Bir Ev Kaç Günde Boyanır?

Mimara SorKategori: Boya BadanaBir Ev Kaç Günde Boyanır?
Sorum Var Soru sahibi - 3 sene önce

Evimizi boyatmak istiyoruz. 2+1 90 m2 bir evimiz var. Eşyalarımız var ama çok fazla değiller. Evimiz kaç günde boyanır veya genel olarak boya badana kaç gün sürer yardımcı olabilir misiniz? 

1 Answers
admin Soru sahibi answered 1 sene ago

Merhabalar, soruyu bize yönelttiğiniz için teşekkür ederiz. Bize de çok sık gelen bir soru evimi boyatacağım ama kaç gün sürer yönünde oluyor. Bu bölümde net bir şekilde size gün hesabını anlatalım. bannermimar-05
Boya Badana Ne Kadar Sürer Bir Ev Kaç Günde Boyanır?
Boya badana süresi elbette ki evden eve göre değişmektedir. Fakat standart bir ev için 2 gün ideal bir süredir. 2 kat boya yapmak doğru şekilde boya badana yapmanın anahtarıdır. Eğer 2 kat boyayı yapmak istiyorsanız boyanın kuruma süresini de beklemeli daha iyi bir dekorasyon için boya uygulamanız için belli bir sürenin geçmesine sabretmelisiniz. Bu nedenle belirttiğiniz gibi 90 m2 1+1 eşyalı bir eviniz için 2 günlük bir süre gerekecektir. Evinizin boyutu arttıkça boya badana süresi de uzayacaktır. 3+1 120 m2 bir ev için bu süre 3 güne çıkacaktır. İşinizi kolaylaştırmak için sizlere ilginç bir tablo hazırladık.
Boya Badana Zaman Tablosu

Evin Boyutu
Boya Badana Süresi

70-100 m2
2 gün

100-140 m2
3 gün

140-200 m2
4 gün

Tabloda belirttiğimiz gibi evlerin metrekaresine göre boya badana süresi değişmektedir. Eşyalı evler için süre 1 gün daha uzayabilme potansiyeline sahiptir. Eşyalı evin eşyalarının muhafazası kimi zaman uzun sürmekte genel boya badana süresini doğrudan etkilemektedir. İlginizi çekebilir: Bir eve ne kadar boya gider?

Bizi Arayın