Son Yılın Popülerleşen Duşakabin Modelleri

Genelde kiracılar evlerini seçerken ya mutfağı ya da banyosu güzel mi diye bakarlar. Buna siz de şahit olmuşsunuzdur. Biz de bugün sizler ile banyonun dekorasyonunu tamamlayan ve olmazsa olmazı duşakabin modellerini inceleyeceğiz.

Duşakabinler banyoların vazgeçilmez parçalarıdır. Duşakabinsiz banyo denediyseniz ne kadar zorlandığınızı tahmin edebiliyoruz. Her yer ıslak ıslak oluyor bu da insanların sinirini bozan durumlar oluyor. Özellikle banyosu küçük olanlarda klozetlerin üstünün ıslanması insanları irite eden durumlara sebebiyet veriyor. Duşakabin kullanmıyorsanız mutlaka detaylı fiyat araştırması yapıp banyonuz için en güzelini internetten edindiğiniz bilgilere göre seçebilirsiniz. Biz size banyolarda en çok kullanılan, popüler olan duşakabin örnekleri vereceğiz. Burada banyonuzda yaratmak istediğiniz tasarıma göre de tercih skalanızı genişletebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı. İster minimalist, ister rustik olsun.

Cam Duşakabin Modelleri

Cam duşakabinler diğer duşakabinlere göre daha ince hatlarıyla zarif bir tasarıma sahiptir. Bu yüzden de genelde herkesin tercih ettiği cam duşakabin modelleri oluyor. Cam duşakabininizin yanına bir de banyo dolap modellerinden seçeceğiniz şık bir dolap banyo dekorasyonunuzu tamamlayan ögeler olacaktır. Diğer modellere göre yerden tavana kadar olma özelliği ile siz duş alırken dışarıya ısı akışını engeller. Ayrıca dışarıya yukarıdan da su gitmesini engeller.Rahat rahat duş almanızı sağlar.

Banyonuzda şıklık ve minimalizm akımını yansıtmak isteyenler kesinlikle banyo ile uygun pratik çözümler sunan ve sağlık açısından çok daha faydalı bu modelleri iyice incelemeli. Şimdi gelin bu zarif cam duşakabin modellerini inceleyelim.

Teknesiz Duşakabin Modelleri ve Örnekleri

Teknesiz duşakabinler insanlar tercih skalasında ikinci sırada geliyor. Hemen duşunu alıp çıkmak isteyen kişiler ve yer tasarrufu sağlamak isteyenler teknesiz duşakabin modellerini inceleyebilirler. Banyonuzun kapladığı alana göre de farklı farklı alanlarda oval, kare şeklinde duşakabinler de seçebilirsiniz.

Hangi Duşakabin Modeli Seçilmeli?

Her banyonun ayrı dinamikleri vardır. Bu nedenle hangi duşakabinin seçileceği noktasında net bir öneri vermekte doğru olmaz. Önemli olan banyonuza uygun olan modeli seçebilmekten geçer. En uygun modeli en iyi biçimde seçerek banyo dekorasyonu için elinizi güçlendirebilirsiniz.

Eğer küçük bir banyonuz varsa köşeli ve teknesiz duşakabin modelleri tercih edilebilir. Renk seçiminizin de fayanslarınız ile benzer olması küçük banyonuzu daha etkili kullanmanıza yol açacaktır. Duşakabinler için genellikle beyaz ve beyazın tonları renkler tercih edilir. Farklı bir hava katmak için siyah modeller tercih edilse de fayanslar ile uyum sağlamazsa siyah duşakabinler banyonuzu boğucu bir hale getirebilir.

İlgilinizi çekebilir: Dikdörtgen Duşakabin Modelleri 

Duşakabin ile güzel bir dekorasyon ortamı oluşturmak banyonuz için kritik noktalardan biridir. Duşakabinlerin güzel bir yerleşimi sizin evinizin diğer dekorasyon aklını da belirleyecektir. Banyonuzun dekorasyon öğeleri diğer odalardaki öğeler ile tamamlandığında gerçek bir dekorasyon gerçek bir güzellik elde edilir. Bu noktada siz de seçeceğiniz duşakabine özen göstermeli, banyonuz için en doğru modeli seçmek için örnekleri ve seçenekleri araştırmalısınız.

Sizlere duşakabin modellerinden cam duşakabin ve teknesiz duşakabin modellerinden bahsettik. Daha önce de dediğimiz gibi dikkat etmeniz gereken iyi bir araştırma yapmak sonrasında ise evinize en uygun ve en güzel modeli seçmek. Bizleri iletişim numaralarımızdan her zaman arayabilir iç mimarımızdan öneri ve teklif alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Banyo Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri

hangidusakabinsecilmeli

EN KULLANIŞLI DUŞAKABİN MODELİ HANGİSİ?

Banyonuza uygun duşakabininizi seçerken  kullanışlı modelleri tercih etmek sizin de hakkınız!Sizlerin tercihlerinizi kolaylaştıracak, banyonuzda kullanışlı duşakabin sahibi olmanız için bilmeniz gereken konulara değineceğiz.

Yapmanız gerekenler çok basit! Banyonuzun ve duşakabininizi konumlandıracağınız alanın ölçüsünü bilmelisiniz. Küçük bir banyoya sahipseniz, banyonuz için seçeceğiniz büyük ölçüde duşakabin banyonuzun alanını küçültecektir. Banyonuz olduğundan küçük görünecek ve kasvetli bir hava oluşacaktır. Kompakt tasarımlar, köşe cam, oval, bölme duvarla ayrılan, teknesiz duşakabin modelleri, küçük ve dar banyolar için idealdir. Küvetlerle kıyaslandığında bu tarz duşakabinler banyonuzda daha ferah ve rahat bir ortam yaratır.

Büyük banyoya sahipseniz, banyonuza küçük ölçüde duşakabin konumlandırmanız göze hitap etmeyecektir. Bu tarz olaylara karşılaşmamanız açısından, banyo ölçünüzü bilerek duşakabin modeli tercih etmeniz çok önemlidir.Bu aşamadan sonra ise tabii ki görsellik ve kullanışlı olup olmadığını araştırmak gelecektir.

Duşakabininizin gösterişli, şık ve banyo dekorasyonuna uyum sağlaması kadar üründe kullanılan malzemelerin; duşakabin temizliği ve bakımı gibi konuları da incelemeniz duşakabininizi rahat bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Cam duşakabinlerin, kireç önleyici kaplamaları bulunur. Bu kaplama sayesinde su ile sürekli temas halinde olmalarına rağmen bu durumdan etkilenmiyor ve zarar görmüyorlar. Aynı zamanda cam duşakabinlerin kireç önleyici kaplamaları, duşakabin temizliğini çok daha kolay hale getiriyor. Duşakabinlerde alüminyum kaplama bulunması daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Böylece alüminyum kaplamalı duşakabin tercih edenler, banyolarına güzellik katarken uzun yıllar kullanabilme imkanı buluyor. Leke tutmaz malzemeleri, bulundukları alan  itibariyle, temizliği küvetlere göre çok daha kolay olan duşakabinler,  hızlı bir temizlik isteyenlere hitap etmekte. Bir diğer avantajı ise sıcak su buharıyla küvetlere göre çok daha kısa sürede ısınmalarıdır.

Duşakabin Camı Hangi Malzemeden Yapılmış Olmalıdır?

Duşakabin Camı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

Duşakabin camlarında araba camı kullanılmalıdır! Cam duşakabin modelleri banyonuzda zarif ve modern bir görünüm sağlayacaktır.  Cam duşakabinlerin sert bir malzemesi olmasından dolayı çok uzun ömürlüdür. Dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de camların düz ya da buzlu olması ile ilgilidir.

Düz camların güzel görünmesinin yanında dezavantajı da şudur ki bu tür camların sürekli olarak temizlenmesi gerekir. Ufak bir su damlası bile geldiğinde bu camlarda leke oluşur. Tahmin de edilebileceği gibi kimse sürekli olarak duşakabin temizlemek istemeyeceğinden, düz camlı duşakabinler kullanışlı değildir diyebiliriz.

Buzlu camlarda ise düz camlardaki gibi su lekesi olmaz, bu yönünden dolayı çok daha avantajlıdır.

 

Mika duşakabin modellerine değinecek olursak 90- 115 derece aralığında ısıtılan mika, yumuşatılıp kalıplara dökülerek elde edilir. Bu özelliği sayesinde istediğinizde şekilde ve formda elde edebilirsiniz. Mika ile özellikle banyonuzdaki köşe alanları, çatı katları gibi alanlarda yapılacak duşakabinler için ideal malzemeler olmuştur. Mika camlar ekonomik olarak camlı ve plastik duşakabinlere göre daha uygundur. Kırıldığında kesici ve delici özelliği yoktur. Ekonomik olmasının yanında banyolarda herhangi bir kaza olması halinde daha güvenlidir. Bu nedenle yaşanabilecek bir kaza durumunda size zarar vermeyecek bir malzeme yapısına sahip olacağından tercihleriniz mika duşakabin yönünde olabilir.

 

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

4 yorum

 1. Çok başarılı ve detaylı bir yazı olmuş. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.

  28 Nisan 2019, 10:04
 2. bilgiler çok işime yaradı tebrik ediyorum iyi çalışmalar

  29 Nisan 2019, 18:32
  1. Teşekkürler, sizlere faydalı olmasına çok sevindik. Umarız diğer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz.

   30 Nisan 2019, 07:15
 3. İhtiyacım olan her bilgiye ulaştım.Çok teşekkürler

  29 Nisan 2019, 18:37

Bizi Arayın