Mutfak ve salon arasındaki pencereyi nasıl kapatabilirim?

Mimara SorKategori: DekorasyonMutfak ve salon arasındaki pencereyi nasıl kapatabilirim?
Sorum Var Soru sahibi - 3 sene önce

Merhaba,

Mutfak ve salonum arasında bir servis penceresi var ve bu mutfağın bütün kokusunu salona taşıyor. Ayrıca kötü bir görüntüsü var ne yapmam gerekiyor?

1 Answers
admin Soru sahibi answered 1 sene ago

Öncelikle sorduğunuz soru için teşekkürler. Mutfaklar hiç şüphesiz evin en çok vakit geçirilen mekanlarından bir tanesi. Bir mutfağın güzelliği dekorasyonu ve dizaynı o evin karakterini yansıtmada kilit rol oynuyor. Ülkemizde mutfaklar genellikle evin diğer bölümlerinden izole bir biçimde konumlandırılmıştır. Aşağıda  görülen bu örnek uygulamalar evinize hoş bir uyum ve ahenk katan doğru planlanmış mutfak ve salon çözümlerinin güzel örneklerinden.
Mutfak Penceresi Dekorasyon Önerileri

  • Mutfak ve salon arasındaki pencerenin oluşturduğu memnuniyetsizliği cam paneller yardımıyla salondan ayırabilirsiniz. Duvarı yıkıp pencereyi yok ettikten sonra bulunan bölgeye ister ahşap isterseniz metal iskeletli cam paneller monte edilebilir. Böylece mutfağı ortak bir alandan çıkarmanıza rağmen hem salona hem de mutfağa hakimiyetiniz artacaktır. Bunun yanında artık mutfakta oluşan kokuların salonunuzu etkilemesine engel olacaktır.
  • Diğer bir seçenek de pencerenin bulunduğu duvarı yıkıp uygun kapı ölçüleri alınarak, yerine evinizin özelliklerine uygun bir şekilde yapılmış bir kapıyla değiştirebilirsiniz. Bu modern kapı tasarımları yararlanarak  mutfağınızda daha bağımsız ve şık bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Örnekleri
Bu yapılan yeni düzenlemeler eve her anlamda güzel bir hava ve farklı bir eve  girmiş hissi veren, mutlu bir ruh haline büründürüyor. Evinizde bu tarz değişikliler yaparken her detayına kadar ince düşünürseniz boya, renk, mobilya vb. siz de çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz bu denli evinizin ruhunu değiştirecek işlemlerde en iyi sonucu almak için  isteklerinizi göz önünde bulunduran, sizin görüşlerinizle örtüşecek  profesyonel  bir iç mimardan yardım alarak evinizde istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz ” Mutfak Tadilatı Ne Kadara Mal Olur Fiyatları Nelerdir? ” yazımıza göz atabilirsiniz.

Bizi Arayın