Teknesiz Duşakabin Modelleri ve Kullanım Önerileri

Her sene dekorasyon dünyasına yeni bir trend ekleniyor ama bu trend uzun seneler evimizde yerini alacak gibi; Teknesiz Duşakabinler. Önceden banyo denildiğinde ilk aklımıza gelen küvet ve sürgülü duşakabin camlarıydı. Bugün ise duş kabinleri ve küvetler göz zevkine hitap etmeyen, lüks ve ekstra bir banyo ürünü olarak görülüyor çünkü artık yaşam tarzımız zamanın her anını pratik bir şekilde kullanmaya odaklı. Ayrıca teknesiz duşakabin hem estetik hem de her yaştan insan için kullanımı kolay ve daha hijyenik. Bu yazımızda size teknesiz duşakabin modellerinden ve tarzınıza göre kullanım önerilerinden bahsederek ilham olmaya çalışacağız.

Doğal Taş ile Duşakabin Uyumu

İç mimaride teknesiz duşakabinin birincil kullanım amacı banyoda kusursuz ve akıcı bir görünüm yaratmaktır. Genellikle banyolarda bu kusursuz görünüme neden olan şey de duşakabin teknesidir. Özellikle doğal görünümlü bir banyo istiyorsanız duş teknesi zamanla göz zevkinizi rahatsız eder. Daha etnik ve naturel bir dekorasyon aklına sahipseniz banyolarınızda doğal taş ve doğal taş görünümlü seramikler kullanmak çok akıllıca olacaktır.

Hamam Keyfini Banyonuza Taşıyın!

Suyun altında uzun zaman geçirmeyi sevenlerdenseniz banyonuza hamam görünümü verebilirsiniz. Bu tasarımı oluşturmak için teknesiz cam duşakabin ile beyaz üzerine gri damarlı mermer tercih edebilirsiniz. Duşakabin içine mermer ile oluşturacağınız oturma alanı hamam keyfini evinizde yaşamınıza ve dekorasyonu tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında damarlı mermer ile çini karonun şıklığını bir arada kullanarak banyonuza lüks bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Son yılın popülerleşen duşakabin modelleri

Cam Duşakabin ve Metro Seramik Şıklığını Birleştirelim!

Bitirmek üzere olduğumuz 2018 yılının en çok tercih edilen seramik ürünlerinin başında gelen metro seramik ile teknesiz duşakabin banyonuzun çok modern görünmesini sağlayacaktır. Genellikle beyaz tercih edilen metro seramiklerin renkli kullanımları da teknesiz duşakabin ile sıkça kullanılmaktadır. Bu konsept ile son derece uyumlu olan siyah duşakabin de 2019 yılında çok kullanılacak gibi gözüküyor.

İlginizi çekebilir: Dikdörtgen Duşakabin Modelleri ve Kullanım Önerileri

Her Banyoya Uygun Teknesiz Duşakabin

Tekneli duşakabinlerin en büyük problemi her banyoya uygun olarak üretilmemesidir. Özellikle günümüz stüdyo tipi daireler ve küçük banyolar için uygun tekne bulmak neredeyse imkansızdır. Teknesiz duşakabinler özellikle bu tip banyolarda zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir ve tekneli duşakabinlere göre maliyeti düşük olduğundan daha çok tercih edilir. Banyonuzu tasarlarken kendinizi sınırlamanıza artık gerek yok , dilediğiniz kadar alanı duşakabine çevirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Tekneksiz Duşakabin Modelleri ve Kullanım Önerilerinden bahsettik. Günümüz banyo dekorasyonuna yeni hava katan teknesiz duşakabin modellerini kendi evinize ve zevkine göre dizayn edebilirsiniz. Umarız banyosunu yenilemek isteyenlere ilham olabilmişizdir.

İlginizi çekebilir: Banyo Fayans Modelleri ve 30 Harika Fayans Önerisi

İlginizi çekebilir: Duşakabin Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın