Banyo Tadilatı Yapan Ustalar Nasıl Seçilir?

Mimara SorKategori: TadilatBanyo Tadilatı Yapan Ustalar Nasıl Seçilir?
Nergis Soylu Soru sahibi - 3 sene önce

Ev tadilatları genellikle sıkıntılı süreçlerdir. Özellikle banyo ve mutfak tadilatlarının herkesin gözünü korkuttuğu kaçınılmaz bir gerçek. Bu süreci en rahat şekilde atlatmak, yıpranmamak için yapmanız gereken temel şey ne diye sorarsanız, kesinlikle cevabımız; doğru usta seçimi!

Doğru usta seçimi nasıl yapılır?

tadilat

Öncelikle yapılacakların listesini çıkarmalısınız bu sayede usta ile görüşürken istediğinizi en ince ayrıntısına kadar kolayca anlatabilirsiniz. Her türlü detayı yazmaktan çekinmeyin; bu tadilat sonrası beklediğiniz temizlik bile olabilir.

Daha sonrasında usta ile maliyet üzerine konuşun. Usta ücretini öğrenin ve malzeme ücretini, malzemenin usta tarafından mı temin edileceğini, ödeme şartlarını sormayı unutmayın. Bir hizmetin kalitesini fiyatın belirlemediğini, önemli olanın ustalık olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Ustanın sizin beklentilerini karşılayabilecek yeterlilikte olup olmadığını kontrol edin, sürecin nasıl işleyeceğini öğrenin, gerekirse referans veya daha önce yapmış olduğu işleri görmek isteyin. İşinde iyi bir usta sizlere aklınıza gelmeyen fikirler sunacaktır ayrıca sizin fikirlerinizin de uygun olup olmadığını söyleyecektir.

Tadilat sırasında oluşabilecek sıkıntıların nasıl giderileceğini veya tadilat sonunda istenilen görüntü elde edilemezse ne yapılacağını sorun. Bu tarz ayrıntılar önemlidir.

Özellikle banyo tadilat işlemlerinde (kırım işlemleri, tesisat, sıva çekilmesi) bir çok ustaya ihtiyaç vardır. Yapılan her iş için usta bulmak zor olabilir ancak her işcilik kendi içerisinde önemlidir.

En önemli maddelerden birisi ise usta ile yapılan sözleşmedir. Eğer bu sözleşme yazılı olursa çok daha etkili olur. Sözleşmeninin eksik olmadığından emin olun.

Bu maddelere dikkat ettiğiniz sürece ve ustanın sizinle iletişiminden çıkardığınız kadarıyla az çok işini nasıl yapacağını anlarsınız.

Bizde Evde Mimar ekibi olarak güvenilir, işinde profesyonel ustalarımızla sizlere her türlü tadilat hizmeti vermekteyiz. 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Bütün sorularınızı sorabilirsiniz.

Bizi Arayın