Sürgülü Cam Balkon Modelleri ve 8 Güzel Örnekleri

Kapakk

Ev mimari ve dekorasyonunun geniş yelpazesinin bize sunduğu yaratıcı tasarımlarından birisi de sürgülü camlar. Ülkemizde daha çok balkon camlarında kullanılsa da salonda, oturma odasında, havuz başında ve ofislerin toplantı salonlarında da çeşitli örneklerine rastalayabiliyoruz sürgülü camların. Bu yazımızda ise sizelere Evde Mimar olarak  sürgülü cam kullanımının balkonlarda nasıl hayata geçirildiğini gösteren örnekler sunacağız. Balkon modelleri ile ilgili daha çok fikir sahibi olmak isterseniz  cam balkon yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Balkon dekorasyonları arasında sürgülü cam balkon modeli de en çok tercih edilenler arasında. Katlanır ve sürgülü cam balkon uygulamaları tasarım açısından balkonunuza ve evinize bambaşka bir hava katabilir. Evinizin dışardan görüntüsüne hoş bir hava katarken kışın bile balkonda oturarak evinizin manzarasını keyifle izleyebilir ve misafirlerinizle balkonunuzda güzel vakitler geçirebilirsiniz. Şimdi sizlere balkonlarda sürgülü cam kullanımının 7 güzel örneğini göstererek evinizin dekoratif tasarımında ilham olmaya çalışacağız.

Sürgülü Cam Balkon Modelinin 8 Örneği

Gördüğünüz üzere sürgülü ve katlanabilir cam balkon örnekleri kullandığı yere göre çok farklı tarzlarda örneklik teşkil edebiliyor. Balkonunuzun köşeli mi düz mü olduğu, genişliği ve büyüklüğü, apartman mı bahçe evi mi olduğu gibi çeşitli faktörler sürgülü cam balkon kullanımı şekillendiriyor. Evde Mimar olarak sürgülü cam balkon kullanımını farklı şekillerde kullanımınlarını sizler için derledik. Siz de balkonunuza en benzer görseli inceleyerek evinizin balkonunda sürgülü cam modelinin nasıl olacağını hayal edebilirsiniz. Şimdi de sizlere sürgülü cam balkonun eşikli ve eşiksiz olmak üzere iki çeşidinden bahsedeceğiz.

Eşikli ve Eşiksiz Sürme Cam Balkonlar

Eşikli sürme cam balkonların en önemli özelliği dışardan gelen ses, hava ve soğuğu önlemede en uygun cam modeli olmasıdır. Eşikli sürme cam balkonlar içeri doğru katlanmadığından her türlü perde kullanımına uygundur. Ayrıca eşikli balkonlar su almamayı garanti edebilen ve sineklik kullanımına uygun tek balkon türüdür. Eşiksiz sürme cam balkonlar ise su ve hava geçişine daha dayanıksız olsa da köşe dönmesi olan balkon türleri için daha uygundur.

esiklisürmebalkonörnegi1

esiksizsürmebalkonörnegi1

Bu yazımızda size katlanabilir ve sürgülü cam balkon modellerini sunmaya çalıştık. Ayrıca eşikli ve eşiksiz cam modelleri arasındaki farkları da anlatarak evinizin için en doğru tarzı seçmenizde yol göstermek istedik. Evde Mimar olarak balkonlarınızı güzel ve kullanışlı hal getirmek için hizmetinizdeyiz. Bizi arayarak sorularınızı sorabilir ya da hizmet alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Dış Cephe Kaplama Modelleri

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın