Ters Tavan Modelleri ve Örnekleri (30 Harika Örnek)

Ters tavan modelleri ev dekorasyonunda sıkça tercih edilen tavan bölümleri arasında yer almaktadır. Özellikle nispeten büyük salonlar içerisinde ters tavan bir başka adı ile asma tavan kullanmak oldukça dekoratif bir çalışma olmaktadır. Bu yazımızda size bu ters tavan modelleri ve örnekleri hakkında bilgiler verip evi nasıl dekore etmeniz gerektiği ile ilgili öneriler sunmaya çalışacağız. Başlıyoruz 🙂

Ters Tavan Örnekleri-Modelleri

Ters tavan modelleri onlarca sayı ile ifade edilebilir. Bu nedenle doğru şekilde model seçmek, örnek seçmek oldukça kritik bir noktada durmaktadır. Evde Mimar ekibi olarak sizlere önce örnekleri sunup sonrasında ise evinizin için nasıl tercihler yapmanız gerekiyor, elimizden geldiğince sizlere anlatmaya, öneriler, fikirler sunmaya çalışacağız.

En Çok Tercih Edilenler Banyo Ters Tavan Modelleri

Banyo en çok tercih edilen alanlardan biridir. Banyolar içerisinde ters tavanları güzel bir şekilde kullanırsak ışıklandırma ile birlikte harika bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bunun için her zaman bahsettiğimiz gibi sade modelleri tercih etmelisiniz.

Hangi Ters Tavan Modeli Tercih Edilmeli?

Ters tavan modelleri arasından en iyisini seçmek için ev dekorasyonu konusunda da birçok çalışmanın doğru bir biçimde yapılması gerekir. Evi yalnızca ters tavan uygulaması yaparak güzel bir hale getiremezsiniz. Tüm dekorasyonu buna uygun bir biçimde kurgulamanız gerekmektedir. Led ışıklı, spot ışıklı modeller, çalışmalar burada evin genel yapısı dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Ters tavan modelleri eğer odanız büyükse ışıklandırılması iyi yapılması gereken alanlar arasında yer almaktadır. Işıklandırmanın yanında odanın mobilyaları ile tarz olarak da uyumlu olması beklenir.

İlgili içerik: Asma tavan modelleri

Alçıpan tavanlar ile alakalı olarak istenilen desenin verilmesi ev sahiplerinin elini kolaylaştıracaktır. Alçıpan ile dilediğiniz şekli tavanlara verebilirsiniz. Fakat ülkemizde genel olarak bilindik desenler ve modeller uygulanmaktadır. Bu durum da hızlı yapılmasının istendiği, uygun fiyat ile çalışmasının istendiği içindir. Ters tavan örnekleri burada etkisini göstermektedir. Ters tavan şeklinizin mobilyalarınız ile uyumlu olmasına özen göstermeli, tüm gelişmeleri dikkate almalısınız.

İlgili içerik: Alçıpan asma tavan

Sadelik ve Yaratıcılık

Hemen hemen her dekorasyon aracında Evde Mimar olarak sizlere sadeliği ve yaratıcılığı öneriyoruz. Bu iki öğeyi doğru şekilde ters tavanınızda uygularsanız güzel bir ortam oluşturabilirsiniz. Sade tasarımları tercih etmeli, sadelik ve minimalizm yanında yaratıcı olabilecek tasarımları da ortaya çıkarmalısınız. Ters tavan her ne kadar gösterişe yakın bir çalışma olsa da sizlerin aklında her daim sadelik ve minimalist akım olmalıdır.

Bu içeriğimizde sizlere ters tavan modelleri ve örnekleri ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere sorularınızı yöneltebilir, merak ettiklerinizi Evde Mimar ekibine dilediğiniz an ulaştırabilirsiniz. Ters tavan uygulamaları için ücretsiz keşif istemeyi ve öneri almayı ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir: Duvar süslemeleri

 

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın