileceği yerlerde füme rengi ile sarı rengin uyumu kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

4- Lületaşı ile Sarı Renk Uyumu

sariluletasirengi

Lületaşı rengi sade ve dekoratif bir renk olduğu için çok fazla renk ile uyum içerisindedir. Eğer hem mobilyalarınız ile uyumlu bir renk istiyor hem de sarı rengin o cazibesine kabılıyorsanız kesinlikle lületaşı rengi ile kombinlemeyi düşünebilirsiniz.

5- Beyaz ile Sarı Rengin Uyumu

beyazilesarirenkuyumu

Beyaz renk saflığın rengi olduğu için birçok renk ile uyum içerisindedir. Bu renklerin arasında da kesinlikle sarı renk sayılabilir. Sarı ile beyaz temizliğin rengi olarak dünyanın birçok yerinde kabul edildiği gibi yerinizi daha temiz göstermek için bu iki düşünebilirsiniz. Aynı zamanda altın rengi olan sarı renk, dekoratif çalışmalarda beyazın yanında da farklı bir tat katabilmektedir.

6- Haki Rengi ile Sarı Renk Kombinasyonu

hakirengisarirengi

Haki rengi yeşilin en farklı tonlarından biridir. Özellikle oturma odaları için tavsiye ettiğimiz bu renk, ev dekorasyonu dünyasının yeni trendi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sarı rengin az haki renginin biraz daha fazla şekilde kullanıldığı tasarımlar güzel evlerin anahtarı konumunda bulunmaktadır.

7- Gri Renk ile Sarı Renk

sariilegrirenkuyumu

Gri ile sarı renk farklı bir uyum içerir. Yatak odalarında kimi zaman oturma odalarında bu renk tercih edilebilmektedir. Gri renk ile birlikte sarı renk dekorasyonunuza akıl katarak sizi mutlu edecek hamlelerden biri olabilir.

8- Mavi ile Sarı Renk Uyumu

mavisarirenkuyumu

Mavi renk ile sarı renk çoğu zaman kardeş gibidir. Aynı renk grubunda olan bu renkler için enerjik dekorasyonun iki kardeşi olarak da seslenilebilir. Bu iki renk doğru oranlarda kombinlenirse harika bir atmosfer yaratır. Özellikle karakteriniz de enerji dolu bir yapıya sahipse mavi ile sarı renk uyumunu düşünebilirsiniz.

9- Mor Renk ile Sarı Dekorasyon

morilesarirenkkombinasyon

Mor renk güzel bir renk olmakla birlikte ev dekorasyonunda sade bir şekilde kullanılmaz. Sarı ile birlikte ev dekorasyonu için güzel bir akıl ortaya koyulabilir.

10- Turuncu ile Sarı Kardeşliği

sarituruncurenkuyumu

Birbirine kardeş renklerden biri de hiç şüphesiz turuncu ile sarıdır. Sarı renk ile birlikte turuncu, özgün bir tasarım yaratmak isterseniz sizlerin yardımcısı olabilir. Turuncunun güçlü duruşu sarının naifliği ile birleşince belki de hayalinizdeki atmosferi yaratabilirsiniz.

11- Melankoli Rengi ile Sarı Rengin Uyumu

melankolisarirenkuyumu

Melankoli rengi diğer renklere göre çok daha farklı özelliklere sahiptir. Hem açık renk özelliklerini hem de koyu rengin o muhteşem dokusunu melankoli rengi belirler. Rengin genel kullanımı sarı ile birlikte ise hoş bir seda bırakacak özelliklere sahiptir.

12- Nil Yeşili Sarı Uyumu

nilyesilisariuyumu

Sarı rengin muhteşem bir uyum içerisinde çalıştığı renklerden biri de nil yeşilidir. Nil yeşili rengi kendine has bir ton olduğu için yine kendi gibi bir ton olan bir sarı ile harika bir ev yaratmaya yardımcı olabilir.

13- Pastel Pembesi ve Sarı Uyumu

pastelpembesisarirenkuyumu

Sarı renk çocuk odaları için güzel bir renktir. Bu rengin istenildiği gibi çocuğa yaratıcılık vermesi, enerji katması için ise yanında güzel bir renk ile kombinlenmesi gerekir. Bunu en güzel yapacak olan renklerden biri de pastel pembesi rengidir.

14- Lavanta ile Sarı Rengin Uyumu

lavantasariuyumu

Lavanta rengi isminden de anlaşılacağı gibi ferahlığın esas rengi olarak gözümüze çarpmaktadır. Açık sarı renk ile birlikte kullanıldığında evinize ferahlık katabilen çalışmalar arasında yer almaktadır.

15- Cam Göbeği Rengi ile Sarı Renk Uyumu

camgobegisarirengi

Cam göbeği rengi evinize enerji katar. Bebek mavisi rengi ile ortak özelliklere sahip olan bu renk içerisinde sarı ile uyumlu olan genler vardır.

16- Sarı ile Parlament Mavisi Uyumu

parlamentmavisisarirenkuyumu

Parlament mavisi genel tonu ile birlikte güçlü bir yapıya sahiptir. Eğer sarının o kırılgan yapısı ile birleşirse güzel ile çirkin filminde olduğu gibi o renk uyumundaki harika aşk evinizi de güzelleştirir. Burada hem mobilya hem de duvar boyası için bu renkleri deneyebilirsiniz.

17- Sarı ile Kırmızı Renk Uyumu

sarikirmizirenkuyumu

Sarı ile kırmızı Galatasaray’ın da etkisi ile renk uyumu sohbetlerinde gündeme gelmektedir. Sarı kırmızı eğer doğru şekilde kombin edilirse hareket geçirici etki yaratabilir. Burada evinizin belli bölümlerindeki enerjiyi dikkate alarak renk uyumunu düzenleyebilirsiniz.

18- Lila Rengi ve Sarı

sarililarenkuyumu

Lila rengi özellikle tasarım dünyasında kurtarıcı bir renk olarak karşımıza çıkar. Lilanın kurtarıcı olduğu renklerden biri de sarıdır. Sarı renk çıplak kaldığında lila ile uyum gösterebilir.

19- Bordo ile Sarı Renk Uyumu

kirmizisarirenkuyumubordo

Bordo rengi mobilyalar için güzel bir renk olarak bilinir. Mobilyaların yanı başında düzenlenen dekorasyonunuz için siz de sarı rengi deneyimleyebilirsiniz.

20- Fildişi Rengi ile Sarı Renk Kombini

sariluletasirengiuyumu

Fildişi rengi sade tarzı ile birlikte sarı renge arkadaş olabilir. Sarı ile birlikte kullanılmasını tavsiye ettiğimiz bu renk için tam bir boya badana rengi demek yanlış olmaz.

21- Gül Rengi ile Sarı Uyumu

sarigulkirmizirenkuyumu

Gül rengi kırmızının ol iddialı tavrını bir nebze mütevazi hale getirmiş renklerden biridir. Sarının o naif duruşu ile birleşince gül rengi sarı ile harika bir uyum gerçekleştirebilir.

22- Magenta Rengi ve Sarı

magentasarirenkuyumu

Magenta rengi morun en tatlı hali olarak karşımıza çıkar. Sarı ile birlikte evinizde de aynı tatlılığı bulabileceğiniz bir ortamı magenta-sarı uyumu ile gerçekleştirebilirsiniz.

23- Şampanya Rengi ile Sarı Renk

sampanyasarirenkuyumu

Şampanya rengi sarı renk ile birlikte doğru bir uyum içerisindedir. Doğru kelimesi dekorasyon için önemlidir. Eğer doğru dekorasyon aklı kullanılarak çalışılırsa şampanya ile sarı renk harika bir uyum yakalayabilir.

24- Mum Işığı ile Sarı Uyumu

mumisigisarirenk

Mum ışığı rengi sarı ile birlikte huzur dolu yapılara kavuşmanıza ön ayak olabilir. Huzurun birleştiği bu yapılar, mum ışığı ile birlikte ortaya çıkabilir.

25- Mercan ile Sarı Renk Uyumu

sarimercanrengiuyumu

Mercan rengi özellikle enerji verici özelliği ile sarının yanında duran renkler arasında yer alır. Sarı ile mercanın bu uyumu evinize de enerji verecektir.

Bu yazımızda size sarı ile uyumlu renkleri aktarmaya çalıştık. Umarız eviniz için veya renk kombini düşündüğünüz alan için faydalı olmuştur. Siz de bu konuda merak ettiğiniz noktaları bize iletebilir, soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Laminat parke renkleri

Barış Korkmaz

Dekorasyon konusunda size yardımcı olmaya çalışıp daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşamanıza destek olmaya gayret edeceğim. Yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Arayın