Son Moda Mutfak Perde Modelleri

Evimiz. Her odasında ayrı bir ortam ama ayrılmaz bütünün genel adı. Burada bir bütünden bahsediyoruz, yani dekorasyondaki uyumun ne kadar önemli olduğunu vurguluyoruz. Mutfak bu bütündeki parçalardan bir tanesidir. Mutfak dekorasyonlarına baktığımızda perdelerin çerçeve şekilleriyle, halısıyla, duvar rengiyle, uyumlu olması gerektiğini görüyoruz. Bu parçalardan önemli bir unsur olan dolapları da es geçmemeliyiz. Mutfak dolabı modelleriyle ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Bu yazımızda ise mutfağın önemli diğer bir parçası olan perdelerden bahsedeceğiz. Perdenin modeli, şekli, boyutu önem taşımaktadır. Ayrıca mutfak perdelerinin kolay kirlenebilir olduğunu unutmamalıyız; o yüzden perde seçimlerinde kumaşa da dikkat etmeliyiz.

Şimdi mutfağımız için uygun birkaç perde modelini inceleyelim.

Stor Perdenin Mutfak Modelleri

Stor perde kullanmanın birçok avantajı vardır. Gün içerisinde yapılan yemeklerin kokusu kiri bu perdelere geçtiği zaman sünger ile kolay bir şekilde çıkartılabilir. Bu perdelerin bir diğer avantajı kolay monte edilebilir olmasıdır. İster duvara ister tavana istediğiniz yere monte edebilirsiniz. Kullanımı da kenarlarındaki mekanizmalar sayesinde oldukça basittir. Yanında ki zincir yardımı ile aşağı yukarı hareket ettirerek açıp kapatabilirsiniz.

Tül Perde Modelleri

Bir diğer modelimiz tül perde modelidir.Bu perde modelimizde dikkat çeken unsur ışığı iyi geçirip mutfağımızın aydınlık olmasını sağlamasıdır.Bu perde modelini tavsiye etmemizdeki amaç çok fazla modeli olup her türlü mutfak tipi için kullanışlı olmasıdır.Diğer bir unsur ise ışığı iyi geçirdiği için mutfağımızın canlı olmasını sağlaması, mutfak dekor uyumunu en iyi şekilde dışarıya hissettirmesidir. Ayrıca ucuz olması dikkat çeken diğer unsurlardandır.

Briz Perde Modeli

Bu perde modeli sürekli açılır kapanır pencere, kapılarda kullanılan perde çeşididir. Restaurantlarda, kafelarde sık sık açılan yerler kullanılır ve dekoratif bir görünüm sağlar.Evlerde ise genelde bahçeye açılan balkon kapılarında kullanılır.Bu perde modeli ortadan bağlamalı olduğu için biraz daha yumuşak kumaş tercih edilmelidir.Katlamalı bir görünümü olması sebebiyle göze hoş hitap eden perde modeli olarak karşımıza çıkar.Bu kadar kullanışlı güzel bir maalesef kötü bir yanı bulunmaktadır.O da yıkanması.İnce ve yumuşak bir kumaştan yapılması nedeniyle yanlış bir deterjan kullanılması perdemizin bir daha kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir o yüzden bu perde çeşidini ya temizlemeye ya da tam otomatik perde temizleme makinaları ile yıkanmalıdır.

Rustik Perde Modelleri

Geçmişin romantik ruhunu yaşam alanlarımıza taşımak, küçük dokunuşlarla modern ile gelenekseli harmanlamak en sık başvurduğumuz dekorasyon yöntemlerinden biri oluyor. Rustik perdeler, bu dekorasyon yöntemini yansıtabileceğimiz en iyi örneklerden biri. Rustik perdelerin aynı zamanda pratik ve kolay sökülüp yıkanabilir olması mutfakta büyük kolaylık sağlamakta. İşte birkaç tane öneri

Katlamalı Perde Modelleri

Katlamalı perde modelleri mutfakta stor perdelerden daha soft bir görünüm sağlar. Uzun yıllar yıkanıp kullanılabilir olması da mutfak için yapabileceğiniz hesaplı bir tercih olacaktır.

Sizlere, mutfak perde modellerini derledik. Öneri ve bilgi almak için bizim ile her an iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Perde Dekorasyonu Nasıl Yapılır Perde Seçimi Önerileri ve Örnekleri

Tarzınıza Göre Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri ve Örnekleri

Evinizde Uygulayabileceğiniz Amerikan Mutfak Modelleri

Evinize Özel Mutfak Dolabı Modelleri ve Tasarımları

                              

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın