Teras Dekorasyonu İçin 7 Harika Fikir

Kent yaşamının doğaya ve şehre açılan kapısı olan teras artık günümüzdeki evlerin en heyecan verici noktalarından birisi konumunda. Evinizin terasında günün yorgunluğunu atabilir, arkadaşlarınızla toplanıp güzel vakit geçirebilir, gece yıldızları yattığınız yerden doyasıya seyredebilir, belki de bir barbekü buluşması organize edebilirsiniz. Bu içerikte en heyecan ve harika tasarımlarıyla 7 farklı teras dekorasyonuna göz atacağız.

Terasınızı dekore etmeden önce mutlaka terasınızın cephe, aydınlanma gibi özelliklerini inceleyin ve sizler için hazırladığımız yazımızı okuyun. Sizin için seçtiğimiz teras örneklerini inceledikten sonra siz de kendi terasınızda harikalar yaratabilirsiniz.

banner2

1. Yeni Parti ve Toplanma Mekanı Olacak bir Teras Dizaynı

Artık yaz aylarında hiç salona girmeyeceksiniz. Belki de en eğlenceli partilerin, arkadaş buluşmalarının mekanı sizin terasınız olabilir.  Her açıdan çok modernize dizayn edilmiş bu terasta evinizin tüm imkanlarını kullanabilirsiniz. Terasta gökyüzünü seyredebileceğiniz yatak, akşam serinliğinin keyfini sürebileceğiniz minder ve koltuk mobilyalarıyla kalabalık grupları ağırlayabilirsiniz. Yeni partilere uygun dekorize ettiğiniz terasınızda arkadaşlarınızla eğlenmenin tadına varın.

2. Taş ve Bambunun Uyumu

Bu teras küçük alanı olanlar için gerçekten ideal bir seçim. Teras alanınız küçük dahi olsa bu dekorasyonla oldukça hoş ve ferah bir teras elde edebilirsiniz. Bu tarz teraslar, yerdeki taş dekorasyonu ve bambudan oluşturulmuş detaylarıyla egzotik bir hava yaratıyor. Büyük olarak seçilen ve kenara konumlandırılan saksılar az olsa da yeterli gözüküp alanı boğmadan güzel bir görüntü oluşturuyor.

3. Yatak Rahatlığında Bir Teras

Yaz akşamların yorgunluğunuzu atabileceğiniz ve yatak rahatlığında olan bu tasarımla birlikte yatak odanıza dönmek dahi istemeyeceksiniz. Burada bir film izlerken rahatlamanın veya saatlerce sohbet etmenin tadına herkesin varması gerekiyor. Boydan boya uzanmış yataklar ve rahat minderlerle yattığınız yerden terasınızın keyfine bakın. Hatta geceleri de yıldızların eşsiz ışıkları altında dinlenip kendinizi deşarj edin.

4. Modern ve Serin Bir Yaz Akşamını En İyi Yansıtan Teras

Modern bahçe mobilyalarıyla dizayn edilmiş bu dizaynla terasınıza şık ve güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Işıklandırmaları ile akşamları muhteşem bir ambiyans yaratan bu teras, dizaynına eşlik eden parkelerle beraber bahçe görüntüsüyle terasın doğal ortamını bozmadan bir bütün oluşturuyor. İster yemyeşil bitki ve ağaçlarınızı ışıklandırın, ister de yukarılardan sarkan ya da duvarınıza monte şık aydınlatmalarla terasınızı renklendirin. Çok fazla detaylarda boğulmadan sade ve göz alıcı bir görüntü elde etmek için, bu ışıklandırma ve parke detaylarını evinizde tercih ederseniz en iyi seçim bu teras olabilir. Işıklandırmalarını kendi zevkinize göre seçtiğini bu teras dekorasyonuyla siz de hayatınıza yeni bir ışık katın.

5. Terasta Beyaz Güzelliği

Sıcak yaz günlerinde serinlemek için çıktığımız teraslar bazen gün içinde içeriden çok daha sıcak olabiliyor fakat bu modern teras inanılmaz güzel renkleriyle bile serinletiyor. Gölge oluşturmak için minimal şemsiye ve aynı tondaki minderlerle çok daha ekonomik ve rahat bir teras oluşturabilirsiniz. Soft bir görüntüsü bulunan bu terasta sıcak havada  soğuk bir içecek içmenin keyfi ayrı. İş hayatının yoğun temposundan tatile gidemiyorsanız bu teras sizlere ihtiyaç duyduğunuz tatil ortamını yaratabilir.

6. Terasta Ahşap ve Yeşillendirme Uygulaması

Renkli mobilyaların minik terası ne kadar canlı gösterdiğini hemen fark etmemek imkansız. Minimalist mobilyalarla bitkilerin ve  renkli saksıların oluşturduğu kombinasyon bu tip küçük alanlar için hayat kurtarıcı olabilir. Siz de minik bir bahçeyi andıran terasınızda bitkilerin ve yeşilliğin tadını çıkarabilirsiniz.

7. Epoksi Masa ve Teras Uyumu

Bu terasın en şık dokusu ise epoksi masa detayının çok iyi şekilde uygulanması. Masanın dokusunun mobilyanın renginde ayarlanması ve turkuaz renginin mobilyaya hakimiyeti terasınızda güzel bir görüntü oluşturuyor. İsterseniz epoksi masa hakkında daha çok bilgiye sahip olmak ve epoksi masa fiyatları konusunda ayrıntılara göz atmak için buradan okumaya devam edebilirsiniz.

Evde Mimar olarak bu yazımızda sizlere teras dekorasyonu örneklerini terasınızda kullanabileceğiniz dekoratif eşya tavsiyeleriyle birlikte verdik. Siz de hayalinizdeki terasa sahip olmak için bu örnekleri inceleyebilir, onlardan fikir alıp kendi terasınızda uygulayabilirsiniz.

Eğer daha fazla öneri ve fikir almak istiyorsanız Teras Dekorasyonu İçin 50 Güzel Örnek ve Öneri yazımıza okuyabilirsiniz.

Muhammet Enes Yıkılmaz

Dekorasyon ile ilgili tüm aşamaları sizlere blog içerisinde aktarmaya çalışacağım. Özellikle örnek seçimlerim ile sizlere ışık tutmayı amaçlıyorum.

Bizi Arayın