Taşınmak için Ne Kadar Para Gerekir-Taşınma Masrafları Ne Kadardır?

Taşınırken pek çok faktör göz önünde bulundurulması gerekir. Masraf kalemleri içerisine pek çok öğe dahil edilebilmektedir. Bu süreçte biz de sizlere yardımcı olmak için Evde Mimar olarak taşınma masrafları ne kadardır, taşınmak için ne kadar para gerekir bu sorulara tam olarak yanıt vermeye çalışacağız.

Taşınma Maliyetleri ve Taşınma Masrafları

Bu bölümde sizlere tablo biçiminde taşınma masraflarını aktarmaya çalışacağız. Bu tablodan tüm taşınma ücretlerini görebilirsiniz.

Taşınma Kalemi Maliyetler
Nakliyat 500-1.500 TL
Boya badana 700-1.800 TL
Parke 30-60 TL (metre)
Süpürgelik 8-14 TL (metretül)
Ev eşyaları 500-1.500 TL
Elektrik su açtırma 350 TL
Komple temizlik 150-300 TL
Ortalama toplam 4.600 TL

Nakliyat ve Eşya Taşıma Masrafları

Evi taşımak için eşyaların nakliyesi ilk yapılması gereken işlerden biridir. Yeni evinize adapte olacak eşyaları belirledikten sonra iyi bir nakliyat firması ile eşya taşıma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Eğer şehir içinde yaşıyorsanız fiyatlar 500 TL ile 1.500 TL arasında olacaktır. Şehir dışında başka bir yere taşınıyorsanız elbette ki mesafeye göre fiyat farklılaşacaktır. Yakın bir ile gidiyorsanız bunun için cebinizden 2.500 TL ile 4.000 TL arasında bir rakam çıkabilir.

evdenevetasima

Yeni Evin Boya Badana Masrafları

Boya badana yeni bir eve geçildiğinde kesinlikle yapılması gereken uygulamalardan biridir. Hem eşyalarınız ile birlikte oluşacak renk uyumu hem de evin yenilenmesi, temizlenmesi amacı ile yeni evin boya badana yapılması gerekmektedir. Boya badana fiyat hesaplama modülümüz ile siz de evinizi ne kadara boya badana yaptıracağınızı bulabilirsiniz.

bannermimar-05

Yeni Evin Ufak Tefek Tadilat Masrafları

Yeni ev aldığınızda ev içerisinde pek çok sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Parke bölümünde kabarmalar ve çıkmalar olabilir. Yeni parke yapımı için parke masrafı çıkabilmektedir. Bunun için parke fiyatları sayfamızı takip edebilirsiniz. Parke dışında kapı boyaması ve kapı tamiri de ortaya çıkabilir. Bunun için yine ilgili sayfamızdan kapı boyama fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yeni ev içerisinde zaman zaman süpürgelikler içerisinde de yenilenmesi gereken bölümler ortaya çıkabilir. Süpürgelik için ise metretül hesabı yapılarak fiyatlandırma ortaya çıkacaktır. Metretül fiyatları genellikle uygulama dahil bir şekilde 10 TL ile 14 TL arasında değişmektedir.

İlginizi çekebilir: Ev tadilatı fiyatları

Yeni Ev Eşyaları Alımı

Eski eviniz ile yeni eviniz arasında dekorasyon farkı olacaktır. Kullandığınız eşyalar yeni düzende dekorasyonunuzu bozan nesnelere dönüşebilirler. Bu nedenle yeni eşyalar almanız gerekecektir. Biblolar, yastıklar ve perdeler bu eşyalar arasında sayılabilirler. Ortalama olarak ise bu kombine harcayacağınız rakam 500 TL ile 1.500 TL arasında olabilir.

perdeveevesyalari

Elektrik ve Su Açtırma Masrafları

Elektrik ve su açtırmak yeni eve geçildiğinde yapılması gereken işler arasında yer alabilmektedir. Zahmetli olduğu kadar can sıkıcı da olabilmektedir. Sırf bu işler için iş yerleri tarafından verilen taşınma izni de vardır. Taşınma izni ile ilgili detayları içeriğimizden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Taşınma izni

Su açtırma ücreti saat masrafı olarak size 268 TL olarak yansıyacaktır. Bununla birlikte elektrik masrafınız ise 90 TL olarak size masraf olacaktır.

Doğal Gaz Açtırma İşlemi

Doğal gaz da taşınıldığında açılması gereken öğelerden biridir. Doğal gaz açtırmak doğru süreçler izlendiğinde çok da zor olmayan bir işlemdir. Eviniz ile ilgili elektrik ve su açımının ardından doğal gaz açtırma işlemini de yapabilirsiniz.

Rehber içerik: Doğal gaz nasıl açılır?

Komple Temizlik Masrafı

yenievtemizligiyapmak

Yeni ev alındığında komple temizlik kesinlikle yapılması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Köşe bucak veya dip bucak temizlik ve sonrasında boya badana bir evin güzelleşmesindeki iki temel öğe olarak ortaya çıkmaktadır. Temizlik masrafı bu kapsamda bir temizlikte 150 ile 300 TL arasında olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere yeni eve taşındığınızda oluşabilecek masrafları aktarmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de yeni evinizi güzelleştirmek isterseniz bizimle irtibat kurabilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yeni taşınanlara tavsiyeler 

İlginizi çekebilir: Doğalgaz Nasıl Açılır? Detaylı Anlatım

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın