Size İlham Olacak En Güzel İç Mimar Çizimleri

İç mimarlık, yaratıcılığın, hayal gücünün gerçeğe dönüştüğü en güzel mesleklerden biridir. Evleri güzelleştiren bu iş için insanları mutlu eden bir çalışma olduğu rahatlıkla söylenebilir. İç mimarlık deyince akla ilk gelen faaliyetlerden biri de bu bağlamda kesinlikle çizimlerdir. İç mimarlık çizimleri hayal gücünün kağıda dökülmüş halidir. Biz de bu içeriğimizde sizler için dünyanın dört bir yanından derlediğimiz size ilham olacak en güzel iç mimar çizimleri resimleri sunmaya çalışacağız.

İç Mimar Çizimleri Örnekleri

İç mimar çizimleri içerisindeki örnekleri sizlerde inceleyerek eviniz için en güzelini seçebilirsiniz. Eviniz için iç mimar çizimi desteği almadan önce farklı örnekleri incelemek oldukça yararlı olacaktır. İşte sizin için seçtiğimiz iç mimar çizimleri:

İç Mimari Çizimleri Nasıl Yapılır?

İç mimari çizimleri yapmak için öncelikle yerin rölövesini almak gerekir. Rölöve alındıktan sonra ise müşterini ihtiyaçları baz alınarak çizimler yapılmaya başlanır. Burada Evde Mimar olarak tavsiyemiz uygulaması bilinen çizimlerin yapılması yönünde olacaktır. Fantastik çizimler, müşterinin aklını da uygulayıcı ustanın aklını da karıştırabilir. Burada şık görünebilen, uzun süreli kullanılabilecek iç mimari tasarımlar yapılması gerekir. Rölöve ve uygulama tarafında ne yapılacağı anlaşıldıktan sonra çizim işlemine geçilir. Yine Evde Mimar olarak tavsiyemiz öncelikle çizimin kağıda yapılması yönünde olacaktır. Kağıda çizimin yapılmasının ardından 3ds max, Sketch gibi programlar ile görseller daha iyi hale getirilebilir. Burada en çok tercih edilen 3ds max programını kullanabilirsiniz. Çizim yaparken ölçekli eskizler, yapı ve maliyet analizleri yapıldıktan sonra teknik keşif ve uygulama masrafları belirlenir. Tüm bunların ardından müşteriye çizim sunulur.

İç Mimar Çizimleri Yapım Aşamaları Nelerdir ?

İç mimar çizim aşamaları dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Yapılan iç mimar çizimi ardından eğer istenirse mimari görselleştirme işlemleri ile yapılan çizim üç boyutlu bir halde incelenebilir. Her aşama esnasında projenin bütününe sadık kalınmalıdır. İç mimari çizimi ilk aşamasında eskiz çizimleri yer almaktadır. Bu ilk aşama çizimleri genellikle kaba taslak olacaktır. Ancak projenin genel hatları ile belirgin olması ve sonraki aşamalardaki çizimlerin temelini oluşturacaktır. Bu noktada iç mimar ihtiyaçlarınıza uygun estetik tasarımlar ve çizimler yapmak için ilk adımı atacaktır. İkinci aşamada ise yapılan kaba taslak çizim daha da netleşmeye başlayacaktır. Kullanılacak olan mobilyaların ve eşyaların tarzları belirgin bir hale getirilir.

Son aşamada ise teknik çizime geçilerek aydınlatma planı çizimi ile birlikte duvar boyası rengi belirlenir. Ardından yapılan iç mimar çizimleri istenirse bilgisayar programları ile üç boyutlu mimari tasarım haline getirilebilir. Böylece eviniz için yapılacak olan değişiklikleri daha rahat bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Mimari proje çizim aşamaları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz : https://www.evdemimar.com/mimari-proje-nasil-hazirlanmalidir-ve-yapim-asamalari-nelerdir/

Neden İç Mimari Çizimler Yapılır ?

Evinizde belirli bir uyumun sağlanabilmesi için iç mimarlardan tavsiye ve öneri almanızda fayda vardır. İç mimarlar hem sizin kişiliğine uygun hem de kullanışlı tasarımlar ile evinizi özel bir alan haline getirebilir. Aynı zamanda dünya üzerinde benzeri olmayan bir eve sahip olmanıza yardımcı olabilir. İç mimari çizimler teknik olarak ortaya çıkarılmaktadır. Evinizde yapılacak olan değişiklikler ince hesaplamalar ile meydana gelmektedir. Bu hesaplama ve çizim aşamasında evinizde olmasını isteyeceğiniz özelliklerin dikkatle seçilmesi gereklidir. Böylece hayalinizdeki eve sahip olmak için doğru bir adım atmış olacaksınız.

Bu yazımızda sizlere iç mimar çizimleri hakkında hem örnekler vermeye hem de nasıl çizildiğini anlatmaya çalıştık. Umarız sizler için de güzel olmuştur. Merak ettiğiniz başka konular varsa siz de bizimle irtibata geçerek Evde Mimar ekibine soru, görüş ve önerilerinizi rahatlıkla  iletebilirsiniz. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek için biz daima hazırız.

İlginizi çekebilir: Ev planları ve ev krokisi örnekleri

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın