Sedef Boya ile Güzelleşen 20 Ev

Sedef boya ile güzelleşen 20 ev derlediğimiz yazımızda, sedef boya modelleri ve örnekleri ile karşılaşmanın yanında uygulamaların da oldukça başarılı olduğuna şahit olabilirsiniz. Bu noktada işlerin düzgün bir şekilde işlemesi, boya badana faaliyetlerinin ne şekilde yapılması gerektiğini de sizin için derlemiş bulunuyoruz.

Sedef Boya Nasıl Yapılır ve Uygulama Örnekleri

Sedef boya yapmak için önce astar ve boya yapmak gerekir. Yapılan boyanın üstüne ilginizi çeken uygulama örneğini seçerek evinizde istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Sedef boya yapmak için şu maddeleri takip etmeniz gerekir.

  1. Tüy bırakmayan bir bezi nemlendirerek duvar silinmeli ve kuruması beklenmeli.
  2. Priz, havalandırma ve süpürgelik gibi boyanın değmemesi gereken yerleri bir bant ile maskelenmeli.
  3. Zemin ve mobilyalar uygun malzemeler ile kaplanmalı.
  4. Derin çatlaklar ya da göçükler doldurulmalı ve gerekli zımparalama ve silme işlemleri yapılmalı.
  5. Astar boyası yapılıp iyice kuruması beklenmeli.
  6. Artık sedef boyayı uygulamaya hazırsınız 🙂 Rulo veya sünger gibi teknikleri kullanarak zaman geçirmekten zevk aldığınız bir eve sahip olabilirsiniz.

Bu uygulamaları yaparken dikkat etmeniz gerekenler de şu şekildedir.

  1. Rulo yukarıdan aşağıya tek seferde çekilmeli.
  2. Desen vermek için kullanılacak malzemenin sabitlenmesi önemlidir.
  3. Su bazlı zeminlerde istenilen sonuç elde edilemez.
  4. Estetik açısından ince detayların hiçbiri gözden kaçırılmamalıdır.

Sedef Boya Modelleri ve Örnekleri

Bir boya badana faaliyetinin birçok farklı metodu ve uygulaması vardır. İtalyan boya, sedef boya, saten boya gibi birçok alanda buna rastlayabiliriz. Bu çalışmaların eğrisi ile doğrusu tam olarak bilinmeli, evlere doğrudan etki edecek bu tip çalışmaların tüm ön görüleri ve oluşumları zamanında ortaya çıkacaktır. Bir evin duvarlarının istenilen seviyede olması, ev dekorasyonuna istenilen biçimde etki etmesi ve duvarlarının rengini doğrudan belirlemesi nokta atış şeklinde önümüze çıkmaktadır. Biz de size sedef boya anlamında beğendiğimiz ve evlerinizi güzelleştireceğini düşündüğümüz sedef boya modelleri ve sedef boya örnekleri sergilemek istedik. İşte seçtiğimiz modeller:

Evleri incelediğimizde genel itibari ile  evin tüm atmosferinin duvarlara eşlik ettiğiniz görebiliriz. Sedef boya genel itibari ile duvarların ve tüm evin bakış açısını algılanışını değiştirmektedir. Burada da iç mimarlar eşliğinde işleri yürütebilmek, iç mimarlar ile dekorasyon fikirleri verebilmek bu fikirlere uyum sağlayarak devam ettirebilmek büyük önem taşımaktadır. Evde Mimar olarak asıl misyonumuzu bu oluşturmakta evlerin doğru şekilde güzelleştirilmesini istemekteyiz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın