Sizce Boya Badana Nasıl Yapılmalı?

boyabadananasilolmali

Boya badana nasıl yapılmalı sorusunu Evde Mimar olarak kendimize her gün soruyoruz. Şimdi de ekip olarak bu soruyu bir de farklı sektörlerden farklı meslek gruplarından insanlara soralım istedik. Bu soruları herkes farklı şekillerde cevapladı. Bu içeriğimizde siz de boya badana hakkında farklı görüşleri inceleyebilir, bu deneyim hakkında farklı insanların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan sizi kişileri boya badana hakkındaki yorumları ile baş başa bırakalım.

Kendi Görüşlerinizi Belirtin

Siz de boya badana süreçlerinin nasıl olması gerektiği ile ilgili kendi görüşlerinizi bildirebilir. Web sitemizde bulunan bu içeriğin daha faydalı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki forma kendi fikirlerinizi yazmanız yeterli. Not: İçeriğimizi biraz daha inceleyerek başkalarının yazdıklarından örnek alabilirsiniz.

Yükleniyor

“Boya Badana Hızlı Bir Şekilde Yapılmalı” – Okan Pehlivan

Boya badana yaptırırken ev biraz dağınık olabiliyor. Bu noktada evde yaşamak da zor. Bu yüzden çalışmalar hızlı bir şekilde yapılmalı. Hızlı yapılan çalışmalar, müşterileri de memnun edecektir. Açıkçası benim dikkat ettiğim en önemli kriter bu. Bunun dışında fiyat belirleme ve renk seçme noktasında da hızlı bir şekilde çözüm getirilmesi lazım. Evimi boyatma sürecim 2 gün içerisinde tamamlanmalı. Bunu 1 haftaya yayarsam rahatsız olabilirim. Bence eğer iyi bir boya badana deneyimi kesinlikle hızlı bir şekilde gerçekleşmeli, gerisi teferruat.

“Ustalar Beni Bilgilendirmeli” – Nesrin Öztürk

Benim için en önemli nokta bilgilendirilmek. Evime kendimce renkler seçtim ve uygulamalar inceledim. Fakat işin ehli bir kişi tarafından bilgilendirilmek de beni son derece mutlu edecektir. Bu yüzden evimi boyatacaksam kesinlikle tam olarak bilgilendirilmek isterim. Bana bunu en iyi yapan kişi ile de çalışırım. Benim süreçlerde dikkate alacağım en önemli etmen bu olacaktır.

“Zamana ve Şartlara Uyulmalı” – Hakan Yolcagider

Benim kişisel olarak boya badana sürecinde dikkat ettiğim nokta kesinlikle sözlerin tutulması. Eğer şu gün şu saatte iş yapılacak denildiyse o zamanda iş gerçekleşmeli. Başlangıçta konuşulan şartların sonrasında değişmemesi gerekir. Benim çalışma anlayışımda bunlar var. Evimi güzelleştirirken de ilk etapta bunlara dikkat ederim.

“Temiz Çalışılması Lazım” – Hande Karaca

Evimi güzelleştirmek isterken kirletmek istemem. Eğer evime profesyonel bir ekip gelecekse onlardan istediğim kesinlikle temiz çalışması olacaktır. Eğer işlemlerin tümü temiz bir şekilde yapılırsa benim de içim rahat olur. Açıkçası evime ben bu kadar dikkat ederken bu işleri yapacak olan kişilerden de aynı hassasiyeti beklerim.

“Hizmet Eksiksiz Verilmeli” – Ömer Faruk Şimşek

Müşterinin istekleri göz önünde bulundurularak arzu edilen hizmet eksiksiz verilmelidir. Süreçte müşteri memnuniyeti ön planda tutulmalı ve kaliteli bir hizmet verilmelidir.

“Eşya Muhafaza Etmek Önemli” – Emre Yürekli

Öncelikle eşyalar boya yapılacak şeklide rahat bir yere taşınıp kamufle edilmeli. Üstünü naylon branda ile kapatılıp toz girmeyecek şekilde bantla parkeye tutturularak boya toz ve kir oluşumundan korunması gerekli. Bunun ardından süpürgelikler bant ve naylon branda ile yerler aynı şekilde kamufle edilerek korunması gerekli süpürgelik üstlerinde boşluk varsa mastik yardımı ile titiz bir şekilde gözede güzel görünmesi için bir kar mastik uygulaması yapılması iyi iyi olur. Aynı şekilde kapı ve pencere kenarları da mastik ile doldurulur. Zeminde çatlaklar boya kabarması var ise bunlar saten alçı veya macun yardımı ile dolgu yapacak şekilde titizlikle düzeltilmesi gerekli ve zemine zımpara uygulaması yapılarak düzgün bir seviyeye getirilir. Tüm bu işlemlerin ardından tozdan ve kirden arındırmak için boyanın da tutucu olması için astar uygulaması yapılması gerekli ve tavanlar 2 kat boya yapıldıktan sonra duvarlar istenilen renkte ve markada 2 kat boya yapılarak titiz bir şekilde bantlar ve naylon branda alınır, işlem son bulur.

“Uzun Vadeli Kullanılmalı” – Neregül Korkmaz

Profesyonelce yapılmalı. Yeniliklere açık olmalı. Renkler modern ve birbiri ile uyumlu olmalı. Aynı zamanda evdeki oturanların yaşam tarzı ve zevklerine de uygun olmalı.Onlarla birlikte karar verilmeli. En az 6-7 sene arkana bakmadan hala güncel ve yeni boyanmış gibi olmalı.

“Renk Seçimi Demokratik Biçimde Gerçekleşmeli” – Muhittin Akyıldız

Evin görüntüsü için çok önemli bir konu! Her aile evini boyamadan önce evde oturan fertlerle görüşme yapmalıdır. Her fert görüşünü bildirecek ve en çok onay alan boya rengi hangisi ise o renge boyanacaktır. Doğru renk seçimi bu şekilde yapılmalıdır.

“Boya Badana Tam Olarak Düzgün Yapılmalı” – Abdurrahim Ecer

Bir eve girdimiz da eşya varsa toplayıp, naylonla kapatıyoruz. Yerleri da kalın örtü ile kapatıyoruz. Süpürgeliklere kat bazı çekiliyor ve duvarlardaki tamiratlar alçı le yapılıyor ve zımparası yapılmaktadır. Tavanlara özel tavan boyası le boyanır duvarlar da bir kat astar sürülür ve iki kat boya sürülmektedir ve iş bittikten sonra örtüler toplanır. Eşyalar eskisi gibi yerine konulur ve müşteri den helallik isteyip ayrılmaktır.

“Sözler Tutulmalı.” – Ayşe Atilla

Benim için önemli olan badananın söylenen günde yapılması ve eşyalarım zarar görmeden evim dağılmadan bitmesi.

“Renk Evin Atmosferini Belirlemeli.” – Anton Tihomirov

Bu iş çok hassas bir konudur. Herkesin sevdiği bir renk vardır. Boyanın rengi insanın iç ruhunu yansıtır. Sıcak renkler kişinin sıcakkanlı olduğunu ve herkesle iyi geçinebileceğinin işaretidir. Ayrıca sıcak renkler odaları geniş ve ferah gösterir. Bu da insana mutluluk verir.

“Boya Markası Çok Önemli” – Nikolas Smith

Bir boya iyi olmak lazım. Fiyat uygundur gerekir. Usta güzel olmak gerek. Fazla zaman yok boyamak için. Çabuk yapmak lazım usta. Evin içi çabuk toplamak lazım. Renk canlı olmak lazım.

“Hızlı, Temiz ve Güzel Yapılmalı” – Mahmut Orhan

Bence boya badana hızlı, temiz ve güzel biçimde yapılmalı. Bu üç öğe tam olarak yerine getirilirse her zaman doğru sonuç ortaya çıkacaktır. Bu noktada hızlı bir şekilde süreçlerin yerine getirilmesi benim şahsım adına en mühim noktalardan biri olmuştur. Bunun için firmaların özellikle hızlı olmaya büyük önem vermesi gerekmektedir.

“Boyacının Davranışı Önemli” – Turgut K.

Boya badana nasıl olmalı kısmını pek bilmiyorum ama evime gelecek olan kişinin bana karşı davranışı çok önemli. Kullanılan malzeme boya yapıldıktan sonra zaten kendini belli ediyor. Ayrıca boya yapıldıktan sonra temizliği önemli olduğu için gelen kişilerin gerekli malzeme ile gelmesi ve temiz iş çıkarması da önemli bir durum.

“Hızlı Fiyat Almalıyım.” – Önder Çoban

Yoğun iş temposunda ev işlerine vakit ayırmakta zorlanıyorum. O nedenle ne kadar çok işi online çözebilirsem o kadar mutlu oluyorum. Boyacı evime gelmeden bana tahmini bir fiyat verebilirse kendimi daha güvende hissederim. Bu durumda güvendiğim bir boyacıyı eve davet edip, diğer süreçlere geçebilirim. Boyacıların genelde şahıslardan oluşması güvenilirliği sınırlıyor. Karşımda bir firma görebilirsem, 1-2 sene sonra firmayı aradığımda, oluşacak küçük sorunları çözmelerini istediğimde başımın çok ağrımayacağını düşünürüm.

“İşbirlik Çok Önemli” – Yasin Gökırmak

Ustaların iş bilirliği çok önemli. Ne yapacağını, ne yapması gerektiğini bilmeyen ustalar insanı gerçekten yoruyor. Şehir dışına çıktığım zamanlarda evimi ustalara emanet edebilmeliyim. Ustaların işlerini konuştuğumuz şekilde yapması, işi savsaklamaması çok önemli

“Önce Müşteri Memnuniyeti” – Sedat Albayrak

Ben çekirdekten yetişme boya badana ustasıyım boya badana nasıl yapılmalı sorusuna benim verdiğim yanıt öncelikle müşteri memnuniyetidir ilk önce usta yaptığı işi beğenecek sonra müşteri beğenecek.

“Müşteriye Her Bilgi Hızlı Bir Şekilde Verilmeli” – Ahmet Şahbaz

İyi boya badana temiz ve hızlı olmalı. Ustalar belirlenen saatte gelmeli ve temiz çalışmalı. Müşteri ile de iyi anlaşıldıktan sonra geriye hiçbir sorun kalmıyor.

“Boya Badana Kaliteli Yapılması Gerekir.” – Mehmet Aras

Boya badana hakkındaki görüşlerim tarihten bu yana değişmemiştir. İnsanların evleri için en gerekli olan çalışmaların başında bu tür gayretler gelmektedir. Fakat son yıllarda gördüğüm üzere iş ev güzelleştirmekten çok hemen yapabilmeye doğru gidiyor. Bu durum kalitesiz işlerin çoğalmasına neden olabiliyor. Burada yapılması gereken kesinlikle hız ile kaliteyi birleştirmek olacaktır. Bu tür birleşimlerin tam olarak yerine getirilmesi son derece yararlı olabilmektedir. Müşterinin esas olarak istediği de budur. Yukarıdaki yorumlara bakarak kendi fikirlerimi bu şekilde yansıtmak istedim. Umarım sektöre yeni bir pencere daha açabilmişimdir.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın