Siyah Duvar Kağıtları Örnekleri ve Modelleri

Siyah duvar kağıtları farklı bir atmosfer oluşturmak isteyenler için harika sonuçlar verebilen duvar kağıtı renkleri arasında yer alabilmektedir. Siyahın büyüleyici etkisini duvarlarınızda sergilemek için harika duvar kağıdı modelleri sizleri evinizi güzelleştirmek için bekliyor. Biz de bu içeriğimizde Evde Mimar ekibi olarak sizlere siyah duvar kağıdı örnekleri ve modelleri sunacağız. İlham olmaya evinizi güzelleştirmek için sizlere örnekler sunmaya başlayalım.

 

banner2

Siyah Duvar Kağıtlarını Nasıl Kullanmalıyız?

Eskiden duvar kağıtları sıradan, renksiz ve sadece birkaç desen olarak tasarlanırken, günümüzde bu durum oldukça değişti. Artık her tarza uygun duvar kağıtları bulunuyor. Şu sıralar sıklıkla tercih edilenlerden biri de siyah duvar kağıdı. Siyah, ruhsuz ve bunaltıcı kavramlarından sıyrıldı ve tamamen yeni bir moda haline geldi. Evinizin tasarımına, eşyalarınızın tarzına uygun siyah duvar kağıdı modellerini bulmak artık çok kolay. Fakat siyahı kullanmak diğer renkleri kullanmak kadar kolay değil. Her zaman zıt bir renk ile kullanmak siyahı daha kullanışlı hale getiriyor. Genellikle yatak odalarında tercih edilen siyah duvar kağıtları sade veya desenli gibi birçok model barındırıyor. Siyah duvar kağıdı şıklığın ve tarzın yansıması olarak görünse bile hangi alana uygulandığı çok önemlidir. Evinizin en çok ışık alan odası siyah duvar kağıdı için en uygun olan alandır. Çünkü ışık almayan alan zaten karanlık olduğu için siyah duvar kağıdı ile daha boğucu bir karanlık içinde kalabilir. Aynı zamanda evinizin alçak tavanlı olmaması da dikkat edilecek bir diğer unsurdur.

Neden Siyah Duvar Kağıdı Kullanmalıyız?

  • Sade tasarlanmış evinizin daha farklı ve şık göstermek istiyorsanız siyah duvar kağıtları kesinlikle sizin kurtarıcınız olacak. Odanızdaki duvarın küçük bir kısmını kaplayan duvar kağıdının nasıl bir etki yarattığını kesinlikle görmelisiniz
  • Evinize sanat ve yaratıcılık katmak için de siyah duvar kağıtlarının çok uygun olduğunu söyleyebiliriz.
  • Aynı zamanda renginden dolayı diğer duvar kağıtlarına göre daha az kirlendiği için çok daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:Duvar Kağıdı Tasarım Fikirleri ve Uygulama Örnekleri

Siyah Duvar Kağıdı Uygulama Örnekleri

Her zaman uygulamaları incelemek çok daha iyi sonuçlar verecektir, çalışmaları organize etmek, evinizi dizayn etmek iç mimarisini yeni baştan oluşturmak siyah duvar kağıdı örnekleri incelemek sizlere çok iyi gelecektir. Bu nedenle bu bölümde sizlere dünyanın dört bir yanından derlediğimiz siyah duvar kağıdı örnekleri ve uygulamaları sunmaya çalışacağız. Hazırsanız örnekler ile başlıyoruz. 🙂

Siyah Duvar Kağıdı ile Hangi Kombinler Yapılabilir?

Ev dekorasyonu söz konusu olunca kombin yapmak, dekorasyonda uyum yakalamak son derece önemli bir hal alıyor, aynı zamanda oluşturulan kombinlerin sergilenmesi de ayrı bir beceridir. Eğer evinizde veya ofisinizde siyah duvar kağıdı örnekleri kullanacaksanız seçtiğiniz diğer ev eşyalarının da siyaha uyum göstermesine dikkat etmelisiniz. Siyah duvar kağıtları genellikle gri ve grinin benzer tonları ile kombinlenmektedir.

İlginizi çekebilir: Siyah duvar boyası örnekleri

Siyah renkler evinizin atmosferini yeni baştan belirleyen renk tonları arasında yer almaktadır. Özellikle siyah rengin lüksü, şıklığı temsil edebilmesi dekorasyonda atmosferi etkileyecek önemli bir etmendir. Siyah renk şık bir renk olduğu kadar kullanılması da zor bir renktir. Fazla ve dengesiz bir şekilde kullanıldığında odayı veya mekanı boğabilir. Bu nedenle rengin kullanım dengesi iyi bir şekilde dizayn edilmelidir. Tüm duvarları siyah duvar kağıdı yapmak yerine en büyük duvarın siyah olması dekorasyon açısından doğru şekilde uygulama yapmak için idealdir. Eğer odanız küçükse ve siyah rengi kullanmak istiyorsanız zıt renkleri de bir arada kullanabilirsiniz. Beyaz ile siyah rengin uyumu burada tercih edilebilir.

İlginizi çekebilir: Beyaz mutfak dolapları

Hangi Odalarda Siyah Duvar Kağıdı Kullanılır?

Siyah duvar kağıdı her odaya iyi bir şekilde uygulanamaz. Özellikle mutfak, genç odası, bebek odası siyah duvar kağıtları için ideal yerler değildir. Salona açık renkler ile kombinlenerek güzel bir ortam oluştururken, yatak odası için ise koyu renkler ile farklı bir atmosfer yaratmak için kullanılır. Antrasit rengi ile uyumlu olan renkler siyah duvar kağıtı ile de kullanılabilir. Tv ünitesi arkasına uygulandığında evin diğer eşyalarını lila ve lületaşı rengi ile donatabilirsiniz. Salonlar ve yatak odaları siyah renk için ideal olabilecek odalar arasında yer almaktadır.

İlginizi çekebilir: Siyah Beyaz Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

Bu içeriğimizde sizlere siyah duvar kağıtları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an evinizi güzelleştirmek için iletişime geçebilirsiniz. Duvar kağıdı, boya badana ve tadilat işleriniz için biz hazırız.

İlgili içerik: Gri duvar boyası

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın