Şile Boyacı Ustası Boya Badana Fiyatları

sile-boyaci-ustasi-boya-badana-fiyatlari

Şile, İstanbul’un kuzey doğusunda, Karadeniz’e kıyısı bulunan bir ilçedir.  İlçenin %80’i orman alanlarından oluşmaktadır. Hafif kıvrımlı bir plato üzerinde çeşitli köylerin ve doğal plajların yer aldığı 60 km uzunluğunda sahil şeridine sahiptir. Şile’nin ilk yerleşik topluluğu Greklerdir. Şile’nin ismi de, antik yerlilerin doğaya karşı duydukları hayranlıklarından gelir. Şile adını halk arasında mercanköşk olarak bilinen çiçekli ve hoş kokulu bir bitkiden almaktadır. Yerlilerin, dağ eteklerini renklendiren ve eşsiz bir kokuya sahip olan bu mor çiçeklerden çok etkilenerek, şehre kendi dillerinde ‘Mercanköşk’ adını verdikleri söylenir. Şile’de ilk yerleşimin M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzandığına dair tarihi kalıntılar mevcuttur. Türkler ise bölgeye Osmanlılar zamanında yerleşmişlerdir. Cumhuriyet’in ilanı ile 1923’te Şile ilk belediyelerden olmuştur. 2004’te ise İstanbul büyükşehirlerinden biri olmuştur.

Şile Boya Badana Ustaları

sile-boyaci-ustasi

Şile boya badana ustalarının her zamanki önceliği evinizin boyanması deneyimini size kusursuz bir şekilde yaşatmaktır. Şile ilçesi özellikle yazlık evlere olan taleple dönemsel olarak nüfus yoğunluğunun artmakta olduğu bir bölgedir. Bununla orantılı olarak Şile boya badana ustalarımızın da çalışma temposu dönem dönem artış göstermektedir. Ancak Şile boya badana ustaları derin bilgi birikimi ve meslek tecrübesinin getirdiği kararlılıkla çalışmalarını sekteye uğratmadan evleri güzelleştirmeye devam etmektedir.

Şile Boyacı Ustası Fiyatları

Şile boyacı ustası, avantajlı fiyatlar sunarak süreci sizin için her anlamda kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Boya badana sürecinin yoğun bir emek ve ustalık gerektirdiği unutulmamalıdır. Kaliteli malzemelerle beraber işinde uzman boyacı ekipleri tercih edilmelidir. Maliyetten kaçmak amacıyla düşülen hatalar ne yazık ki telafisi zor sonuçlara yol açabilmektedir. Şile bölgesindeki boya badana ustası fiyatlarını ortalama olarak gösterdiğimiz tablo ise şöyledir:

Şile Boya Badana Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1+1 (60-80 m2) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Fiyatlar boyanacak duvarların durumuna göre değişiklik gösterebilir. Fiyat hesaplama sayfamızdan daha sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

sile-boya-badana-fiyatlari

İlginizi çekebilir: 2020 Ev Boyama Fiyatları ve Moda Renkler

Şile Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Ev dekorasyonunun evin duvarlarından başladığını söylemek yanlış olmaz. Gün boyu Şile bölgesindeki evlerde daha çok sıcak tonlu renkler tercih edilmektedir. Duvarların özellikle pembe, kırmızı ve turuncu renklerle süslendiğini çokça görmekteyiz.

Sangria kırmızısı rengi, adını İspanya’nın ünlü yerel içeceği Sangria’dan almaktadır. Orta bir koyu kırmızı tonudur. Kırmızı, dikkat çekici bir renktir. Mekan dekorasyonu yaparken kırmızıyı tercih edersek bu objeler kolayca farkedilir. Kırmızı renk fiziksel olarak ataklığı canlılığı, duygusal bağlamda bir işi sonuna kadar götüren azmi ve kararlılığı gösterir. Aynı zamanda kırmızı renk insanların zamanı unutmasına yol açar. Tam da bu yüzden insanların eğlence ve tüketim yerlerinde daha fazla zaman geçirmesini sağlamak için kırmızı renge ağırlık verilir.

İlginizi çekebilir: Kırmızı Renk Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Kavuniçi rengi, pembeye yakın açık bir turuncu renktir. Modern dekorasyona sahip evlerde sıkça karşımıza çıkar. Turuncu, hayata olumlu bir bakış açısı ve doğallık kazandırır. Sıcak renklerin herkesçe kabul edilmiş en bilinen özelliği olan kişiye canlılık ve neşe vermesi, kırmızıdan sonraki en sıcak renk olan turuncu için de geçerlidir. Turuncu renk, baskın olarak kullanıldığı ortamlara neşe ve canlılık verir. Buradan yola çıkarak mutfakta, çocuk odalarında,ve yemek odasında yerinde bir seçim olabilir.

Toz pembe rengi, çok açık ve yumuşak bir pembe tonudur. Pembe, hayalleri ve geleceğe dair umutları temsil eden bir renktir. Bu yüzdendir ki çocuk yatak ve oyun odalarında kullanıma sıkça rastlanır. Çocukların hayal gücünü genişletir, mutlu zaman geçirmelerine yardımcı olur. Pembe rengiyle kombinlenebilecek renklerin başında gelen gri, yan yana kullanıldığında pembeyi nötrlemekte yardımcı olur. Gökyüzü mavisi ile birlikteliği ise mekana sakinlik katar.

Şile’nin En Güzel Evleri Hangi Bölgesindedir?

Şile, birçok turistik ve doğal güzelliklere sahip İstanbul’un şahsına münhasır ilçelerinden biridir. Şile Feneri ilçe sınırları içindeki tarihi yapıların başında gelir.  %80’i ormandan oluşması nedeniyle İstanbul’da en temiz havaya sahiptir. Uzun sahil şeridinde dinginliği bulmak, doğayla iç içe bir yaşam sürmek isteyenler için Şile adeta cennetten bir köşedir. Şile merkezinde geleneksel Şile beziyle dokunan elbiselerin olduğu dükkanlar yer almakta ve her yıl binlerce ziyaretçiyi alışveriş için bu bölgeye çekmektedir. Her mevsimi ayrı güzelliğiyle görenleri hayran bırakmaktadır. Şile İstanbul şehir merkezine olan 60 km uzaklığı ile günübirlikçilerin haftasonu kaçamağında ilk tercihleri olmaktadır. Şile ilçesi yerlileri daha çok merkezde ikamet etmektedir. Merkezin yanısıra Akçakese, Kabakoz ve Ağva beldelerinde de huzurlu bir yaşam devam etmektedir. Yazlık ev satın almak isteyenler için de uğrak yerlerdir.

Şile Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

Şile boyacı ustası, avantajlı fiyatlar sunmanın yanında kaliteli malzeme kullanılması ve kaliteli işçilik gibi evini boyatmak isteyen hemen herkesin isteyebileceği özelliklere sahiptir. Şile boyacı ustasının iletişimi oldukça kuvvetlidir. Tadilat sürecinin her aşamasında dilek ve düşüncelerinize önem verir. Şile boyacı ustasını başarılı yapan diğer bir özelliği ise evinize gerekli özeni fazlasıyla göstermesinden geçer. Evinizin boya badana sürecinde zemin ve birçok alanın zarar görmemesi için ekstra çaba sarf eder. Özel malzemelerle tüm süreç boyunca korumaktadır. Şile boyacı ustası tadilat sonunda memnuniyet garantisi verir. Evinizin anahtarını teslim aldıktan itibaren her detayı etraflıca düşünür ve hiçbirini atlamaz. Tadilat sürecinin özellikle çocuklu aileler için ne kadar can sıkıcı olduğunun farkındadır, sizi mağdur etmez ve tadilat süresini mümkün olan en az seviyeye çekmeye çalışır. Benzersiz bir boya badana süreci sunmaya çalışır size de bu sürecin keyfini çıkarmak kalır.

sile-boya-badana-surecleri

Bu yazıda Evde Mimar ekibi olarak Şile bölgesindeki profesyonel boyacı ustalarını ve dekorasyon önerilerimizi sizlerle paylaştık. Bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Evra Dinç

Dekorasyona olan tutkum her geçen gün büyüyor ve pek çok araştırma yapıyorum. Burada sizlerle beğendiğim fikirleri paylaşacağım.

2 yorum

  1. Verdiğiniz bilgiler her yerde olmayan ve severek okuduğum bilgiler. Kırmızı benim rengim ve ağvada kırmızı renkli bi ev isterim doğrusu tam benim mekanım olurdu. Bu ara evim olursa eşyalarını yerleştirmeden boyatacağım verdiğiniz bilgiler sayesinde 🙂

    25 Nisan 2020, 04:30
    1. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Yardımcı olabildiğimize çok sevindik. 🙂

      25 Nisan 2020, 11:44

Bizi Arayın