Sedef Boya mı İtalyan Boya mı Kullanılmalı?

sedefboyaveitalyanboya

Sedef boya da italyan boya da evin tüm atmosferini etkileyen boya badana uygulamaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte evin daha iyi bir yer haline gelmesine yardımcı olan bu tür uygulamalar, ev eşyalarının duruşunun evin ilk etaptaki algılanışını da doğru ölçüde değiştirebilen uygulamalar olarak gözümüze çarpmaktadır. Biz de bu içeriğimizde size iki boya badana uygulaması ile ilgili de bilgiler sunmaya çalışacağız. Elimizden geldiğince merak ettiklerinizi cevaplayarak size yardımcı olmaya gayret edeceğiz.

hemenarama2

Sedef Boya Hakkında

Sedef boya toplum tarafından bilinen adı ile desenli boya, evinize enerji katabilen bir uygulamadır. Özellikle klasik mobilyalardan kurulu bir eviniz varsa sedef boya ile dilediğiniz uygulamayı yakalayabilirsiniz. Ev dekorasyonuna bu anlamda katkıda bulunan sedef boya, size birçok ev dekorasyon fikirleri de sunabilecektir. Örnekleri ile birlikte incelediğinde akılda daha iyi yer eden bu uygulamaları ev dekorasyon blogları yazımızdaki web sitelerinden de detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İtalyan Boya Hakkında

İtalyan boya atmosfer yaratan boya olarak da bilinir. Ülkemizde genel olarak ofis ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Farklı bir görünümü olan ve şık tasarımları bünyesinde barındıran boya badana uygulamasıdır. Bu tür çalışmaların her biri evi güzelleştirme adına hizmet verirken atmosfer yaratan, evin tüm algısını değiştiren boyaya italyan boya denebilir. Bir başka adı ile Stucco boya olarak anılan bu tür uygulamalar, boyacı ustası tarafından işçiliği de titizlikle yapılması gereken çalışmaların başında gelir.

İtalyan Boya veya Sedef Boyadan Hangisi Tercih Edilmeli?

Tercih sebebi oluşturacak pek çok etmen olmakla birlikte boya badana yaptırmadan önce evi iyi tanımak, bu süreçte oldukça önemli olacaktır. İtalyan boya için ev eşyalarınızın koyu renkte olması önemli bir tercih sebebi olabilir. Bununla birlikte evinizin geniş olması da bu boya badana uygulamasını kullanmanız için önerilmektedir.

Sedef boya kullanabilmek için duvarlarınızın tam olarak bu uygulamaya uygun olması gerekir. Ev eşyalarının bütünlüğü bozmayacak şekilde yerleştirilmesi, desenleri tamamlayıcı özellikte olması gerekmektedir. Bu noktada ev sahibinin kendi evini tanıması ve evine göre dekorasyon fikirleri üretmesi gerekir. Evde Mimar olarak müşterilerimizin her birine ayrı ayrı dekorasyon önerileri sunarken, italyan boya, sedef boya gibi hizmetler hakkında da detaylı bilgiler iletmeye çalışıyoruz. Onlara evlerinin hangisine daha uygun olduğunu inceliyor, evlerinin güzelleşmesi için onlara doğrudan önerilerde bulunuyoruz.

Bu içeriğimizde size sedef boya ile italyan boya arasındaki farkları, benzerlikleri ve kullanım özelliklerini aktarmaya çalıştık. Bu noktada web sitemiz içerisinde örnekler vermeye bu uygulamalar ile alakalı modelleri size sunma gayreti içerisine düştük. Siz de kendi yapınız için en iyi uygulamayı seçtikten sonra bizimle iletişime geçebilir, evinizi güzelleştirmemize ön ayak olabilirsiniz. Evde Mimar olarak iletişim birimimiz 7 gün 24 saat çalışarak size yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın