Menfez Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?

Mimara SorKategori: TadilatMenfez Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?
Sorum Var Soru sahibi - 3 sene önce

Evimize gelen usta menfez yapılması gerektiği ile ilgili ve menfezin hatalı olduğu ile ilgili bilgiler verdi. Menfez nedir, ne amaçla kullanılır, gerekli midir? Bu soruları cevaplarsanız çok sevinirim. 

1 Answers
admin Soru sahibi answered 1 sene ago

Merhabalar, sorunuz için teşekkürler. Bizim de tadilat yaparken menfez sorunu ile karşılaştığımız oluyor. Elbette çok fazla karşılaşılan bir durum olmadığı için ev sahiplerinin bilmemesi normal, bu bölümde sizler için menfezin ne olduğunu ve hangi amaçlar ile kullanıldığını anlatacağız.
Menfez Nedir?

Evlerde banyo, tuvalet gibi alanlardaki havalandırma bölümlerine menfez denmektedir. Menfez inşaat alanında geçit anlamına gelmektedir. Ev tadilatı dışındaki büyük inşaatlarda menfez, suyun akabildiği bölüm manasına gelmektedir.

Ev tadilatı alanında banyo, tuvalet gibi bölümlerin havalandırması kritik öneme sahiptir. Menfez doğal havalandırma ile birlikte tercih edilmelidir. Banyo gibi nemin çok olabileceği alanlarda menfezler kullanılarak nemin dışarıya atılması sağlanmalıdır. Menfezler iyi bir şekilde kullanılarak küf ve mantar gibi oluşumların da önüne geçebilirsiniz. Boya dökülmesi gibi sorunlar da havalandırmadaki eksikler sebebi ile meydana gelmektedir. Bu nedenle iyi bir havalandırma iyi bir menfez duvarlarınızın ve sizin sağlınız için oldukça önemlidir. Uzun ömürlü bir ev için menfezleri kesinlikle kullanmalı, doğru şekilde uygulama yapmalısınız. İlginizi çekebilir: Banyo seramik modelleri
Menfez Kullanım Örnekleri
Örnekleri inceleyerek menfez konusunda daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Evde Mimar ekibi olarak her zaman örneklerin faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle yurt içinden ve yurt dışından sizlere menfez kullanım örnekleri derledik. Umarız sizlere yol gösterici olur.

Bizi Arayın