Türkiye’deki En İyi İç Cephe Boya Markaları

Evlerinizi güzelleştiren malzemeler arasında Türkiye’deki en iyi iç cephe boya markaları üretimi birçok ürün bulunmaktadır. Burada ürünlerin doğru şekilde lanse edilmesi ve ev sahipleri tarafından iyi bir şekilde tanınması son derece önemlidir. Biz de bu içeriğimizde Evde Mimar olarak size en iyi iç cephe boya markaları tanıtmaya çalışacağız. Size boya markaları seçiminde önerilerde bulunmaya sizlere faydalı olmaya özen göstereceğiz.

Sağlıklı boya, kalıcı boya ve doğru renk kavramları iyi bir boya seçimi ile birbirini tamamlamaktadır. Bu seçimleri yapan ev sahibi ise mükemmel bir evde yaşamaya bir adım daha yaklaşmış demektir. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde size hangi boya markasının hangi özellikleri olduğunu ve sizin için ne gibi avantajları kapsadığını detaylıca anlatmaya çalışacağız.

telefonarama

Evlerimizin boya badana ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken hepimiz doğru malzemeleri kullanmaya özen gösteririz. Evlerimizde uzun süre kalacak ve bizi yönlendirecek olan bu malzemeleri iyi bir biçimde seçmeye çalışırız. Bunun için pek çok yapı marketi ziyaret edebiliriz. Fakat taraflı satış temsilcileri olduğundan dolayı çoğu zaman da bize şüphe uyandırırlar. Gerçekleri öğrenmek, hangi boya markası ile ne derecede sonuç alırız bunları öğrenmek ise deneyimle doğru orantılı olarak işlemektedir.

Marshall İç Cephe Boya Markası

Marshall yıllardan beri ülkemizde var olan yurt dışı kökenli bir boya markası olarak hizmet vermektedir. Marshall renk kataloğu ve ev sahiplerine sunduğu imkanlar ile sektörde fark yaratabilmektedir. Sektörün daha iyi çalışmasına ve büyümesine katkısı olan firmalardan biri olmakla birlikte iç cephe boya sektöründe de pazar payı en yüksek markalardan biridir. Renk seçenekleri ve kalıcılığı ile sektörde fark oluşturmaktadır. Ev sahipleri,  markayı tercih sebeplerini renkleri olarak görmektedir.

Filli Boya ile Boya Badana

Boya badana denince ülkemizde ilk akla gelen firmalardan biridir. Betek Boya kuruluşlarından biri olan bu boya markası ev sahipleri tarafından boya ürünlerinin çeşitliliği sebebi ile tercih edilmektedir. Kaliteli boya üreten bu marka ile evlerinizi dilediğiniz gibi şekillendirmek mümkün olabiliyor.

Dyo İç Cephe Boya Markası

İç cephe boya sektörünün yerli isimlerinden biri olan Dyo, Yaşar Holding iştiraklarından biridir. Özellikle ülkemizin geçmiş yıllarındaki boya işlerini üstlenen firma gittikçe büyümüş sağlam ve güvenilir bir iç cephe boya markası haline gelmiştir. İnşaat sektörünün ilk akla gelen markası olan Dyo, sağlamlığı ile sektörde ün yapmıştır.

turkiyedekiboyamarkalari

Polisan İç Cephe Boya Markası

Polisan boya markası yurt dışından ülkemize giriş yapan boya markaları arasında yer almaktadır. Bayilik ağı ile ülkenin birçok yerine giriş yapan Polisan için Filli boya ile aynı paralellikte gittiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ülkemizin nalburları olarak tabir ettiğimiz yerlerde var olan bu kuruluş için evleri güzelleştiren boya markaları arasında sayılabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Jotun Boya ile Kaliteli Boya Badana

Boya badana sektörünün kaliteli markaları arasında yer alan Jotun boya ile ürünlerin kullanımı ve tercih sebebi olarak kaliteli olduğunu ifade edebiliriz. Jotun Boya özellikle villa boyama gibi çalışmalarda seçilmektedir. Ev sahiplerinin incelemesi gereken markalardan biridir.

Ülkemizde pek çok iç cephe boya markası olsa da kaliteli bulmak oldukça zor olabiliyor. Bazı markalar kullanıldığı takdirde doğru sonuçları veremeyebiliyor. Bu sebeple ev sahipleri marka seçimlerinde dikkat etmeli, evlerini kendileri kadar düşünmelidirler. Boya seçmek ev sahibi için gerçekten kuvvetli bir sorumluluk oluşturmaktadır. Boyanın yaptığı koku ve kalitesinden ziyade sağlık açısından da kaliteli boya kullanmak bizi birçok olumsuz şarttan korur. Çocuklarımızın sürekli temas ettiği duvarlardaki sağlık durumu bizi de son derece düşündürecek etmenlerden biridir. Bu nedenle boya markası seçimini tüm bu etmenleri düşünerek yapabilmek gerekir.

Boya Markaları Hakkında Genel Bilgi

Şimdi de sizlere Türkiye’nin en kaliteli iç cephe boya markalarıyla ilgili genel bilgileri vermeye çalışacağız.

Marshall

Hepimizin ismine çok alışık olduğu Marshall 1954 yılında Topkapı’da 20 kişilik küçük bir fabrika olarak kuruldu, şimdiyse Türkiye’nin hemen hemen her yerinde şubeleri bulunmakta. Marshall az ama öz politikası izlediğini söylüyor ve diyorlar ki “Kaliteli Marshall boya kullanırsanız, harika bir sonuç almak için daha az boya kullanmanız gerekeceğini fark edeceksiniz.” Evet, bizce de çok iddialı bir cümle. Hatta akıllarda “Hangi boya firması daha az boya kullanılmasını ister ki?” diye bir soru da uyandırıyor. Marshall bu soruya “Olası Gezegen’e” inanan bir boya firması diyerek cevap veriyor. Yaptığı her işte gerek boyaların üretiminde, gerek atıkların uzaklaştırılmasında ve hatta ambalaj kullanımında bile çevreye en az zarar verecek şekilde hareket ediyor. Ürünlerindeki atmosfere verilen organik uçucu madde oranı Avrupa Birliği standartlarının bile altındaymış. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerine de destek veren bir marka. Bana lüksleri verin ihtiyaçlar olmasa da yaşarım diyenleri memnun eder mi bilemiyoruz ama çevreciler şimdiden hangi boyayı kullanacaklarına karar vermiş olabilirler. Marshall geniş renk yelpazesiyle ön plana çıktığı gibi, SİL-PAK ve Antibakteriyel Hijyen gibi kolay silinen su bazlı ya da bakteri oluşumu önleyen çeşitli boyalar da üretiyor.

Filli Boya

1988’de aslında yola inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu ürünleri üretmek için çıkan Betek Boya Kimya ve Sanayi kaliteli üretim yaparak çok kısa sürede boya dünyasının da aranan markası olmuş. Türk boya sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş Filli Boya markası yürürlükteki mevzuat ve yasal düzenlemelere uyan, çevrenin kirlenmesine neden olan unsurları kontrol altına almayı, azaltmayı ve hatta önlemeyi kendine başlıca amaç edinmiş markalardandır. Ayrıca Filli Boya iş sağlığı ve güvenliği, müşteri memnuniyeti ve sosyal sorumluluk projeleri (Okullara Renksel Dönüşüm, LÖSEV İnşaatına destek, Renkli Barınaklar Projesi gibi) için de sürekli çaba sarf etmektedir. İlk olarak bir inşaat ürünleri firması olarak kurulduğunu zaten söylemiştik, Filli boya sadece boya üretmekle kalmıyor, iç cephe ısı yalıtım ürünleri de üretiyor. Birçok ürün grubu olduğu gibi, çok çeşitli renk kartelasıyla da karşımıza çıkıyor Filli Boya. Misafirleriniz gözlerini duvarlarınızdan alamasın istiyorsanız Alpina Style ürün grubuna bakmanızı tavsiye ederiz.

DYO

Yaşar boya grubu gıda boyaları hariç hemen hemen her boya grubu için üretim yapıyor, matbaa boyaları da bu gruba dahil. “Yaşar Boya Grubu için kalite, üretime geçilmeden önce başlar, ürün tüketiciye ulaştıktan sonra da devam eder.” Yaşar grubu kendisini böyle tanımlıyor ve her zaman daha kaliteli ürünler vermeye çalışıyor, tabii bunu yaparken de sektörün öncü tüm firmaları gibi çevreye minimum zarar vermeye çalışıyorlar. Dyo’nun en önem verdiği konulardan biri de müşteri memnuniyeti. Bu  konudaki  güçlü  yönünü 2010 yılında TS ISO 10002:2006 (Müşteri Memnuniyeti Yönetim  Sistemi  standardı) belgesini de alarak kamuoyuna duyurmuştur.  DYO boya kendi sektöründe bu belgeyi alan ilk şirkettir. Dyo da ürettiği renk çeşitliliğiyle müşterilerini fazlasıyla mutlu eden bir firma olurken Dr. Dyo ürünleriyle lekeli, rutubetli ya da neme dayanıksız duvarlar için de çözümler geliştiriyorlar. Bu yüzden kaliteli iç cephe boya markaları arasında saymak yanlış olmaz.

Polisan

Home Cosmetic adıyla ürünlerini konumlandıran Polisan da kaliteli boya markalarındandır. Polisan kedini önce boyanın en önemli malzemesinin en kalitelisini ürettik sonra da boyayı diye anlatıyor. Polisan da boya haricinde çeşitli ürünler üretmektedir, bunlara boya kokuları, tutkal ve yalıtım sistemleri örnek olabilir. Polisan çok cafcaflı ürünler yerine her tonda her isteğe uygun ürünler üretmeye çalışıyor ayrıca gösterişli duvarları sevenler için Diamond, Sedef ve Sim serileri de mevcut.

 Jotun

Norveç’li boya markası Jotun Boya, 1986 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Eyfel,Petronas ve Canton kulelerinde ayrıca Burj Khalifa boyanırken Jotun’un tercih edilmesi bir tesadüf mü? Yoksa Jotun’un kalitesinden mi? Jotun seçtiğiniz boya renginin katalogtaki ile duvardaki görünüşünün aynı olduğunu garanti eden bir marka.

Bu içeriğimizde size Türkiye’deki en iyi iç cephe boya markaları sunmaya çalıştık. Kimi markaların güzel yönlerini sunarken kimilerini de eleştirdik. Siz de evinizi boyatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, dilediğiniz an bize soru ve görüş de yöneltebilirsiniz. 7 gün 24 saat iletişim bölümümüz sizler için çalışmaktadır.

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

11 yorum

 1. İçeriğiniz harika buradaki boya markaları dışındaki markalar maalesef yeterli etkiyi göstermiyorlar. Bu nedenle her markaya yer vermemeniz isabetli olmuş.

  25 Mayıs 2019, 20:41
  1. Teşekkürler, biz de diğer markaların daha kat etmesi gereken çok yol olduğunu düşünüyoruz. Öncelikle ürün kaliteleri daha sonra pazarlama anlayışlarının değişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Görüşleriniz için teşekkürler,

   31 Mayıs 2019, 08:00
 2. neye göre en iyi bunlar

  10 Ekim 2019, 10:47
  1. Boyacılarımız ve evine misafir olduğumuz kişiler tarafından aldığımız geri bildirimler ile oluşturduğumuz bir liste efendim 🙂

   22 Ekim 2019, 18:49
 3. Listede olmayan markalar mevcut

  10 Ekim 2019, 10:48
  1. En iyi markaları sizler için derlemeye çalıştık 🙂

   22 Ekim 2019, 18:46
 4. Bazı markalar reklamlarını iyi yapıp kendini en iyi olarak lanse ediyor ama iyi falan değiller memnun olan kimse görmedim

  10 Ekim 2019, 10:50
 5. Türkiyenin en iyi boya markaları gerçekten bunlar. Her alanda yeni ürünleri var antibakteriyel boya vs.

  10 Ekim 2019, 10:50
  1. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

   22 Ekim 2019, 18:43
 6. YILLARDIR KENDI EVIMI AKRABALARIMIN EVINI BOYARIM. PROFESYONEL DEGILIM LAKIN ISCILIGIM GUZEL. UCUZ BOYADA DENEDIM PAHALIDA LAKIN ANLATTIGINIZ UZERE BURADA SIRALADIGINIZ MARKALARIN DISINDAKI MARKALAR HEM KAPATMA HEMDE RENK CANLILIGI ACISINDAN COK ZAYIF

  19 Nisan 2020, 12:35
  1. Deneyimlerinizi bizimle paylaşmanız bizi çok mutlu etti, teşekkür ederiz 🙂

   21 Nisan 2020, 13:41

Bizi Arayın