Ufkunuzu Açacak Banyo Modelleri 80 Harika Örnek

Banyo dekorasyonu ve banyo modelleri ev sahiplerinin en çok araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Özellikle günümüzde eskiye nazaran çok daha iyi banyoların ortaya çıkması ile birlikte banyo modelleri üzerinde ev sahipleri daha fazla kafa yorar hale gelmektedir. Bu nedenle bizler de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere dünyanın dört bir yanından en güzel banyo modelleri derlemesi yaptık. Örnekler sunmanın yanında sizlere uzmanlardan banyo dekorasyonu ile ilgili öneriler sunmaya da gayret ettik. Umarız ilham verici bir içeriği gün yüzüne çıkartabilmişizdir. Haydi keyifli banyoları seyretmeye başlayalım.

Küçük Banyo Modelleri

Banyo modelleri denince her zaman büyük ve görkemli banyolar akla gelir. Fakat günümüzde evlerin gittikçe küçülmesi küçük banyoların da oluşmasına ön ayak olmaktadır.  Bizler de bu doğrultuda küçük banyolarınızı nasıl daha iyi bir yer haline getirebilirsiniz nasıl güzel dekore edebilirsiniz bu konuda sizlere yardımcı olmak istedik. Sizler de küçük banyo modelleri derlememimizi inceleyerek güzel fikirler edinebilirsiniz.

Küçük banyonuzun duvarlarında açık renkler kullanmaya dikkat edin. Ayrıca küçük banyolarda led ışıklar kullanmak daha faydalı olacaktır. Led ışıklar enerjiden tasarruf eder ve banyonuzu ısıtmazlar. Ayrıca aynaların verdiği derinlikten yararlanın. Hem banyonuz daha geniş gözükecek hem de aydınlatma konusunda katkı sağlayacaktır. Duvar rafları ve duvar nişleri de banyonuzda yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Raflara veya nişlere koyacağınız küçük çaplı organizatör aksesuarlar dağınıklığı önleyecektir. Duşakabininizi cam seçmenizde banyonuzun dar bir görüntüden kurtulması için ufak bir ayrıntıdır. Havluluk için yeriniz yoksa kapı arkası bunun için mükemmel bir alandır. Bitkileri seviyorsanız klozetin su haznesinin üzerine veya pencere kenarına koyacağınız küçük ve dekoratif bir bitki banyonuza canlılık katacaktır.

Modern Banyo Modelleri

Modern banyo modelleri yapı sektörü geliştikçe kendini evlerde göstermeye başlamıştır. İç mimar çalışmaları ile birlikte modern dekorasyon tarzı da her geçen gün daha fazla yaygınlaşmaktadır. Modern ev dekorasyonu ile bağdaşan ve aynı doğrultuda çalışan bu banyo modelleri ile evinizde daha farklı fikirler edinebilirsiniz. Özellikle yaratıcılığın daha fazla ön planda olduğu bu modeller ile birlikte evinizin güzelliğini, banyonuzun şıklığını bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Aşağıda sizlere sunduğumuz örnekler ile ilham alabilir, banyonuzu güzelleştirici fikirleri rahatlıkla elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ; Banyo Seramikleri Modelleri ve En Harika Örnekler (50 Enfes Öneri ile)

Döşenmiş Hazır Banyo Modelleri

Fayanslar ve zeminlerin durumu banyoların güzelliğini belirleyen en önemli çalışmalardan biridir. Özellikle geniş balkonlarda banyo modelleri önemli bir yer tutar. Fayans ve granit döşenmiş modeller ilginizi çekecektir. Bununla birlikte döşenmiş banyo modelleri incelemek ev dekorasyonu için fikir arayışında olanlar için güzel bir katkı yapacaktır. Bu bölümde sizlere özellikle fayanslar ile döşenmiş banyo modelleri derlemeleri oluşturduk. Umarız beğenirsiniz.

İlginizi çekebilir: Son yılın popülerleşen duşakabin modelleri

Nasıl Bir Banyo Modeli Oluşturulmalı?

Banyo modelleri arasından yüzlercesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunların içerisinde en iyisini seçmek için ise bilgi sahibi olmak gerekir. Bu bölümde ise banyonuzun nasıl olması gerektiği ile alakalı sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Banyolar zeminleri ve tavanları ile birlikte bir bütün halinde gerçekleşir. Banyo dekorasyonu için her zaman zeminleri güzel bir şekilde dizayn etmek gerekir. Zeminleri doğru bir şekilde dizayn ettikten sonra ışıklandırma çok önemli bir faktör haline geliyor. Işıklandırmaların çok iyi bir şekilde yapılması yaptığınız dekorasyonun da iyi bir hale gelmesine olanak sağlayacaktır. Bununla birlikte tavanların da ışıklandırmaya dahil edilmesi modern banyo dekorasyonu konusunda elinizi güçlendirecektir. Aynanızın etrafına yapacağınız led aydınlatma makyaj yapmak veya traş olmak gibi rutin işlerinizi yaparken size daha net bir görüntü sunar. Işıklandırma ve zemin seçiminin ardından renk ve model seçimi önemli hale gelir.

Banyo modelleri arasında gördüğünüz gibi beyaz modeller ve beyaz eşyalar çok daha şık durmaktadır. Eğer banyonuzun rengi konusunda kararsızsanız içinizin rahat olması için beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Beyaz rengin yanında ise gri renkler, antrasit rengi güzel duracaktır. Modern bir banyo için antrasit rengi her zaman elinizi güçlendirir. Beyazın yanında kontrast renkler, zıt renkler kullanarak da güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Banyo dekorasyon örnekleri

Banyo dekorasyonu için elbette ki alanda boşluklar yaratmalısınız. Alan içerisinde yaratacağınız boşluklar her daim ferah bir ortam oluşturmanızı sağlayacaktır. Tüm bunların yanında ise aynanın konumuna dikkat etmeniz gerekir. Aynanın etrafını ışıklandırmalı, aynayı banyonun odak noktası haline getirmelisiniz. Banyo tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken iki nokta küvet (duşakabin) ve ayna yerleşimidir. Aynanın iyi bir şekilde yerleşimi için ise üstüne basarak tekrarladığımız ışıklandırmaya dikkat etmelisiniz. Duşakabin tercihinizi ise kendi zevkinize bırakıyoruz. Hem özel yaşamınız hem de banyoda yaşayacağınız keyif için duşakabin, küvet tercihinizi kendiniz belirlemeniz çok daha iyi olacaktır.

Banyo dekorasyonunuza katkı sağlayacak ve banyonuzun güzel kokmasını sağlayacak bir kaç fikir sunabiliriz. Örneğin bir fanusun içine koyacağınız küçük desenli sabunlar banyonuza hoş kokular yayacaktır. Başka bir fikir ise kokulu mumlar. Banyoda mum kullanmak dekorasyonunuza mistik bir hava katacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere banyo modelleri sunmaya çalıştık. Yurt içinden ve yurt dışından güzel örnekleri derlediğimiz içeriğimizde sizlere ilham olmaya çalıştık. Harika banyoların eşsiz aksesuarları tanışmanızı, evinizde uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirlerini sunmaya gayret ettik. Siz de merak ettiğiniz noktaları bize iletebilir soru ve görüşlerinizi Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Banyo dolap modelleri

 

Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

Bizi Arayın