TV Ünitesi Arkası Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

TVunitesiarkasidekorasyonfikirleri

Yorgun bir günün sonunda biraz rahatlamak için hepimiz ayaklarımızı uzatıp televizyon karşısına geçeriz. Kendimiz için günün en kıymetli vakitlerini harcadığımız alanın huzur dolu olması gerekir. Bu yüzden keyifle oturduğumuz dinlenme köşesinin tarzımıza uygun ve  estetik görünmesi kaliteli vakit geçirmemiz için çok önemlidir.

Hemen hemen herkesin evinde bulunan televizyon ünitelerinin arkasında bulunan dekorasyon sizin zevkinizi en belirgin olarak gösterebileceğiniz alanlardan biridir . Bizde Evde Mimar ekibi olarak; evini yenilemek isteyenlere, yeni bir ev döşeyecek olanlara, duvar dekorasyonu meraklılarının işine fazlaca yarayacak, en iyi tasarımcılar ve iç mimarların TV Ünitesi Arkası Dekorasyon Fikirleri ve Örneklerini içeren bir yazı hazırladık.  

Ahşabın zarifliği ve sıcaklığı içinizi ısıtsın!

Salonda bulunan mobilyalarınız ve aksesuarlarınız modern ama salaş bir görünüme sahipse TV ünitesi arkasına yerleştirilen ahşap paneller salonunuzda hem keyifli hem de sımsıcak bir yaratacaktır. Seçtiğiniz ahşap panelin rengini ve şeklini, parke ve mobilyalarınızın tonuna göre ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz laminat parke renkleri ve çeşitleri yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.

Ahşap panel kullanacak olanlara Evde Mimar olarak tavsiyemiz canlı saksı bitkileri ile ortamı yeşillendirmesi olacaktır. Ahşabın ve yeşilin vazgeçilmez uyumu salonunuzda çok huzurlu bir görünüm yaratmanızı sağlayacak.

Alçıpan dekor ile yaratıcılığınızı gösterin!

Evinizi dekore ederken kendinizden bir şeyler katmak isterseniz alçıpan dekor kullanabilirsiniz. Tv Ünitesinin gösterişini arttırmak için alçıpan ile niş yaparak her bir boşluğu sade aksesuarlar ile doldurarak şık bir televizyon bölümü elde edebilirsiniz. Alçıpanın en iyi yanı istediğiniz şekli verebilmenizdir.Kendi tarzınıza ve zevkinize göre bir şekil belirleyebilir, bu şekli öne çıkarmak için de led ışıklandırma kullanabilirsiniz.

Mermerin asilliği gözlerinizi kamaştırsın!

Modern ve minimal bir tarza sahipseniz salonunuzda mermer panel kullanmak tam size göre olacaktır. Mermerin yarattığı lüks ve asil görünüm salonunuzdaki bütün aksesuarlarının önüne geçecektir. Bu tarz bir salona sahipseniz ya da bu şekilde tasarlamayı planlıyorsanız mobilyalarınızda da ayrıntıdan ve karmaşadan uzak , sadelikten ve tonsürton bir uyum olacak şekilde seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz 2019 Mobilya Trendlerine göz atarak yeni dekorasyonunuz için ilham alabilirsiniz.

İç mimarların en çok tavsiye ettiği dekorasyon aklı; İtalyan Boya

Modern tarzınızın yanına biraz daha avangartlık ve hareket katmak isterseniz italyan boya tam size göre olacaktır. Özellikle duvarın televizyon ünitesi ve şömine bölümlerine uygulanan italyan boya tüm dikkatleri oraya çekerek salonunuzda son vuruşu yapacaktır. Evde Mimar olarak en çok uygulamayı tercih ettiğimiz italyan boya için bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.Daha fazla örnek incelemek isterseniz İtalyan Boya ile Güzelleşen 10 Ev bloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Kendi dekorasyon fikirlerimizi uygulayalım!

Kendi dekorasyon fikirlerinizi hayata geçirmek için  televizyon duvarı mükemmel bir fırsat! El işlerinizi, aile fotoğraflarınızı , anılarınızı, beğendiğiniz ya da yaptığınız resimleri , dekoratif aynalarınızı çerçeveletip duvara asarak keyfinize göre evinizi süsleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere televizyon ünitenizin arkasına uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerini paylaştık. Tarzınıza göre ahşap, mermer , alçıpan paneller kullanarak ya da alışılmışın dışında bir gösterişe sahip olan italyan boyayı tercih ederek, salonunuzda çok daha çekici bir dekorasyon aklı uygulayabilirsiniz. Umarız sizlere ilham olabilmişizdir. Tüm uygulamalar için bizimle iletişime geçebilir, iç mimarımızdan online olarak tavisiyeler alabilirsiniz.

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın