Su Yeşili Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

Su yeşili rengi farklı isimlerle karşımıza çıkıyor olsa da çokça tercih edilen ve beğenilen bir renk olmuştur. Oturma odalarında , yatak odalarında ve çocuk odalarında oldukça fazla talep edilen bu renk banyo ve mutfak dekorasyonunda da karşımıza son 3 yıldır çıkmaya başlamıştır. Pastel tonlarla olan uyumunun yanı sıra canlı renklerle güzel bir şekilde bütünleştirilebilir.  Siz de su yeşili rengini kullanarak modern ve enerjisi yüksek evlere sahip olabilirsiniz!

 • Su yeşili rengi ismi ile boya firmalarında bulamıyorsanız mint yeşili ve nane yeşiline de bakabilirsiniz . Sizlere yine aynı renk tonlarında boya renkleri çıkaracaklardır.Yatak odasında pastel tonları seviyorsanız  ve sakin bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız  su yeşilini tercih edebilirsiniz . Duvarlarınızın tamamında kullanmayı tercih etmeseniz de herhangi bir kolonu veya kirişi boyayarak da istediğiniz enerjiyi odanızda yaratabilirsiniz.
 • Banyolarda ve mutfaklarda fayans rengi olarak kullanılan su yeşili rengi bulunduğu ortamı olduğundan daha ferah ve büyük göstermek için şiddetle önerebileceğimiz renklerin başında gelmektedir. Duvarlarınızda sakin bir rengi seçmenin avantajlarından biri de odanızda tercih edeceğiniz objeleri canlı renklerde seçerek sağladığınız sakinliği değiştirerek enerjik bir atmosfer oluşturabilirsiniz . Seçtiğiniz havlular veya küçük mutfak aletleriniz ile bu havayı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. İç cephe boya çeşitleri arasından seçeceğiniz su yeşili ile siz de evinizdeki ferahlığın keyfini çıkarın.
 • Çocuk odası ve yatak odaları için ise duvar boyasının yanı sıra duvar kağıdı olarak da tercih edilen bir renk olmuştur. Bunun yanı sıra yatak örtüsü olarak veya komidin üzerine tercih edeceğiniz saat ve abajur renginde de tercih edebilirsiniz . Çocuğunuzun odasına yerleştireceğiniz kitaplığı su yeşili rengi seçebilir veya kendiniz boyayabilirsiniz .

Su Yeşili Renginin Uyumlu Olduğu Renkler

Şimdi sizler için su yeşili renginin hangi renklerle uyumlu olacağıyla alakalı örnekler vereceğiz , bu örneklerin doğrultusunda sizler de evlerinizde duvarınızın tamamında veya bir bölümünde bu renklerle beraber kombinleyip kullanabilirsiniz . İşte sizler için seçtiğimiz örnek renkler ;

 • Leylak rengi oldukça sevilen bir renk olmakla beraber özellikle çocuk odalarında sıkça tercih ettiğimiz ve önerdiğimiz bir renk olmuştur . Pastel tonlardan oluşan bir atmosfer istiyorsanız su yeşili rengiyle leylak rengini beraber kullanabilirsiniz. Bu kombinasyon sayesinde su yeşilinin ferahlatıcı etkisine leylak renginin dinamizmini ekleyerek daha dikkat çekici bir odaya sahip olacaksınız!
 • Sarı renk yaşamı ve zekayı temsil ettiği için özellikle çalışma odalarında ve çocuk odalarında çok sık kullanılır. Ayrıca su yeşili rengi ile birlikte kullandığınızda evinizde daha dinamik bir görünüm elde edeceksiniz.
 • Somon rengi baharı yansıttığı için oldukça yumuşak ve soft bir renktir . Birçok renkle de kullanılan bu renk, su yeşili rengi ile kullanıldığında da oldukça güzel bir kombinasyon ortaya çıkıyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz ” Su Yeşili Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler ” yazımız ile umarız ki  sizlere yararlı olmuş ve yeni renkler deneyip ev dekorasyonunuza yeni bir bakış açısı katmışızdır . Aklınıza takılan her türlü ev dekorasyonu ve boya badana sorularını cevaplamak için her zaman biz Evde Mimar ekibine danışabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atmak isterseniz ;

Beyza Gözükızıl

Yazdığım içeriklerin her birini örnekler inceleyip size ilham olacak derlemeler oluşturma gayesi ile yapıyorum. Güzel evlere sahip olmak için bana merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

6 yorum

 1. Renklere bu kadar onem verip bize bunu asilamaniz ve ilham vermeniz cok guzel yurekten tebrik ederim

  3 Temmuz 2018, 17:56
  1. Okuduğunuz ve görüşlerinizi belirttiğiniz için biz teşekkür ederiz. Sizlere daha güzel içerikler bulmak için çalışmaya devam edeceğiz .

   4 Temmuz 2018, 07:29
 2. bu kadar değerli bir site yapıp bizlerın neler istediğimizi daha çabuk bulmamıza yardımcı olduğunuz için tebrik eder teşekkurlerımı sunarım

  2 Kasım 2018, 11:28
  1. Görüşleriniz için çok teşekkür ederiz. Bu tür geri dönüşler bizi oldukça mutlu ediyor.

   2 Kasım 2018, 21:57
 3. Selam biz.evimizi boyatacağız. Ana renk açık bir renk olacak. Her odada bir duvar rengini su yeşili düşünüyoruz. Su yeşili ile uyumlu filli boyada hangi rengi önerirsiniz açık renk olarak tüm evi boyayacağımız

  18 Kasım 2018, 16:23
  1. Merhabalar, su yeşili ile birlikte leylak rengi, lila rengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında eğer evinizde daha sade bir tarz benimsemek istiyorsanız lületaşı, fildişi gibi renklere de yönelebilirsiniz.

   19 Kasım 2018, 08:51

Bizi Arayın