Sizi Anlayabilen Boya Badana Ustası-Evde Mimar

Boya badana işi yalnızca evi duvarlarını renklendirmek anlamına gelmez. Müşteri anlamak ve müşterinin hayallerini duvarlara yansıtmaya Evde Mimar dilinde boya badana denir. Hayallere gerçekleştiren kişiye ise boya badana ustası veya boya badana ustaları adı verilir. Ev sahipleri genel olarak evlerini güzelleştirmek istediğinde renk ve boya markası konusunda tereddüt yaşarlar. Bu tereddütleri giderecek ev sahibi ile doğru iletişimi kuracak ve ev güzelleştirici öneriler sunacak kişilere ihtiyaç vardır. Evde Mimar da tam burada devreye girer. Müşteri ile iletişim kurar isteklerini dinler ve hayallerin gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Hem renk önerileri sunar, evi analiz eder boya badana dışında oluşabilecek ev tadilatı gereksinimlerini de tespit ederek evin çok daha iyi bir yer haline gelmesine yardımcı olur.

boyacibanneri

Boya Badana Ustası

Boya badana ustası dendiğinde her birimiz geçmiş ön yargılarımızdan yola çıkarak kötü bir iletişim algısına yol açabiliriz. Evde Mimar olarak ise dönüştürmeye çalıştığımız nokta kesinlikle iletişim modelinin temellerini oluşturuyor. Müşteriyi anlama, isteklerini gerçekleştirme ve içi rahat bir şekilde evinin boya badana çalışmalarını tamamlama üzerine tüm çalışmalarımızı organize ediyoruz.

boyabadanaustalari

Evde Mimar İçerisinde Yapabilecekleriniz

Evde Mimar web sitemiz içerisinde evinizi güzelleştirmek için size pek çok harika modül geliştirdik. Şimdi de size bunları sunmak istiyoruz.

Ücretsiz Online Keşif

İşi geleneksel yollar ile ele alacak olursa eskiden evinizi boya badana yaptırmadan önce eviniz muhakkak bir ustanın gelmesi gerekiyordu. Evde Mimar ile beraber bu süreç tamamen değişti. Artık anında iç mimar ile online bir şekilde görüşebilir, evinizi iç mimara online biçimde gezdirerek hem fiyat alabilir hem de öneri alabilirsiniz.

İlgili sayfa: https://www.evdemimar.com/online-kesif/

Renk Seç Bölümü

Bu bölümde tarzınıza uygun rengi ufak bir test ile öğrendikten sonra o renk ile uyumlu renkleri bulabilir, ardından odanızda nasıl duracağının anından görüntüleyebilir ve almak istediğiniz eşyaların renk ile nasıl duracağını yine aynı sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlgili sayfa: https://www.evdemimar.com/renk-sec/

Tadilat Fiyatını Hesapla

Türkiye’de yine bir ilke imza atarak tadilat fiyatını anında görüntüleyebileceğiniz, evinizi dizayn ederken görsel bir şekilde fiyatı görebileceğiniz eğlenceli birkaç modül geliştirdik.

İlgili sayfalar:

Mutfak: https://www.evdemimar.com/mutfak-tadilati-fiyat-hesaplama/

Banyo: https://www.evdemimar.com/banyo-tadilati-fiyat-hesaplama/

Salon: https://www.evdemimar.com/salon-tadilati-fiyat-hesaplama/

Ücretsiz Soru Sorma Bölümü

Web sitemiz içerisinde ücretsiz olarak mimara danışabilir, sorularınızı yanıtlayabilecek uzmanlardan dilediğiniz an destek alabilirsiniz.

Mimara sor bölümü: https://www.evdemimar.com/mimara-sor/

Evini Gönder, Uzmanlar Yorumlasın

Evinizi göndererek uzmanların yorumlasını sağladığımız şahane bir bölümümüz daha var. Bu bölümde evinizin görsellerini göndererek uzmanlardan ücretsiz yorum alabilirsiniz. Bölümümüz içerisinde uzmanlardan aldığınız yorumlar ile en başarılı ev seçilerek süpriz ödüller alma şansınız da ortaya çıkıyor.

Evimiz bölümü: https://www.evdemimar.com/evimiz/

Resmin Üzerinde Renk ve Fiyatları Görün

Görsellerin üzerinde fiyatları ve aynı zamanda renkleri görebileceğiniz şahane bir modülümüz daha var. Bu modülde resmin üzerine geldiğinizde uygulamanın kendi evinizde nasıl yapılacağını dahi görebiliyorsunuz.

İlgili modüle örnek: https://www.evdemimar.com/evimiz/unlulerin-evlerinden-en-guzel-boya-renkleri-ve-ornekleri/

Renk Seçimi Desteği

Renkler evin güzelliğini belirleyen en önemli noktaları oluşturmaktadır. Doğru renk seçimi dekorasyonu güçlendirdiği gibi evde yaşayan kişinin karakterini yaşayışını da etkiler. Bu nedenle renk seçimi boya badana için büyük önem teşkil etmektedir. Evde Mimar olarak ise uzmanlaştığımız nokta renk seçimi ve renk önerileridir. Renk önerilerimizi renk seç bölümünden veya boya renkleri sayfamızdan takip ederek evinize en uygun rengi seçebilirsiniz.

Dekorasyon ve Tadilat Önerileri

Ev dekorasyonu konusunda her zaman daha iyisi yapılabilir. Her daim daha iyi çalışmalar gerçekleştirilebilir. Bu nedenle Evde Mimar olarak ücretsiz iç mimar desteği ile sizlere dekorasyon önerileri ve fikirleri sunuyoruz. Bununla ilgili dilediğiniz an bizi arayabilir, evinizin durumunu online keşif ile iç mimara göstererek ücretsiz öneriler alabilirsiniz. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

Tadilat süreçlerini yönetmek ev sahibi için her zaman zordur. Evin hangi bölümlerinde hangi tadilat işlemlerinin yapılacağını belirlemek ve süreci fiyatlandırmak içerisinde bilgi ve zorluk barındırır. Evde Mimar olarak boya badana ustası olarak gittiğimiz her eve fark katıyor, tadilat işlemlerinin tümünü belirleyerek anahtar teslim tadilat (komple tadilat) çalışmaları yapıyoruz. Eğer parke değişimi, fayans değişimi duşakabin değişimi gibi işlemler varsa boya badana yaparken tüm tadilat gereksinimlerini gidermeye çalışıyoruz.

Saten Alçı ve Alçıpan Çalışmaları

Alçı ve alçıpan çalışmaları boya badana ustası için boya uygulamaları ile bütünlük gösterir. Özellikle duvarlarda zaman zaman yaşanan sıkıntılar sırasında saten alçı çekimi alçıpan ile oluşan hasarların kapatılması boya badana ustasının görevlerinden biridir. Burada alçıpan çalışmalarının iyi şekilde yapılması çok önemlidir. Profesyonel ustalar tarafından yapılması gerekir. Saten alçı çekilmesi işlemine duvarın düzgün bir hale getirilmesi için hassas bir biçimde uygulama gerçekleştirilmelidir.

Evde Mimar’da Boya Badana Nasıl Yapılır Süreç Nasıl İşler?

Evde Mimar tüm metrikler ile Türkiye’nin en büyük boya badana firması konumunda bulunuyor. Gerek usta sayısı gerekse yaptığı iş itibari ile evleri güzelleştiren en büyük boya badana firması olan Evde Mimar bu başarısını farklı çalışma anlayışına borçlu. Bizler Evde Mimar ekibi olarak müşteriyi daha iyi anlamak için iş modelini müşteriye göre değiştirdik. Online keşif imkanı ile renk önerileri sunuyor müşterinin daha güzel bir eve sahip olması için ücretsiz iç mimari önerilerde bulunuyoruz. Tüm bunların yanında uygun fiyatlar hizmet veriyor 1 yıl garanti ile güvenilir bir müşteri deneyimi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Evde Mimar ile internet üzerinde herhangi bir noktada tanışabilirsiniz. Web sitemize girdikten sonra evinizi güzelleştirmek için önce bizi arayıp isteklerinizi konuşuyoruz. İsteklerinizi dinledikten sonra ücretsiz olarak online keşif yapıyoruz. Online keşif ile beraber size fiyat veriyor, önerilerde bulunuyoruz. Keşfin ardından evinizi güzelleştirmek için bir gün belirleyerek ekibimiz ile beraber boya badana veya tadilat çalışmalarını yapıyoruz. Tüm bu çalışmalarımıza 1 yıl garanti veriyor, bilinen yüksek kalite boya markaları ile beraber sizlere kredi kartına taksit imkanı sunuyoruz.

Doğru Boya Badana Nasıl Yapılmalı?

Boya badana yapabilmek için önce malzeme bilgisi ve dekorasyon bilgisine hakim olmak gerekir. Burada tecrübe ve öğrenme arzusu büyük önem taşır. Boya badana nasıl yapılır, planlama çalışmaları nasıl yapılmalı tüm bu bilgilere boya badana ustasının sahip olması çok mühim niteliktedir. Ev sahibi ile iletişim kuran, ev sahibinin isteklerini dinleyen ve sorunlarına çözüm getirecek ustalar renk önerisi vermenin yanında ufak duvar tadilatlarını da tamamlamalıdır.

evdemimarcalismaresmi

Boya badana uygulamaların başlamadan önce duvarda bulunan tahribatlar giderilmelidir. Bazen zımpara bazen de astar uygulamaları bu durumu çözebilir. Astarın ardından 3 kat olacak şekilde duvar boyama yapılabilir. Boya işlemine ise önce tavanlardan başlanır. Tavanlar bittikten sonra duvarlara devam edilir. Eğer ev eşyalı ise eşyaların güzel bir şekilde muhafaza edilmesi çok önemlidir. Burada eşyaların üzerinin örtülmesi pencere ve kapı kenarlarının muhafazası iyi bir boya badana ustasının yapması gereken çalışmalar arasındadır. Boya işlemi bittikten sonra ise iyi bir kontrol gerekir. Duvarların hiçbir yerinde sıkıntı olmadığı anlaşıldığında boya sonrası temizlik çalışmaları başlar. Temizlik işlemleri bittiğinde ise iç mimar kontrolleri yapar ev sahibi evi teslim alır.

boyabadanacalismalariornek

Boya Badana Sonrası Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Boya badana yaptıktan sonra evin renklerini belirlemiş olursunuz. Bundan sonraki işlemler ev için eşya seçimi ve yerleşimi şeklinde gerçekleşmektedir. Evin parke, asma tavan, alçıpan gibi tadilat kalemlerinin tam anlamı ile bitmesinin ardından odalar için dekorasyon yerleşimi başlar. Burada dekorasyona başlamadan önce tarzınızı belirlemenizde son derece fayda vardır. Hangi tarzda dekorasyon istiyorsanız o tarzda eşya seçimine önem vermeli, ışıklandırmadan eşya yerleşimine kadar herşeyi seçtiğiniz tarza göre belirlemelisiniz.

Öneri sayfası: House Beuatiful

Salon için Boya Renkleri ve Kombini

Salon dekorasyonunda boya badana ardından duvar rengi ile ufak kombinler yaratabilirsiniz. Duvar boyası rengi ile halının uyumu yastıkların uyumu veya mobilyalardaki detay çalışmaların uyumu dekorasyonda kritik öneme sahiptir. Salonunuza güzelleştirmek istiyorsanız tek bir renk ile bunu yapmak yerine güzel kombinler ile boya badana uygulamanızı daha değerli kılabilirsiniz.

Öneri sayfası: Houzz

Yatak odası için Boya Renkleri ve Kombini

Yatak odası için farklı boya badana renkleri kullanılabilir. Bunların arasında vişne çürüğü rengi, somon rengi, pudra rengi gibi renkler yer almaktadır. Yatak odası atmosfer oluşturulması gereken alanlardan biridir. Atmosferi doğru biçimde oluşturduğumuzda dekorasyonu da tam olarak tamamlamış oluruz. Bunun için salona göre yatak odalarını daha yoğun kombinleyebilirsiniz. Yatak köşeleri ve nevresim takımları duvar boyası rengi ile tam olarak kombinlenmesi gereken alanlardan biridir.

Çocuk Odası için Boya Renkleri ve Kombini

Çocuk odası için her zaman enerjik renkleri kullanmak gerekir. Genellikle açık renkler ve enerji veren kombinler tercih edilir. Bebek mavisi rengi, turkuaz rengi, limon sarısı rengi, pudra rengi ile birlikte çocuk odalarında en çok sevilen renklerden biri olan deniz kabuğu rengi evinizde kullanılabilir. Bu renkler ile birlikte çocuk odaları genellikle farklı renklerin güzel harmanlandığı alanlar olmalıdır. Mobilya seçiminden eşya yerleşimine kadar her bir doğru oranlarda odaya yerleştirilmelidir. Dolapların üzerindeki renkler ve yatak başlarındaki renkler burada kritik öneme sahiptirler.

Mutfak ve Banyolar için Boya  Renkleri ve Kombini

Mutfak ve banyolar için genellikle açık renkler tercih edilir. Beyaz ve beyazın tonları şeklinde tercih edilen bu renkler fayanslar ve zemin ile tam bir uyum içerisinde çalışmalıdır. Mavi ve beyaz mutfakların, banyoların vazgeçilmez iki rengi olarak tabir edilmektedir. Banyolar için renk konusunda bazı özgün durumlar ortaya çıkabilir. Koyu renkli fayanslar ile antrasit rengi boya duvarları güzelleştirebilmektedir. Bunun için doğru ışıklandırma ve doğru model ve dekorasyon seçimi etkili olabilmektedir.

Boya renkleri ile tam bir uyum içerisinde dekorasyon yaratmak için pek çok etmeni göz önünde bulundurmak gerekir. Dekorasyon için kilit rol oynayan boya badana sonrasında ve renk seçimi esnasında pek çok görev tam anlamı ile meydana geldikten sonra işlerin her biri kolaylaşmaktadır. Dolap kapakları, parke renkleri ve televizyon üniteleri seçilen boya rengine göre değişebilmektedir. Ülkemizde en önemli dekorasyon öğelerinin başında da kesinlikle perdeler gelmektedir. Perde seçimi, perdenin dekorasyon tarzı ve modeli odanın ve evin genel dekorasyon tarzına uyumlu olmasıdır.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

Bu içeriğimizde sizi anlayabilen boya badana ustası veya ustaları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Evde Mimar çalışma anlayışından ve müşteriye bakış açısından bahsetmeye gayret ettik. Siz de kendi eviniz için bizlerden ücretsiz boya badana ve dekorasyon önerileri alabilir, merak ettiklerinizi Evde Mimar ekibi ile görüşerek giderebilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

22 yorum

 1. Pratik bilgiler ışığında çok verimli bir kaynak, teşekkürler…

  25 Eylül 2018, 11:39
  1. Biz teşekkür ederiz. Daha verimli ve net bilgiler vermeye devam edeceğiz.

   25 Eylül 2018, 11:46
 2. Çok verimli bir çalışma gösteriyorsunuz ev boyadığınız için sağolun

  25 Eylül 2018, 11:43
  1. Güzel düşünceleriniz için teşekkürler, kaliteli boya badana ustaları ile harika bir hizmet vermeye çalışıyoruz.

   25 Eylül 2018, 11:47
 3. Aldığımız hizmetten çok memnun kaldık. Çok teşekkür ederiz.

  25 Eylül 2018, 11:56
 4. Sitedeki yazılarınızdan işinize ne kadar hakim olduğunuz görüp, üstüne keşifte de yardımcı olunca hizmet almaya karar verdim ve çok memnun kaldım. Ev boyama diyince Evdd Mimar!

  25 Eylül 2018, 13:08
  1. Teşekkür ederiz. Yazılarımızı uzman kişiler ile birlikte hazırlıyoruz. Güzel evlerde mutlu bir şekilde yaşamanız dileğiyle

   25 Eylül 2018, 14:12
 5. Ustalarla yaşadığım bir çok kötü tecrübe sonrası internette sitenizi görüp size başvurdum. Verdiğiniz harika hizmet ve destek için çok teşekkürler evde mimar.

  25 Eylül 2018, 14:14
 6. Hizmet, kalite, ve samimiyet aradığım tüm özellikleri burada buldum. Gerçekten işini iyi yapan ve güzel bir ekipleri var, teşekkürler.

  26 Eylül 2018, 07:41
 7. Renk seçimlerim inanın berbat(!) onun için teşekkür ederim. Yazı yardımcı oldu

  26 Şubat 2019, 08:58
 8. Gerçekten çok bilgilendirici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

  26 Şubat 2019, 11:44
 9. Hizmetlerinizi en kısa sürede diğer illerde görmek dileğiyle..

  26 Şubat 2019, 13:19
 10. Çok tedaylı çok yararlı bir içerik teşekkürler

  26 Şubat 2019, 13:24
 11. Sayenizde müteahhit kıvamına geldim. Böyle devam edin.

  27 Şubat 2019, 04:45
 12. Çok güzel bir yazı olmuş, vermiş olduğunuz bilgiler işime yarayacaktır.

  27 Şubat 2019, 09:27
 13. adam gibi boya ustası, kaliteli ve işçiliğinin iyi olduğu her halinden belli oluyor. Böylesine bir hizmet verdiğiniz için teşekkürler.

  27 Şubat 2019, 14:30
 14. faydalı bir hizmet olmuş ama boya markarsını bizim seçmemiz mümkün mü?

  9 Eylül 2019, 10:35
  1. Tabiki mümkün

   10 Eylül 2019, 08:24
 15. Elinize sağlık farklı bir marka boya kullanımı mümkün mü işlem sırasında, tercih ettiğim tek bir marka var.

  9 Eylül 2019, 10:37
  1. İstediğiniz marka boyayı kullanabilirsiniz 🙂

   9 Eylül 2019, 13:25
 16. ücret ne kadar oluyor acaba

  9 Ekim 2019, 15:01
  1. Web sitemiz üzerinden Boya Badana Fiyat Hesapla modülü üzerinden fiyatları inceleyebilirsiniz 🙂

   22 Ekim 2019, 18:51

Bizi Arayın