Tezgah Arası Fayans Modelleri ve Fiyatları

koyuyesilmutfakdekorasyonu

Mutfak dekorasyonunun olmazsa olmazlarından fayanslarınızı mı yenileyeceksiniz? Doğru fayans modeline mi karar veremediniz? Bu yazımızdan sonra aklınızdaki tüm sorular cevaplarını bulacak! Mutfak dekorasyonunun tamamlayıcısı olan fayanslara, karar vermeden önce iyice düşünmek gerekir. Seçeceğiniz fayans modeline göre gösterişli ve diğerlerinden ayrılan bir mutfağa sahip olmak mümkün. Fayans seçerken rengine, desenine, şekline ve dokusuna karar vermeniz gerekir. Bunları da geri kalan dekorasyonla uyumlu olacak şekilde seçmekte fayda var. Seçeceğiniz fayansların hem gösterişli hem de dayanıklı olmasına da dikkat etmelisiniz. Biz de bu yazımızda farklı dekorasyonlara uyacak fayans model ve fiyatlarını ve ayrıca ilham alacağınızı düşündüğümüz iyi uygulanmış örnekleri sizin için listeledik. Hazırsanız başlayalım!

Tezgah Arası Fayans Fiyatları

Fayans fiyatları model, renk, doku  ve markalarına göre değişiklik göstermektedir. Eşsiz bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak biraz pahalı olabilir ama fayansların çok sık değiştirilmediğini göz önünde bulundurarak, bu maliyeti göze alabilirsiniz. Genel olarak fayans fiyatları aşağıdaki gibidir.

Malzeme Boyut Fiyat
Beyaz Seramik 30×60 25-50 TL
Renkli Seramik 30×60 60-150 TL
Cam Mozaik 30×60 100-350 TL
Taş Fayans 30×60 40-70 TL

İlginizi çekebilir: Banyo ve Mutfak Fayans Boyama Örnekleri ve Önerileri

Dekorasyonunuzu Güçlendirecek Mutfak Fayans Modelleri

İçerisinde çok fazla vakit geçirildiği için mutfak dekorasyonu oldukça önemlidir. Tezgah arası fayansların da dekorasyon ve görünümle doğrudan ilişkisi var. Sade mutfak dekorasyonunuzu desenli fayanslarla hareketlendirebilir ya da mutfağınızı olduğundan daha farklı yansıtabilirsiniz. Son dönemde modern mutfak dekorasyonunda sıkça kullanılan siyah fayanslar hem farklı hem de güçlü görselliğe sahip. Özellikle büyük mutfaklarda kullanıldığında oldukça şık durmaktadır.

Altıgen fayans modelleri de oldukça fazla kullanılmaktadır. İsterseniz bütün tezgah arasını fayansla kaplayabileceğiniz gibi isterseniz de belli bir simetri ve döngüyü oluşturacak şekilde uygulayabilirsiniz. Artan çeşitlilikle birlikte altıgen fayansları çok farklı renk, desen ve dokularda bulmak mümkün. Farklı birkaç renk ve dokudaki altıgen fayansları kombinleyerek değişik ve şık bir mutfak yaratabilirsiniz.

Renkli ve etnik desenli fayans modelleri, sade dekorasyonların kurtarıcısı durumunda. Dekorasyonu tamamen güçlendirecek olan bu fayanslar, mutfağınızı bambaşka bir hale getirecek. Fiyatları diğer modellere göre daha yüksek de olsa yaratacağı etkiye bayılacaksınız. Özellikle beyaz ve açık kahverengi tonlarına sahip mutfak dolaplarıyla birleştirebilirsiniz. Uygulayacağınız bu tarzı bütün mutfak dekorasyonuna yaymayı unutmamalısınız. Böylece bir bütünlük yakalamış olursunuz.

 

 

Sizin için önerebileceğimiz bir diğer model ise dokulu mutfak fayansları. Hem görsel olarak güçlü hem de farklı duran bu model, mutfağınızı diğerlerinden tamamen ayıracak. Sıradan fayansların aksine mutfağınıza modern bir hava katacak olan bu fayansları dekorasyonunuzu güçlendirmede rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Kullanacağınız fayanslara karar vermeden önce nasıl bir mutfağa sahip olmak istediğinize karar vermelisiniz. Mutfağın büyüklüğü ve aldığı ışık miktarı da kararınızı etkileyecek unsurlardan olmalıdır. Küçük mutfaklarda koyu renkli ve çok desenli fayans kullanmak karmaşık ve boğucu bir görünüme neden olur. Özellikle odayı daha geniş ve aydınlık göstermek için açık renkli fayanslar tercih ederek, odanın olduğundan daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Benzerlerini kolayca bulacağınız ve iyi uyarlandığını düşündüğümüz fayans modellerini sizin için listeledik. İlham dolu bu liste dekorasyonda kullanacağınız mutfak fayansına karar vermenize yardımcı olacak.

İlginizi çekebilir: Birbirinden Yaratıcı Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Bu içeriğimizde size tezgah üstü fayans modelleri ve fiyatlarından bahsettik..  Mutfak dekorasyonunuzu daha iyi hale getirmeniz için size ilham olacak bu fayans modellerini siz de inceleyebilir, sizin için en iyisini tercih ederek hayal ettiğiniz eve sahip olabilirsiniz. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Özgün Sert

Büyük ilgi duyduğum ev dekorasyonuyla ilgili trendleri ve beğendiğim fikirleri sizinle paylaşacağım.

2 yorum

  1. Benim için çok faydalı oldu, emeğinize sağlık.

    27 Ocak 2020, 20:13
    1. Evde Mimar olarak her ihtiyaç anınızda sizinleyiz.

      27 Ocak 2020, 20:13

Bizi Arayın