Tavan Kaplama Köpüğü Stropiyer Yapıştırma ve Uygulama Örnekleri

Dekorasyonun önemli öğelerinden biri de izolasyondur. Isı yalıtımı ve izolasyon kullanımın kalitesini artırır. Bu doğrultuda doğru bir biçimde izolasyon yaptıran ve evleri güzelleştiren bir ürün olan stropiyerleri incelemeniz sizler için gerçekten harika olabilir. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak sizlere bu içerikte tavan kaplama köpüğü stropiyer yapıştırma için teknikler sunup örnekler ile nasıl daha güzel bir eve sahip olabileceğinizi aktarmaya çalışacağız.

İlginizi çekebilir: Stropiyer nedir?

Tavan Kaplama Köpüğü (Stropiyer) Yapıştırma Uygulama Örnekleri

Stropiyer kolayca yapıştırılabilen dekorasyon uygulamaları arasında yer almaktadır. Farklı model seçenekleri ve duvar boyası renklerinize, mobilyalarınıza kolayca kombin olabilecek şekilleri ile eviniz için uygun çalışmalar içerisindedir. Bu bölümde ise sizlere dünyanın dört bir yanından stropiyer yapıştırma uygulama örnekleri sunacağız. İlham almaya hazırlanın. 🙂

Tavan Kaplama Köpükleri Örnekler

Stropiyer Örnekleri

İlginizi çekebilir: Alçıpan duvar fiyatları

Tavan Kaplama Köpüğü (Stropiyer) Nasıl Yapıştırılır?

Tavan kaplama köpükleri ile stropiyerler kimi zaman ikiye ayrılarak kimi zaman da bir arada değerlendirilir. Biz ise bu yapıştırma uygulamaları anlatımını ayırarak sizlere aktarmaya çalışacağız.

Tavan Kaplama Köpüğü Nasıl Yapıştırılır?

Örneklerde gördüğünüz tavan köpükleri ise genellikle 2 m2 olan kare şeklindeki nesnelerdir. Tavana köpük yapıştırmadan önce tavanınızın yapıştırma için uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tavanlarınızın düz ve hasarsız olmasına dikkat etmelisiniz. Köpükleri yapıştırmak için iyi malzeme stropiyer yapıştırıcısıdır. Stropiyer yapıştırıcısı kullanıma hazır bir şekilde yapı marketlerde satılmaktadır. Stropiyer yapıştırıcısı uygulamaları alana nokta biçiminde yerleştirilmelidir. Köşelere çapraz biçiminde yapıştırma yapabilirsiniz.

Tavan kaplama köpüğü uygulamaları genellikle kenarlardan başlanarak yapılır. Bazı ustaların bu uygulamaları yaparken tam ortadan başlayarak çalışmalar yaptığına şahit olabilirsiniz. Uygulamayı yaptıktan sonra tavan boyama işlemlerinizi boya ile renklendirebilirsiniz. Su bazlı silikonlu boya ile bu köpükleri renklendirebilirsiniz.

Stropiyer (Köpük Kartonpiyer) Nasıl Yapıştırılır?

Evlerimizde kullanılan stropiyerler genellikle 2 metre boyunda tek tek satılmaktadır. Eğer kendi eviniz için uygulama yapmak istiyorsanız fazladan birkaç boy stropiyer almanız iyi olacaktır. Stropiyer yapıştırıcı ile bir ucundan diğer ucuna noktalama metodu ile uygulama yapabilirsiniz. Aynı zamanda köpük kartonpiyerler alçı yardımı ile de uygulaması yapılan dekorasyon araçlarıdır. Köşe geçişleri ise tam bir ustalık istemektedir. Yapı marketlerinden stropiyer alırken köşeler için kesim elemanları almayı da ihmal etmeyin. Hangi stropiyeri alacağınıza karar vermiyorsanız Kartonpiyer Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hangi Evlerde ve Odalarda Stropiyer Kullanılmalıdır?

Stropiyer genel olarak küçük evler içerisinde tercih edilir. Stropiyerler ve tavan köpükleri hem ısı yalıtımını sağlar hem de dekorasyon açısından güzel bir duruş sergiler. Burada kullanım olarak salonlar ve yatak odaları en çok tercih edilen alanlar arasında yer almaktadır. Stropiyer ve köpük seçimleri mümkün olduğu kadar sade biçimde seçilmelidir. Klasik bir dekorasyon tarzınız olsa daha çok süslü modellerden kaçınmalısınız. Evinizin tavanları iyi bir şekilde ışıklanmalı ve sade bir tarzda dekorasyonunuza yardımcı olmalıdır.

Bu içeriğimizde sizlere stropiyer ve tavan kaplama köpüğü yapıştırma ile alakalı bilgiler vermenin yanında sizlere konu ile alakalı örnekler ve çalışmalar da sunmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere görüşlerinizi iletebilir, Evde Mimar ile evinizi güzelleştirmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Tavan Kaplama Köpüğü Faydaları

Tavan kaplama köpüğü olan stropiyerin evimizin en çok stropiyer kullanımı tercih edilen salon veya yatak odası için faydalarına bakacağız.

Stropiyer günümüzde çoğu evin salonunda vardır. Stropiyerlerin bir çok alanda avantajları vardır enerji konusunda, ses konusunda ve dizayn konusunda ki avantajlarını inceleyeceğiz.

 

Tavan Kaplamada Enerji Faydaları

Tavan Kaplamada kışın tavan kaplama yaptırdığımız odalar için soğuktan koruyor yazın ise tam tersi şekilde tavan kaplama yaptırdığımız odalar için bunaltıcı sıcaktan koruyor.

Tavan kaplama ne kadar fayda sağlıyor ? sorusuna ise tavan kaplama stropiyerinin kalitesine göre değişiyor. Orta kaliteli bir tavan kaplama köpüğü %15 ile %20 yüksek kaliteli tavan kaplama köpüğü ise %20 ile %25 arası değişmektedir.

Sadece enerji açısından tavan kaplamaya  maliyet açısından bakıcak olursak eviniz için yaptırdığınız harcamaları 4 yıl veya 5 yıl içinde doğalgaz ve klima faturalarının  daha düşük  gelmesiyle  o parayı çıkarmış olacaksınız ve 4 veya 5 yıldan sonra  faturaların daha düşük gelmesinde ki fark cebinizde kalacaktır.

Tavan Kaplamada Ses Faydaları

Tavan kaplamada seste iletimini kesme konusunda da faydaları vardır. Evinizin üst katında ki komşularınızdan ses konusunda rahatsızsanız. Genellikle çocuk koşuşturması, kavga etme sesleri, müzik seslerinden bizleri rahatsız  ediyorlar. Tavan kaplamasıyla tamamıyla hiç rahatsız olmayız demiyorum ama tavan kaplama ile önemli ölçüde sesin daha az gelmesini veya tamamen sesin rahatsız etmesini (sesin desibeline ( ses şiddeti ) bağlı ) sağlayabilir.

Tavan Kaplamada Dizayn Faydaları

Tavan kaplama köpüğü ile tavanınızı düz bir renkten ziyade daha güzel görüntü verecek köpükler ile  kaplamak ve odanızın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Tavan kaplama köpüklerinin bir çok modeli vardır bunlar arasında seçim yapmak zor olacaktır.

İlginizi çekebilir: Asma tavan modelleri

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

5 yorum

 1. Köpük yapıştırma ile ilgili yazınızda bizi bilgilendiriniz için teşekkür ederim

  27 Haziran 2019, 11:25
  1. Biz teşekkür ederiz 🙂

   15 Temmuz 2019, 09:54
 2. Tavan kaplama köpüğünün nasıl yapistirilacagini anllatiginiz için sizlere minnettarım

  27 Haziran 2019, 15:36
 3. Yaptırdığımız bir Köpük tavan sayesinde 5 yıl içinde paranızın geri dönmesi çok güzel

  27 Haziran 2019, 15:42
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   15 Temmuz 2019, 09:51

Bizi Arayın