Turkuaz Rengi ile Ev Boyama Örnekleri

Turkuaz rengi yurtdışında karşımıza çıktığında Türk rengi olarak lanse edilmektedir. Bu noktada turkuaz rengi ile ev boyama örnekleri sunabilmek de Evde Mimar ekibine bir borç niteliğinde ortaya çıkmaktadır. Özellikle ev dekorasyonu anlamında önemli bir hedefi olan kişilerin bu renk ile harikalar yaratabildiğine şahit olacaksınız.

bannermimar-05

Turkuaz Rengi ve Tonları

Turkuaz rengi mavi renk ve tonları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Bu kavramlar neticesinde, doğru bir şekilde eve göre tercih yapabilmek de muhteşem bir dekorasyon aklını barındırmaktadır. Biz de bu biçimde size destek olabilecek örnekleri derledik. Renklerin kendi içerisindeki uyumunu da bünyemizde barındırdığımız listemizde eviniz için de eşsiz fikirleri rahatlıkla bulabileceksiniz.

İlgili içerik: Turkuaz rengi duvar boyası

Evde Mimar olarak Türk insanını anlatan bu renk ile döşenmiş 10 evi sizler için derledik. Umarız sizler için harika olmuştur. Birçok ev eşyası ile nasıl uyum içinde olduğunu görüp belki de siz de aynı dekorasyonu arzu edebilirsiniz. İşte beğendiğimiz ve sizin için derlediğimiz turkuaz rengi ev boyama örnekleri:

Örneklerden de anlaşıldığı gibi dekorasyonun önemli bir öğesinin rengin ne şekilde kullanıldığını ve organizasyonunun nasıl oluşturulduğunu görebilirsiniz. Burada ev sahiplerinin zevkleri dikkate alınırken, evin genel yapısının da düşünerek hareket etmek gerekecektir.

Turkuaz Rengi Hikayesi

Turkuaz kelimesinin çıkış noktası Türkiye’nin Akdeniz sahilleridir. Türk rengi olarak da bilinen bu rengin esinleniş şekli suyun Akdeniz içerisinde aldığı renkten gelmektedir. Turkuaz rengini aynı zamanda cam göbeği renginin hafifçe mavi tonu olarak da niteleyebiliriz. Rengin sakinleştirici özelliği nedeni ile psikolojik tedavilerde kullanıldığı da bilinmektedir. Camilerin çinilerinde de bu renge sıklıkla rastlayabiliriz. Osmanlı dönemindeki çini rengi olarak da bilinen bu rengin ismi aynı zamanda İngiliz donanmasındakiler tarafından Karayip suları olarak da bilinmektedir. Turkuaz renginin simgesel karşılığı ise aralık ayı olarak tarif edilmektedir.

Boya badana renkleri arasından sıyrılan turkuaz için tam bir ev rengi olduğu söylenebilir. Gerek bünyesinde barındırdığı sadelik gerekse yeryüzünde tam olarak nitelendirdiği suyu ifade etme gücü sayesinde içimizi huzur ile kaplayan bir ev olmayı başarmıştır.

Siz de kendi evinizde renk belirlemeden önce kullanım örneklerini ve komşularınızın, çevrenizin bu renkleri nasıl kullandığını inceleyebilirsiniz. Bu çalışmaların her biri evinizi güzelleştirmek için attığınız adımlar olarak hanenize olumlu puanlar olarak size yansıyacaktır.

Bu içeriğimizde size turkuaz rengi ile ev boyama örnekleri sunmaya çalıştık. Umarım sizler için faydalı olmuştur. Siz de merak ettiğiniz ve dekoratif fikirlerin bulunduğu diğer yazılarımızı inceleyebilir, örnek evleri görebilirsiniz. Evde Mimar olarak bu yazının ertesinde tavsiyemiz italyan boya başlıklı yazımızı incelemeniz yönünde ele alınacaktır.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın