TV Ünitesi Modelleri ve Fiyatları

Tarzınızı yansıtan bir ev dekorasyonu için seçtiğiniz her parça büyük önem taşır. Doğru seçimlerle mükemmel uyumu yakalayabilir, yanlış bir seçimle ise istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden evinizi dekore ederken, stilinizi yansıtan ve birbirleriyle uyum içerisinde parçalar seçmek en doğru karar olacaktır.

Duvar rengi, döşemeler, koltuk takımı ve halı seçiminiz gibi dekorasyonun temel ögelerini, TV ünitesi, sehpa, aydınlatma ürünleri, tablo ve aksesuarlar ile tamamlayıp evinizi şık bir görünüme kavuşturabilecek mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. TV duvar üniteleri de bu şıklığın en önemli parçalarından biridir.

Bu yazımızda, TV ünitesi seçerken nelere dikkat etmelisiniz, TV ünitesi modelleri ve fiyatları gibi merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

bannermimar-04

TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

TV sehpaları, kullanılan malzeme açısından ahşap, masif ahşap, MDF, sunta, cam, plastik gibi seçenekler barındırırken, estetik ve kullanışlılık konusunda da birçok farklı seçenek ile karşımıza çıkıyor. Bazı modeller tasarımıyla göz doldururken, bazıları ise sunduğu bol miktarda depolama alanı ve kullanım pratikliğiyle tercih sebebi olabilir.

Peki siz salonunuz veya oturma odanız için en uygun TV ünitesini seçerken nelere dikkat etmelisiniz ?

 • Mekanın bütünüyle olan uyumu ;

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, birlikte kullanılan parçaların birbirine kattığı anlamdır. Renk,doku,kullanılan malzeme gibi göze hitap eden faktörlerin, kullanılan diğer parçalarla uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Salonunuzda hangi renklerin ve malzemelerin birlikte uyum içinde kullanılabileceği hakkında fikir edinmek isterseniz Salon Takımı Modelleri ve 2019 Trendleri yazımıza göz atabilirsiniz.

 

 • İşlevsellik ;

İhtiyaçlarınızı gözden geçirerek, kullanacağınız TV ünitesinin sadece dekoratif amaçlı bir model mi, yoksa size depolama alanı sunabilen, kullanım fonksiyonelliğiyle öne çıkan bir model mi olması gerektiği konusunda fikir sahibi olmalısınız.

 

 • Tasarım ;

Seçeceğiniz televizyon ünitesi veya TV sehpası tasarımının, odanızın boyutlarına ve diğer malzemelerle olan uyumuna dikkat etmelisiniz.  Bir mağazada görüp beğendiğiniz bir model, odanızda aynı ihtişamla durmayabilir. TV ünitelerinin duvar ile olan uyumu, büyüklüğü, rafların arkasında kullanılması gereken malzemeler ile ilgili daha fazla bilgi almak için  TV ünitesi dekorasyon fikirleri hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz.

 

 • Fiyat ;

TV konsollarında fiyatı belirleyen unsurlar, diğer mobilya ürünlerinde de olduğu gibi yapımında kullanılan malzemeler,marka ve tasarım gibi faktörlerdir. Ahşap ve masif ahşap gibi kaliteli malzemelerden elde edilen ürünler piyasadaki diğer ürünlere göre pahalı olsa da uzun ömürlü olmaları ve yıpranma paylarını göz önünde bulundurarak seçim yapılması gerekir.

TV Ünitesi Modelleri

Ev dekorasyon ürünlerinde, gün geçtikçe farklı modeller ve birbirinden şık parçalar ile karşılaşıyoruz. Tabi ki bu gelişmeler televizyon üniteleri ve sehpalarına da yansımış durumda. Hem dekoratif ve şık görüntüsüyle hem de birçok farklı işleviyle odalarımızda toparlayıcı görevi gören televizyon ünitesi modellerine gelin birlikte göz atalım.

Duvar Raflı TV Üniteleri

Minimalist TV Sehpaları

Minimalizm son yıllarda adını çok duyduğumuz, tasarımda sadelik ve nesnelliği ön plana çıkaran bir akımdır.

Dekorasyon seçiminizi yaparken minimalist tercihler doğrultusunda bir yol izlemek istiyorsanız Minimalizm Nedir? başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Siz de tasarımda sadelikten yana mısınız ? Depolama alanına ihtiyacım yok, benim için estetik ön planda diyorsanız birbirinden şık minimalist televizyon sehpalarını sizler için derledik.

Minimalist Salon Tasarım Örnekleri konusu da dikkatinizi çekebilir.

 

 

TV Ünitesi Fiyatları

TV üniteleri ve sehpalarında fiyatı belirleyen en önemli unsur yapımında kullanılan malzemelerdir. Online veya fiziki mağazalardan beğendiğiniz bir modeli satın almadan önce mutlaka malzemesi hakkında bilgi isteyiniz.

MALZEME / MODEL DUVAR RAFLI TV ÜNİTELERİ TELEVİZYON SEHPALARI
AHŞAP 450 TL – 3.500 TL 250 TL – 2.000 TL
MASİF AHŞAP 600 TL – 4.000 TL 300 TL – 3.000 TL
SUNTA 250 TL – 2.000 TL 150 – 1.000 TL
MDF 250 TL – 2.000 TL 200 TL – 1.500 TL

** Bu tablodaki fiyatlar piyasada satılan ürünlerin ortalamasına göre, size fikir vermek amacıyla hazırlanmıştır.Birçok farklı nedenden dolayı fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Yazımızda sizlere ”TV ünitesi seçerken nelere dikkat etmelisiniz ? ” ,  ”TV ünitesi modelleri ve fiyatları” gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Konuyla ilgili merak ettiğiniz diğer sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ev dekorasyonu ile ilgili tüm merak ettikleriniz için  Evde Mimar Dekorasyon Blogu sayfamıza göz atın.

Merve Ilgaz

Ev dekorasyonu ve ev düzenlemesi ile ilgili kendimin ilham aldığı örnekleri ve modelleri sizlere içerik halinde sunmaya çalışacağım.

4 yorum

 1. TV üniteleri ile ilgili aklımızdaki bütün soruları cevaplamışsınız . Bilgilerinizi bizle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

  3 Ekim 2019, 14:50
  1. Teşekkür ederiz, sizler için buradayız 🙂

   3 Ekim 2019, 15:14
 2. Çok bilgilendirici bir içerik olmuş, ellerinize sağlık mükemmellll

  3 Ekim 2019, 14:52
  1. Teşekkürler Seda Hanım 🙂

   3 Ekim 2019, 15:15

Bizi Arayın